کد خبر : 38714 / /
/

راهنمای خرید دو وسیله کاربردی در آشپزخانه

مرکباتی مانند پرتقال، لیمو شیرین، گریپ فروت و نارنج از آن دسته از میوه‌ها هستند که طعم و عطر و خواص بی‌نظیری دارند. لذت نوشیدن یک لیوان آبمیوه‌ی تازه زمانی دو چندان خواهد شد که دستگاهی با کاربری آسان این امکان را برای شما فراهم آورد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن با فشردن یک دکمه و اندکی فشار دست، آبمیوه‌ را به صورت طبیعی نوش جان و به منبع غنی ویتامین سی دست پیدا کنید. در ادامه مقاله همراه ما باشید.

راهنمای خرید دو وسیله کاربردی در آشپزخانه

 

آب مرکبات گیری

در خرید آب مرکبات ‌گیری به چه نکاتی توجه کنیم؟ اولین نکته ‌‌‌‌ای که در خرید یک آب مرکبات‌ گیری باید به آن توجه کرد توان موتور دستگاه است. هر چه توان موتور بالاتر باشد، آبگیری سریع‌ تر و بهتر خواهد بود. توان آب مرکبات‌ گیری‌ ها بین 25 تا 150 وات است. برای مصارف خانگی آب مرکبات‌گیری با توان بالای 50 مناسب به نظر می ‌‌رسد، اما توجه داشته باشید اگر توان دستگاه شما کمتر از 100 است، نباید به  صورت طولانی روشن باشد. در صورتی که قصد گرفتن آب مقدار زیادی میوه و نگهداری آن در یخچال را دارید بین کار به دستگاه استراحت بدهید. مخروطی دستگاه دیگر نکته‌‌‌‌ ای است که باید در خرید و قیمت آب مرکبات‌ گیری به آن توجه کرد. برخی مخروطی ‌ها مناسب برای گرفتن آب پرتقال و برخی مناسب برای لیمو (لیموهای کوچک) هستند. برخی مدل ‌های آب مرکبات ‌گیری هر دو مخروطی کوچک و بزرگ را دارند که به نظر انتخاب مناسب ‌تری هستند. برخی از افراد علاقه دارند آبلیموی سالانه خود را با خرید میزان زیاد لیموی تازه و گرفتن آب آن تامین کنند. در این صورت حتما لازم است دستگاه شما مخروطی مناسب داشته باشد.

اهرم آب مرکبات ‌گیری هم نکته دیگری است که وقت انتخاب این دستگاه باید به آن توجه داشته باشید. برخی از مدل‌های آب مرکبات ‌گیری اهرم مخصوص ندارند یا اهرم‌ شان فشار لازم را ایجاد نمی‌کند. این مدل‌ها شما را در آب میوه گرفتن دچار مشکل و خستگی می‌نمایند، به ویژه اگر قرار باشد به میزان زیادی آب مرکبات را بگیرید. این ویژگی برای کسانی که عادت دارند آب مرکباتی مثل نارنج را بگیرند و در یخچال نگهداری کنند از اهمیت زیادی برخوردار است.

زمانی که قصد انتخاب یک آب مرکبات‌ گیری را دارید حتما به فیلتر آن نیز توجه کنید. همه آب مرکبات‌گیری‌ها فیلتری دارند که آب را از هسته و دیگر ذرات میوه در حین آبگیری جدا ‌‌‌می‌کند. دو نکته درباره این فیلتر‌ها حائز اهمیت است. اول جنس و دوم قابلیت تنظیم آنهاست. فیلتر‌های فلزی ‌‌‌می‌توانند گزینه‌های مناسب‎تری باشند، چرا که مقاومت بیشتری دارند. از طرف دیگر در برخی مدل‌های آب مرکبات‌گیری به کوچک و بزرگ شدن سوراخ فیلتر توجه شده است. یکی از ویژگی‌های مثبت گرفتن آبمیوه طبیعی این است که به میزانی پالپ میوه نیز با آن مخلوط شده است. امکان تعیین اندازه سوراخ‌های فیلتر به شما امکان تعیین میزان پالپ را ‌‌‌می‌دهد.

