کد خبر : 38375 / /
/

تبلیغ کسب و کار در گوگل و هزینه آن به چه شکل است؟

تبلیغ کسب و کار در گوگل و هزینه آن به چه شکل است؟

 

 

ابتدا تبلیغ‌کنندگان یک کمپین، تبلیغاتی را برای یک پیشنهاد خاص ایجاد می‌کنند و سپس به گوگل می‌گویند که می‌خواهند تبلیغشان برای کدام جستجوها نمایش داده شود. آن‌ها این کار را با پیشنهاد کلمات کلیدی مرتبط با آگهی انجام می‌دهند. اگر تبلیغ آن‌ها در صفحهٔ نتایج موتور جستجو ظاهر شود، تنها زمانی هزینهٔ مربوطه را پرداخت می‌کنند که کاربر روی آن تبلیغ کلیک کند. این همان جایی است که اصطلاح « تبلیغات پرداخت به ازای کلیک » از آنجا می‌آید.

چنانچه علاقه‌مند هستید در رابطه با تبلیغ کسب‌ و کار در گوگل، نحوهٔ انجام آن و ... اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده شود، بهتر است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

مهم‌ترین نکات در رابطه با تبلیغ کسب‌ و کار در گوگل

تبلیغات آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که تبلیغات خود را به نوع مشتریانی که می‌خواهید هدف قرار دهید نشان داده و آن‌هایی را که نمی‌خواهید فیلتر کنید. هنگامی که با Google Ads به‌صورت آنلاین تبلیغ می‌کنید، می‌توانید از روش‌های مختلف هدف‌گذاری برای دستیابی به مشتریان بالقوه استفاده کنید.

تبلیغ کسب‌ و کار گوگل درست زمانی که کاربران در حال جستجوی محصولات یا خدمات شما هستند، به شما کمک می‌کنند. برخی از نکات مهم در رابطه با فرایند تبلیغ کسب‌ و کار در گوگل عبارت‌اند از:

 • شناسایی اهداف بازاریابی

از قالب‌ها و ویژگی‌های مختلف تبلیغات برای سفارشی‌سازی تبلیغاتتان با اهداف تجاری مختلف خود بهره ببرید. به‌عنوان مثال، افزودن دکمهٔ «تماس» قابل کلیک به تبلیغات خود برای دریافت تماس‌های تلفنی بیشتر یا استفاده از تبلیغات ویدیویی برای نمایش نام تجاری خود، ازجمله قابلیت‌هایی هستند که می‌توانید در تبلیغ کسب‌وکار خود از آن‌ها استفاده کنید.

در اینجا چند هدف بازاریابی را برای شما عنوان کرده‌ایم که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست؛ برخی از این اهداف به این شرح است:

 1. هدف کسب‌وکار یا فروشگاه آنلاین خود را به‌درستی شناسایی کنید.

 2. مخاطبان هدف خود را بشناسید.

 3. در راستای هدف بازاریابی کسب‌وکار خود پیش بروید.

 4. تبلیغات خود را با کلمات کلیدی هدف قرار دهید.

هنگامی که در کنار نتایج جستجو در شبکهٔ جستجوی گوگل تبلیغ می‌کنید، می‌بایست کلمات کلیدی را در جهت هدف قرار دادن تبلیغات خود برای افرادی که در جستجوی عبارات مرتبط هستند پیدا کنید. همچنین می‌توانید تعیین کنید چه زمان‌هایی از روز، تبلیغاتتان نمایش داده شود.

 • شناسایی دقیق‌تر مخاطبان هدف

وقتی در وب‌سایت‌ها و برنامه‌های تلفن همراهی که تبلیغات Google به نام Google Display Network و YouTube را نشان می‌دهند تبلیغ می‌کنید، می‌توانید با پیدا کردن سن و علاقهٔ مخاطبان هدف، محتوای تبلیغاتی موردعلاقهٔ آن‌ها را در اختیارشان قرار دهید.

 • پرداخت هزینه در صورت عملکرد مثبت تبلیغ

شما باید تصمیم بگیرید که چقدر قرار است خرج کنید و بهتر است فقط زمانی که شخصی با تبلیغ شما تعامل داشته باشد، مانند کلیک کردن روی تبلیغ متنی یا تماشای تبلیغ ویدیویی شما، هزینه را پرداخت کنید. شما پیشنهادات خود را براساس بهترین موارد برای کسب‌وکارتان قرار می‌دهید.

 • اندازه‌گیری عملکرد تبلیغات

به سرعت، اثربخشی تبلیغات خود را پیگیری و به‌راحتی تغییراتی را برای بهبود نتایج ایجاد کنید.

