کد خبر : 38377 / /
/

معرفی آکادمی مد و لباس DE LUSSO در ایتالیا

معرفی آکادمی مد و لباس  DE LUSSO در ایتالیا

 

 

از زمان های گذشته تا به امروز ایتالیا مهد هنرمندان مشهوری در زمینه های گوناگون بوده است و همواره هنر در این کشور در جایگاه خاص و ویژه ای قرار دارد. در گذشته هنرهای مختلفی از قبیل نقاشی، مجسمه سازی، معماری و... در ایتالیا رواج داشته، که با گذشت زمان، هنرهای جدیدی مانند فشن و طراحی مد و لباس جایگاه خاصی را در این کشور از آن خود نمود، تا اندازه ای که بسیاری از کارشناسان و متخصصین در رشته طراحی مد، ایتالیا را در رده بهترین مقاصد در این زمینه قرار داده اند.

بیشتر بخوانید: با شرایط و هزینه های مربوط به تحصیل در ایتالیا از طریق این صفحه بیشتر آشنا شوید.

از این رو می توان گفت ایتالیا در رشته های مد و معماری(تحصیل رشته معماری در ایتالیا) همواره پیشتاز می باشد، به طوری که از لحاظ مد، هنر و معماری به عنوان یک رهبر و سردمدار شناخته می شود. همچنین جالب است بدانید میلان یکی از چهار پایتخت مد جهان محسوب می شود. این امر نشان دهنده این است که تحصیل رشته طراحی لباس در ایتالیا می تواند یک گزینه ایده آل برای در این رشته به شمار رود.

در همین راستا آکادمی مد و لباس del lusso با هدف ارتباط نیازهای بازار کار با آرزوهای کسانی که مایل به شروع یا توسعه حرفه خود در بخش های مد، طراحی و فشن متولد شد.

آکادمی مد و لباس del lusso

آکادمی مد و لباس del lusso، (که معادل انگلیسی آن: Accademia del Lusso است)  در سال 2005 به تاسیس رسید. این موسسه یک دانشکده بسیار تخصصی در زمینه مد و طراحی است، که در واقع شخصیت‌ های کلیدی، با تجربه و حرفه‌ای بسیاری را در بخش ‌های مد، طراحی و فشن آموزش داده است.

آکادمی مد و لباس del lusso، مدرسه مد و طراحی است که در شهر میلان قرار دارد، و آموزش‌ های سطح بالایی را ارائه می ‌دهد. همچنین این دانشکده در تلاش است تا شور و شوق هنر جویان جوان و با استعداد را به افرادی حرفه ای تبدیل کرده که در بازار کار رقابتی کنونی ایستادگی می ‌کنند.

روش ‌های تدریس آکادمی مد و لباس  del lusso

شیوه تدریس در آکادمی مد و لباس del lusso  به صورتی کاملا نوآورانه بوده، و علاوه بر آن یادگیری نظری را با تجربه عملی، جهت شکل گیری یک محیط آموزشی به وجود آورده، که به هنر جویان این امکان را می ‌دهد، مجموعه ‌ای از مهارت‌ های وسیع خود را در زمان مطالعه مد و طراحی در این کشور ارائه دهند.

همچنین دوره‌ ها به‌ صورتی است که تعامل مدرس و هنر آموز را به شکلی اصیل و پویا کند. همه مدرسان آکادمی مد و لباس del lusso، به عنوان متخصص در حرفه‌ خود می باشند که در بخش‌ های مد، طراحی و فشن در ایتالیا نقش‌ هایی در زمینه ایفا می کنند.

سبک تدریس آکادمی مد و لباس del lusso، با توجه به شهرت و تجربه مدرسین خود، که همگی در حوزه های گوناگون مد صاحب‌ نظر بوده، و هچنین به صورت مکرر مطالب درسی را مرور و به‌ روز می‌ کنند، نیز منحصر به‌ فرد می باشد.

سنجش کیفیت آکادمی مد و لباس del lusso در ایتالیا به صورت بین ‌المللی بوده، چرا آموزش به زبان انگلیسی می باشد. ضمن این که از دلایل سطح بالای کیفیت بین المللی آکادمی مد و لباس del lusso این است که، آموزش و کار با یک‌ زبان اساسی در محیط کسب ‌وکار، و همچنین پیوند با مدارس و دانشگاه ‌ها در سر تا سر جهان، که متشکل از دانشجویانی از سراسر جهان بوده، می باشد.

شرایط پذیرش از آکادمی مد و لباس del lusso

شرایط پذیرش از آکادمی مد و لباس del lusso

در واقع تعداد زیادی از موسسات و دانشگاه‌ های جهان که در زمینه مد فعالیت دارند، در ایتالیا قرار دارند و هنر جویان بسیاری جهت پذیرش در این دانشگاه ‌ها، همواره در حال رقابت با یکدیگر نیز می باشند، تا بتوانند در این دانشگاه ‌ها مانند آکادمی مد و لباس del lusso به تحصیل در این زمینه بپردازند.

هر یک از این داانشگاه های با توجه به شرایط خودموارد خاصی، از شرایط ویژه‌ ای برای پذیرش برخوردار می باشند، اما نکته حائز اهمیت و مشترک این است که ویزای تحصیل طراحی مد و لباس در این کشور، باید با شرایط سفارت مورد سنجش قرار گیرد.

 همچنین بر طبق دوره ‌های تحصیلی گوناگون، شرایط پذیرش نیز متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال شمار زیادی از دانشگاه‌ ها همچون دانشگاه مد و لباس del lusso شامل دوره‌ های پایه یک ساله، کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز می باشند.

گرایش ‌های حوزه طراحی مد و لباس در ایتالیا

گرایش ‌های طراحی مد و لباس در کشور ایتالیا، گروه های بزرگی از زمینه‌ ها را شامل می‌شود که در ادامه به آن ‌ها پرداخته شده است.

  • طراح مد
  • طراحی مد و پارچه
  • طراحی و مدیریت مد
  • تجارت مد
  • یک استایل یا استایلیست
  • تصویر سازی مد

همچنین دوره ‌های کوتاه مدت طراحی مد و لباس در ایتالیا به این صورت است که، مدت زمان این دوره ها به طور متغیر از چهار هفته تا ده هفته یا دوره‌ های تابستانی نیز می باشد. لازم به ذکر است که آکادمی Accademia del Lusso  در ایتالیا و اسپانیا (میلان و مادرید) و چند کشور دیگر شعباتی داشته، که در دوره ‌های کوتاه مدت هفته مد میلان به هنر جویان، خلاقیت و استراتژی در مد آموزش داده خواهد شد.

منبع

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.