مخزن داخلی و خروجی آب مرکبات نیز مورد دیگری است که در انتخاب آب مرکبات ‌گیری باید به آن توجه داشت. آب مرکبات‌ گیری‌ ها در کل از این نظر بر دو دسته هستند. مدل‌ هایی از آن ها مخزن دارند و مدل ‌هایی هم هستند که آب پرتقال را مستقیم به لیوان شما هدایت ‌‌‌می ‌کنند. اینکه کدام یک از مدل‌ ها را انتخاب ‌‌‌می‌کنید بسته به سلیقه شما دارد، اما باید در نظر داشته باشید که در صورت انتخاب مدل مخزن‌دار حتما باید مخزن آن دارای علامت‎گذاری برای نشان دادن میزان آبمیوه گرفته شده باشد. همچنین در مورد دستگاه‌هایی که آب میوه را مستقیم به لیوان شما هدایت ‌‌‌می‌کنند سیستم ضد چکه نیز بسیار مهم است. بخش مهمی از دستگاه آب مرکبات گیری را ریمر آن تشکیل می‌دهد؛ ریمر با چرخیدن با سرعت بالا، جداره‌ی مرکبات را می‌ تراشد و آب مرکبات را از گوشت و تفاله‌ی آن جدا می‌کند. تعداد ریمرها در دستگاه‌های مختلف، متفاوت است. اگر دستگاه آب مرکبات‌گیری دستی باشد، به طور معمول بیش از یک ریمر ندارد. نوع برقی دستگاه آب مرکبات‌گیری دارای یک یا چند ریمر است. هر دستگاهی که چند ریمر داشته باشد همزمان آب مرکبات بیشتری را استخراج می‌کنند که این نوع بیشتر کاربرد صنعتی و تجاری دارد. طبیعی است که تعداد ریمر بیشتر فرآیند کاری را سریع ‌تر خواهد کرد و حجم بیشتری از آب مرکبات را تحویل خواهد دارد. دستگاه ‌های خانگی آب مرکبات‌ گیری معمولا یک ریمر یا دو یا چند ریمر در اندازه‌ های مختلف دارند تا متناسب با اندازه‌ی مرکبات بتوانید از آن استفاده کنید. اگر قصد گرفتن آب لیمو دارید قطعا از ریمر کوچکتر نسبت به وقتی که قصد گرفتن آب پرتقال دارید استفاده خواهید کرد. عملکرد ریمرها در دستگاه‌های مختلف متفاوت است. در بعضی از مدل‌های آب مرکبات گیری، مرکبات را با دست روی ریمر نگه می‌دارید تا آب آن به صورت اتوماتیک گرفته شود. در بعضی از مدل‌ها، بعد از قرار دادن مرکبات روی ریمر و پایین آوردن بازو، به صورت اتوماتیک آب مرکبات گرفته خواهد شد.

مخلوط کن

مخلوط کن‌ها در دو نوع تک کاره و چند کاره در بازار عرضه شده‌اند. تنها کارایی مدل‌های تک کاره مخلوط کردن است که قیمت پایین تری نسبت به مدل‌های چند کاره دارند. مدل‌های چند کاره علاوه بر مخلوط کردن می‌توانند دارای عملکرد آبمیوه گیری، آسیاب و… باشند. مخلوط کن ها را می‌توان به دو نوع مخلوط کن دستی و مخلوط کن برقی نیز تقسیم کرد

 • مخلوط کن دستی

مخلوط کن دستی همانطور که از نامش پیداست با نیروی دست کار می ‌کند. برای کارکردن با این دستگاه کافیست مواد را داخل مخزن ریخته و توسط اهرم روی بدنه و فشار دست مواد را مخلوط کنید. مخلوط کن‌های دستی نسبت به مخلوط کن‌های برقی انرژی بیشتری از دست شما می‌گیرند و به نسبت قیمت پایین‌تری هم دارند.