 • تبلیغ در پلتفرم‌ها

با مشتریان بدون توجه به جایی که هستند، در رایانه، تبلت، تلفن همراه یا حتی در برنامه‌ها، ارتباط برقرار کنید.

انواع تبلیغات کسب‌وکار در گوگل

احتمالاً زمانی که موضوعی را در نوار جستجو تایپ می‌کنید، تبلیغی را که در بالای صفحه نتایج گوگل نمایش داده می‌شود دیده‌اید. اینها "تبلیغات متنی" نامیده می‌شوند و سنگ بنای شبکهٔ جستجوی گوگل هستند.

این تبلیغات می‌توانند بسیار مؤثر باشند و برای بازاریابی بسیاری از مشاغل ضروری هستند، اما درمورد سایر قالب‌های تبلیغاتی که گوگل ارائه می‌کند اطلاعاتی دارید؟ اگر خرده‌فروشی هستید که موجودی خود را بازاریابی می‌کند یا اگر بخواهید مشتریان را وادار کنید، برنامهٔ شما را دانلود کنند، شما چگونه رفتار می‌کنید؟

در چنین شرایطی، شیوه‌های مختلف تبلیغ و بازاریابی به شما کمک می‌کنند و از این طریق می‌توانید دریابید که کدام نوع تبلیغات برای به حداکثر رساندن تلاش‌های بازاریابی شما بهتر است؟ شما باید به انواع کمپین‌های تبلیغاتی گوگل آشنا باشید تا در زمان نیاز، بهترین نوع آن‌ها را انتخاب و در جهت گسترش کسب‌وکار خود از آن‌ها بهره بگیرید. از انواع تبلیغات کسب‌وکار در گوگل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمپین جستجو؛

 • نمایش کمپین؛

 • کمپین خرید؛

 • کمپین ویدیویی؛

 • کمپین اپلیکیشن.

مزایای تبلیغ کسب‌ و کار در گوگل

به‌دلیل دیجیتالی شدن، اکثر مصرف‌کنندگان قبل از خرید هر محصول یا خدمات، تحقیقات آنلاین انجام می‌دهند و شاید حدس زده باشید که آن‌ها از گوگل برای انجام تحقیقات خود استفاده می‌کنند. تبلیغات گوگل به شما این امکان را می‌دهد تا به مخاطبان زیادی که گوگل دارند، دسترسی داشته باشید و این افراد را به وب‌سایت خود هدایت کنید. این امر درنهایت، منجربه جذب مخاطبان هدف شما می‌شود.

اگر کسب‌وکار شما در یکی از پلتفرم‌های بالقوه وجود نداشته باشد، با عدم وجود در دنیای دیجیتال برابر است که این موضوع می‌تواند به‌ضرر شما تمام شود. برخی از بهترین مزایای تبلیغ کسب‌ و کار در گوگل عبارت‌اند از:

 • مزیت رقابتی

برای داشتن مزیت رقابتی، باید استراتژی‌های رقبای خود را در رابطه با این‌که چگونه کسب‌وکار خود را تبلیغ می‌کنند، چه نوع تبلیغاتی اجرا می‌کنند و ... بشناسید. همیشه سعی کنید از فرصت‌هایی که برایتان پیش می‌آید استفاده و خود را از رقبایتان در بازار متمایز کنید.

 • بازدهٔ سرمایه‌گذاری بالا

هنگامی که کمپین تبلیغاتی گوگل خود را بهینه کردید، می‌توانید بازدهی بالایی از سرمایه دریافت کنید که ممکن است با استفاده از سایر استراتژی‌های بازاریابی امکان‌پذیر نباشد.

 • آگاهی از برند

وقتی مردم تبلیغات گوگل را می‌بینند، به افزایش سرنخ‌ها و هدایت ترافیک بیشتر به وب‌سایت از طریق تبلیغات به ازای کلیک در SERP (صفحه نمایش نتایج موتورهای جستجو) فکر می‌کنند. تبلیغات گوگل می‌تواند به‌عنوان یک ابزار عالی برای معرفی برند شما و ایجاد آگاهی از برند در بین مردم استفاده شود. ناگفته نماند که یکی از قابلیت‌های جذاب گوگل برای تبلیغات، Google Ads است که شما را در بالای نتایج جستجو قرار می‌دهد.

کلام‌آخر

ما در این مقاله سعی کردیم به مزایا و مهم‌ترین نکات در رابطه با تبلیغ کسب‌ و کار در گوگل بپردازیم. تبلیغات در گوگل، زوایای مختلفی را دربر می‌گیرد که شما می‌توانید هرکدام از آن‌ها را با توجه به ماهیت کسب‌وکاری که دارید، انتخاب کنید. امیدواریم پاسخگو به تمامی سوالات شما درزمینهٔ تبلیغ کسب‌ و کار در گوگل بوده باشیم.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.