کد خبر : 38806 / /
/

شکوفه های بادام در سرزمین بهشتی کشمیر را از دست ندهید + تصاویر

شکوفه های بادام در سرزمین بهشتی کشمیر را از دست ندهید + تصاویر

 

گل های صورتی و سفید روی درختان بادام دست کمی از یک سرزمین عجایب گل ندارند و باغ بادام معروف "بادامواری" شهر سرینگر در کشمیر دارای هزاران درخت بادام است که شکوفه کامل دارند و همه برای پذیرایی از گردشگران و همچنین مردم محلی آماده شده اند. باغ‌های دره کشمیر سرانجام به پالت‌های رنگارنگ با شکوفه‌های بادام و گیلاس تبدیل شده اند و هزاران گردشگر در دره کشمیر هستند تا شاهد این تصاویر زیبا باشند.

ایرانی ها نیز به این سرزمین علاقه مند هستند و با تور کشمیر از طریق مجموعه هایی مانند نارون اکوتور که تور طبیعت گردی خارجی ارائه می دهند، از این سرزمین زیبا بازدید می کنند تا شاهد بهار سرسبز و نقاشی های دلربای طبیعت، در کشمیر باشند.

 

شکفتن این گل ها نشانه آمدن بهار به این سرزمین بهشتی است. و باغ بادامواری واقع در دامنه کوهی مرعان دارای بیش از 1000 درخت بادام است.

توریستی به نام سواتی گفت: «من از طریق راهنمای محلی خود با شکوفه های بادام آشنا شدم، آنها این مکان را توصیه کردند، ما نمی دانستیم که شکوفه های گیلاس ژاپنی در هند وجود دارد که می توانیم آنها را ببینیم. فکر می‌کردیم یکی دو درخت باشد، اما کل باغ پر از شکوفه است و به نظرم، با تماشای آن همه شگفت‌زده خواهند شد. کشمیر برای من سورپرایز زیبایی بود، ما واقعاً برنامه‌ای نداشتیم، اما از آنجایی که بهار زمان دوست‌داشتنی برای بازدید است، تصمیم گرفتیم بهار کشمیر را ببینیم و همه مردم اینجا بسیار اصیل و مهمان‌نواز هستند. ما از بازدید خود از دره بسیار خوشحالیم.»

6

تعداد زیادی از مردم محلی و همچنین گردشگران از بادامواری دیدن می کنند. سایت های رسانه های اجتماعی از قبل پر از تصاویر بادامواری شده اند. دولت امیدوار است که تمام رکوردهای قبلی ورود گردشگران در بهار امسال شکسته شود. گردشگران در حال حاضر در دره از منظره شکوفه لذت می برند. و انتظار می رود که تعداد گردشگرآن در خرداد ماه بسیار بیشتر نیز باشد.

سوزانا لوئیس، یک گردشگر از اندونزی می گوید: «من حدود 4 ماه است که در سراسر هند سفر می کنم و وقتی به کشمیر آمدم نمی توانستم آنجا را ترک کنم. دو ماه است که در کشمیر هستم و واقعا عاشق این سرزمین شده ام. و این فقط در مورد زیبایی های کشمیر نیست، بلکه مردم اینجا واقعا دوست داشتنی و مهمان نواز هستند. مردم کشمیر دارای قلب طلایی و فرهنگ عالی هستند. در اندونزی ما آنقدر درباره کشمیر نمی دانیم و واقعا به زیبایی اروپا است.»

7

بخش گردشگری کشمیر در نظر دارد فصل بهار را در باغ های مختلف شهر سرینگر جشن بگیرد. این جشنواره از بادامواری آغاز می شود زیرا گل های بادام برای اولین بار شکوفا می شوند.

فضل لول حسیب، مدیر گردشگری، اظهار کرد: « جشنواره کامل بادامواری معمولا تا اواسط ماه فروردین ادامه می یابد اما مردم بعد از این زمان نیز، از جشنواره استقبال می کنند. ما منتظر شکوفه کامل هستیم. همچنین جشنواره هایی را در مقاصد دیگر مانند یوسمرگ و پامپور می خواهیم تدارک ببینیم. ما انتظار فصل خوبی را داریم، سال گذشته فصل خوبی را پشت سر گذاشتیم و امسال نیز با استقبال گسترده مردم محلی و گردشگران سراسر جهان قرار گرفتیم. تبلیغات زیاد ما نتیجه خواهد داد. واقعا باغ های کشمیر زیبا هستند و از مردم سراسر جهان دعوت می کنیم تا با بازید از زیبایی های این منطقه مهمان ما باشند.»

بهار در کشمیر با دره‌ها و دامنه‌های تپه‌ها، باغ‌ها و مراتع که پس از یک زمستان طولانی و سخت جان می‌گیرند، جذابیت خاص خود را دارد. باغ های مغول در نزدیکی سرینگر برای بازدیدکنندگان باز است و مردم محلی و گردشگران عاشق طبیعت سرسبز کشمیر می شوند.

8

تفرجگاه‌های مشهور در سطح جهانی مانند گلمارگ و پاهالگام با انبوهی از مردم که از زیبایی‌های طبیعی در هوای مطبوع لذت می‌برند، پس از اینکه در تمام طول زمستان طولانی و سرد عمدتاً در داخل خانه بودند، جشن می‌گیرند.

زیبایی طبیعت کشمیر واقعا غیرقابل وصف است و کلمات نمی توانند مناظر طبیعی بهار و تابستان منطقه را توصیف کنند. به همین خاطر است که کشمیر به «بهشت روی زمین» و «سوییس آسیا» شهرت یافته است.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.