 • مخلوط کن برقی

در مخلوط کن برقی برخلاف مدل‌های دستی نیازی به دخالت دست نبوده و کافیست کلید روی مخلوط کن را بفشارید تا دستگاه شروع به کار کند. قدرت موتور در مدل‌های برقی متفاوت است و برای مواد سخت و سفت استفاده از این مدل‌ها راحت‌تر و کاربردی‌تر می‌باشد.

 

15

 

از کاربردهای مخلوط کن می ‌توان به تهیه انواع نوشیدنی، معجون، سس، غذای کودک و حتی خرد کردن انواع سبزی جات و میوه‌ها اشاره کرد. با توجه به این ویژگی‌ها که اشاره شد می ‌توان به این نتیجه رسید که مخلوط کن بهترین عملکرد خود را در مقابل موادی که بافت نرمی دارند از خود نشان می‌دهد. به طور کلی می توان گفت که از مخلوط کن ها می توان برای میکس کردن انواع میوه‌ها و سبزی‌ها بهره برد. همچنین شما می توانید با مخلوط کن به راحتی از میوه‌های تازه، یک اسموتی خوشمزه تهیه کنید. از سایر وظایف مخلوط کن ها می توان  با توجه به قیمت مخلوط کن ها و یا قیمت آسیاب به موارد زیر اشاره کرد:

 • تهیه انواع آب میوه و اسموتی: آب طالبی، آب هندوانه، شیر انبه، شیر موز، کیوی
 • تهیه انواع پوره: پوره کدو حلوایی، پوره موز، پوره گوجه فرنگی، پوره آناناس
 • تهیه انواع شیک و معجون: شیک کاراملی، شیک میوه و شیک قهوه
 • تهیه انواع سس و دیپینگ سس
 • آسیاب انواع ادویه و مواد خشک
 • خرد کردن یخ

راهنمای نصب و کار با انواع مخلوط کن:

 • حتما پیش از بازکردن جعبه دستگاه از گارانتی دستگاه اطمینان حاصل فرمایید.
 • پس از باز کردن جعبه مخلوط کن به هیچ وجه نباید دستگاه را مستقیما ا به برق متصل کنید.
 • پیش از استفاده از دستگاه حتما دفترچه ی راهنمای استفاده مخلوط کن را به دقت مطالعه کنید.
 • پیش از استفاده از مخلوط کن بهتر است حتما قسمت ‌های قابل شستشو را بشویید و سایر لوازم را با دستمال نمدار تمیز و سپس همه را خشک کنید.
 • برای سوار کردن پارچ مخلوط کن باید آن را پس از قرار دادن آن بر روی بدنه اصلی در جهت عقربه ‌های ساعت بچرخانید تا به روی دستگاه کاملا فیکس شود.
 • هرگز مخزن مخلوط کن یا آسیاب را از مواد غذایی پر نکنید. بهتر است مخزن دستگاه را تا دو سوم پر کرده و سپس درب آن را محکم ببندید.
 • در حین اینکه مخلوط کن یا آسیاب را روشن می‌کنید پس از سه دقیقه کار کردن، سعی کنید دستگاه را خاموش کنید تا موتور دستگاه کمی استراحت کند.
 • در صورتی که در حین کار با دستگاه متوجه شدید که مواد خوراکی که داخل پارچ مخلوط کن ریخته اید کمی سفت است برای اینکه به دستگاه شما فشار وارد نشود بهتر است مقداری آب به مواد بیفزایید.

فروشگاه لوازم خانگی انتخاب سنتر از مطرح ترین فروشگاه ها در زمینه فروش انواع لوازم خانگی با برند های ایرانی و خارجی می باشد که شما می توانید در صورت تمایل به خرید، نمونه های مختلف دستگاه های مخلوط کن دلمونتی و آب مرکبات گیری و... را از سایت انتخاب سنتر مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که شما با خرید از فروشگاه انتخاب سنتر، علاوه بر بهره مندی از تخفیفات نقدی جشنواره انتخاب سنتر، از هدیه اولین خرید آنلاین نیز بهره مند می شوید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.