کد خبر : 38659 / /
/

بررسی قیمت روز خاموت 10 کارخانه

بررسی قیمت خاموت و 10 کارخانه برتر

بررسی قیمت روز خاموت 10 کارخانه

 

 

قیمت پروفیل چهارچوب فلزی به دلایل استفاده فراوان در حوزه ساخت و ساز، از ارزش بسیار بالایی در پروژه های ساخت و ساز برخودار است.

پروفیل های تولید شده در کارخانه ها از کیفیت متفاوتی برخوردار هستند و همین کیفیت می تواند بر قیمت کلی پروفیل ها در انواع مختلف داشته باشد.

باید خاطر نشان کرد برای خرید پروفیل چهارچوب فلزی می بایست به انواع مختلف آن دقت بسیار داشت، چرا که قیمت پروفیل چهارچوب فلزی، قیمت انواع آن نیز متفاوت خواهد بود.

در مورد قیمت پروفیل چهارچوب فلزی باید گفت که خود ظاهر و ساختار پروفیل نیز بر قیمت آن دخیل هستند.

اگر به جدول قیمت این نوع محصول فولادی نگاهی داشته باشید می بینید که هر کدام از پروفیل ها در انواع مختلف آن ها به ضخامت، طول شاخه، نوع و وزن آن، از لحاظ قیمتی متفاوت هستند.

درواقع هر چه قدر که میزان وزن پروفیل چارچوب فلزی بیشتر باشد، نرخ پروفیل نیز افزایش پیدا می کند، چرا که قیمت نهایی پروفیل چارچوب فلزی بر اساس کیلوگرم محاسبه می گردد.

لازم به ذکر می باشد به علت وجود نوسانات بازار آهن و فولاد و تغییر کردن مداوم قیمت مقاطع فولادی و قیمت پروفیل چهارچوب فلزی و همچنین دیگر پروفیل ها اعم از درب و پنجره، فرایند خرید و فروش در شرکت آهن لند به صورت تلفنی و حضوری می باشد. لذا مشتریان عزیز می توانند برای اطلاع از قیمت پروفیل چهارچوب فلزی با کارشناسان فروش شرکت با شماره های 02191010666 و 06153222100 تماس گرفته و مشاوره تخصصی دریافت کنید.

 

احتمالا برای شما این سؤال پیش آمده باشد که وظیفه خاموت چه می باشد؟

خاموت (میلگرد عرضی) اشاره به یک نوع میلگرد خم‌ شده دارد که دربرگیرنده مقاطع طولی در ستون‌ ها و تیرهای بتنی مسلح شده می باشد و باعث محکم نگه داشتن آن ها در کنار همدیگر می شود.

دلیل اصلی به کار بردن خاموت (میلگرد عرضی) در بتن ‌های آرمه این است که میلگردهای طولی تحمل نیروهای کششی (هنگام وقوع زلزله) را به ‌تنهایی ندارند. استفاده از خاموت ها سبب افزایش مقاومت سازه در برابر این‌ گونه نیروهای کششی می شود و نقش کلیدی و به سزایی در این مرحله دارند.

در زمان استفاده از خاموت در ستون های بتنی، این نوع میلگردهای عرضی نقش تکیه‌ گاه جانبی را برای میلگردهای طولی ایفا کرده و باعث جلوگیری از کمانش (پیچش) می شوند. از سوی دیگر، زمانی ‌که خاموت در تیر مورد استفاده قرار می‌ گیرد، وظیفه آن مقابله با نیروهای برشی است.

برای اطلاع از قیمت روز خاموت با کارشناسان مجموعه آهن لند : https://ahanlands.com در تماس باشید.

خاموت چیست ؟

 

خاموت در شناژ، یکی از رایج ترین روش ها برای افزایش استحکام ساختمان است. در حالت کلی، برای ساختن یک سازه مقاوم لازم است که تمامی امور مهندسی با دقت و به درستی اجرا شود؛ در واقع یک ساختمان مناسب و با استحکام، می بایست طبق استانداردهای روز موجود پیاده سازی شود. در زمان ساخت بنا باید به این مورد توجه کرد که ساختمان مورد نظر دارای مقاومت کافی در برابر بلایای طبیعی است. برای مقاوم سازی از ابزارهای مختلفی استفاده می شود. که یکی از این ابزارها، میلگرد خاموت است. در واقع خاموت ها قاب هایی (چارچوب‌هایی) هستند که از مفتول فولادی با مقاومت بالا ساخته می شوند. این چارچوب، با استفاده از نوعی ماشین خم می شوند و به یک قفس آرماتور تبدیل می شود. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شد مهندسین به دنبال چاره ای اساسی برای افزایش مقاومت سازه ها بیفتند، زلزله ژاپن در سال ۱۹۷۱ بود؛ نتیجه تحقیقات و پژوهشاتی که در این زمینه صورت گرفت بهره برداری و استفاده از خاموت بود.

در واقع خاموت، نوعی میلگرد می باشد که به‌ منظور حفظ شکل بتن، جلوگیری از ترک خوردگی و افزایش مقاومت، در بتن های بکار رفته در ستون ها و تیرها، مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از این محصول فولادی دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد؛ زیرا آخرین خط دفاعیِ سازه در برابر زلزله می باشد و می تواند مانع از ریزش سازه بر اثر تغییر حالت ستون ها یا تیرهای بتنی بشود. میلگردهای مورد استفاده در پروژه های آرماتوربندی (بتن آرمه) به دو دسته تقسیم می شود. میلگرد طولی که در راستای طول سازه قرار می گیرد و میلگرد عرضی که در فواصل مشخص در راستای عرض سازه و به صورت عمودی بر میلگرد طولی قرار می گیرد.

