کد خبر : 38450 / /
/

نقاشی متحرک در افتر افکت

نقاشی متحرک در افتر افکت

 

امروزه ثابت شده که نقاشی در ذهن کودک و رشد شخصیتی و اجتماعی او تاثیر گذار است . توجه به رشد ذهنی کودک در کنار توجه به رشد فیزیکی او از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است .

 

آموزش نقاشی به کودکان ۷ ساله از همان ابتدای ثبت نام آن ها در محیط آموزشی شروع می شود . همین موضوع نشان از اهمیت آن در سیستم آموزشی دارد . خوشبختانه امروزه با رشد و پیشرفت تکنولوژی منابع آموزشی مناسبی در دسترس والدین و کودکان قرار گرفته است.

 

میرزا بلد یک وبسایت آموزشی در زمینه نرم افزارهای گرافیکی و هنرهای مرتبط است . که توانسته به این موضوع پرداخت مناسبی داشته باشد.

 

شما میتوانید در بخش هنری این سایت به منابع مناسب جهت هنر مورد علاقه خود دسترسی داشته و بتوانید در آن حرفه ای شوید . این هنرها شامل طراحی برای کودکان نیز می شود .

 

 

 

همانطور که میدانید ذهن انسان پیچیدگی های زیادی دارد بطوری که حتی گاهی خود فرد از برخی رفتارها و باور های خود بی خبر است . این رفتارها بدلیل سرکوب ناخودآگاه ما بنوعی دیگر بروز می یابند که ممکن است متوجه آن نشویم. مثلا اگر شما عصبانی شوید ممکن است در ناخودآگاه خود تمایل زیادی به کم نور کردن خانه داشته باشید.

 

همه این موارد نشان از پیچیدگی های درونی انسان دارد . اما موردی که براحتی در کودکان بروز می کند می تواند نقاشی باشد . در صورتی که کودک به انجام آن علاقه نشان دهد میتوانید به سرنخ های زیادی از آنچه در ذهن کودک میگذرد برسید .

 

چرا نقاشی کودک مهم است

 

اگر کودک شما در طراحی خود از خطوط ناهماهنگ استفاده میکند نشان از این دارد که او به انجام این کار بی میل است . در نتیجه باید قبل از هر چیز در یک زمان و مکان مناسب از او بخواهید آنچه را دوست دارد بکشد .

 

به کودک موضوع آزاد دهید . اینکار باعث میشود که او به اعماق ذهنش رجوع کرده و آنچه را در سر دارد رسم کند . اولین نگاه شما به نقاشی یک تصویر کلی از ذهن کودک می دهد. آیا او از رنگ های تیره استفاده کرده و یا نقاشی او مملو از شادی و یک خورشید خندان است . اولین حس شما یک تصور کلی از ذهن کودک است که میتواند یک ذهن شاد باشد یا تصویری از یک ذهن غمگین ، پس سعی کنید بیشتر به نقاشی های کودکتان توجه کنید.

14

 

اگر کودک شما به نقاشی اهمیت زیادی می دهد افتر افکت میتواند قدم بعدی شما برای رشد فنی او باشد . افتر افکت نرم افزار موشن گرافیک است که به عنوان برنامه اصلی این کار در سرتاسر جهان استفاده می شود . در واقع با افترافکت شما میتوانید طرح های دوبعدی را به تصاویر متحرک تبدیل کنید . بعنوان مثال کودک میتواند به خورشید خندان داخل نقاشیهایش تحرک و حرکت دهد .

 

اگر به افزایش خلاقیت کودک خود و رشد بیشتر آن اهمیت میدهید بهتر است از یک پد برای نقاشی مستقیم در فوتوشاپ یا افتر افکت استفاده کنید . این پد به همراه یک مداد مخصوص رایانه را تبدیل به یک بوم نقاشی با تمامی امکانات رنگ آمیزی میکند . و این یعنی از لحاظ اقتصادی نیز صرفه زیادی متوجه هزینه های شما می شود.

 

خوشبختانه افتر افکت و فوتوشاپ همه چیزهایی که شما برای رسم یک اثر هنری نیاز دارید را فراهم کرده اند. کافیست یک براش جذاب انتخاب کنید و کاراکتر خود را رسم کنید و در قدم بعدی با اتمام رنگ آمیزی اثر خود را وارد افتر افکت کرده و آن را انیمیت کنید . این دقیقا همان چیزیست که در فیلم های انیمیشنی اتفاق می افتد.

 

حالا شما و کودکتان با یک دنیای وسیع و بی حد و مرز از خلاقیت روبرو خواهید بود و میتوانید دنیای خود را به تصویر بکشید. پس پیشنهاد می کنیم همین امروز با نقاشی های ساده ، کودکتان را برای یک فردای جذابتر آماده کنید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.