قیمت پروفیل چارچوب فلزی و خاموت

"باتوجه به ‌آن‌که مقطع میلگرد جزء اصلی ترین فعالیت ‌های عمرانی و ساخت‌ و ساز به شمار می رود، اطلاع از شرایط حاکم بر بازار و تغییرات قیمت های میلگرد امروز به پیمانکاران فعال در این صنایع کمک می‌کند تا برآورد دقیق ‌تری برای هزینه نهایی پروژه‌ های خود داشته باشند. قیمت روز میلگرد آجدار در بازار به پارامترهای متعدد بسیاری همانند نوسانات بازار آهن آلات، نرخ ارز، میزان عرضه ‌و تقاضا، میزان عوارض صادراتی و... بستگی دارد.

این فاکتورها اثر زیادی بر قیمت های میلگردهای 14 و 16 به‌ عنوان پرفروش‌ ترین سایز های میلگرد آجدار هستند."

با توجه به اینکه قیمت میلگرد به صورت روزانه در حال نوسان است، قیمت هر کیلو خاموت امروز در بازار نیز از امر پیروی می کند و دچار نوسان می شود. در نتیجه باید گفت هر چه که می تواند بر قیمت میلگرد اثر بگذارد، بر قیمت روز خاموت نیز تاثیر مستقیم دارد. از جمله این موارد عبارتند از:

  • قیمت ارز به خصوص قیمت دلار

  • قیمت نفت و حامل های انرژی

  • قیمت مواد اولیه مورد نیاز برای تولید

  • قیمت سنگ آهن

  • قیمت داخلی و جهانی شمش مورد نیاز برای تولید

  • هزینه های حمل و نقل

  • میزان عرضه و تقاضا محصول در بازار

  • هزینه های کارگاهی برای تولید خاموت

از چه نوع میلگردی در ساخت خاموت استفاده می شود؟

در ایران عمده خاموت ساخته شده با استفاده از میلگردهای قطر 8 – 10 و 12 میلیمتر می باشد. همچنین در بازار این محصول را به دو نام خاموت مهندسی و ساده نیز می شناسند که دانستن این نام ها برای شما به عنوان خریدار اهمیت دارد. اگر خم خاموت ها به صورت قائم و زاویه 90 درجه باشد به آن خاموت ساده می گویند و اگر خم قلاب 45 درجه باشد به عنوان خاموت مهندسی در بازار آهن خرید و فروش می شود. نوع دیگر این محصول خاموت سنجاقی است که زمانی استفاده می شود که فاصله آزاد آرماتورها بیشتر از 15 سانتی متر باشد و به بیش از سه خاموت نیاز باشد آنگاه از خاموت ها برای اتصال میانی به عنوان سنجاق استفاده می کنند که به آن خاموت سنجاقی می گویند. از این محصول در ساختمان های چند طبقه که بیش از 5 سقف داشته باشند استفاده می کنند.

تأثیر قطر میلگرد بر خرید خاموت و قیمت خاموت

یکی از موضوعات مهم در هنگام خرید خاموت، قطر میلگرد های مورد استفاده برای تولید خاموت می باشد. معمولا هر چه میلگرد قطر بیشتری داشته باشد، دارای استحکام بیشتری نیز می باشد؛ اما این قطر را معمولا به نحوی انتخاب می کنند که بتوانند به راحتی میلگرد را خم کرده و از طرفی دیگر نیز قیمت تمام شده نیز بیش از حد افزایش نیابد.

البته قبل از محاسبه قیمت و سایر موارد، باید بررسی شود تا بتوان مقاومت مورد نظر را به دست آورد. بدین ترتیب قیمت تمام شده در مرحله پایانی قرار داشته و ابتدا باید بررسی های لازم برای تعیین مقاومت برشی سازه انجام شود. بنابراین نه می توان از میلگرد های با قطر کم و نه می توان از میلگرد های با قطر خیلی زیاد برای تولید آن استفاده کرد

نحوه خرید خاموت و پروفیل چارچوب فلزی از آهن لند

برای خرید خاموت از آهن لند، تنها کافی است که برند و سایز محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. نرخ بیشتر محصولات در جدول قیمت درج شده‌ اند، جهت اطلاع از قیمت های میلگرد 16 و سایر سایز های این نوع محصول که نوسان‌ های لحظه ‌ای دارند، می توانید با شماره های 061-53222100 و 021-91010666 با کارشناسان فروش مجموعه تماس بگیرید و از بهای آن‌ ها مطلع شوید.

و همچنین با عضویت در کانال تلگرامی این مجموعه و یا با سرچ کردن وبسایت اهن لند در گوگل و مراجعه به وبسایت این شرکت ، از تمامی قیمت های بروز کارخانه های سراسر کشور مطلع شوید.

مجموعه آهن لند، امکان تهیه تناژهای مختلف میلگرد را از برند های مختلف را در بنگاه و کارخانه فراهم نموده است و با معرفی مناسب‌ ترین محصول باتوجه به پروژه شما که در نزدیک‌ترین کارخانه یا بنگاه محل کارتان قرار دارد، تجربه خریدی به‌صرفه، اقتصادی و امن را برای شما رقم خواهد زد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.