کد خبر : 38349 / /
/

تعمیر مایکروفر در رشت

تعمیر مایکروفر در رشت

 

مایکروفر، وسیله ایست که اختراع آن تحولی شگرف در نوع پخت و پز در آشپزخانه ایجاد کرد. اگر تا قبل از اختراع این وسیله، تنها راه طبخ غذاها، گرما دادن از طریق آتش بود، پس از آن پختن غذا با اشعه های ساطع شده توسط مگنترون مایکروفر، تبدیل به یک رویه جدید در آشپزخانه ها شد. امری که کار پخت و پز را بسیار راحت تر کرد. به گونه ای که دیگر برای پخت بسیاری از غذاها، لازم نبود هر دقیقه به غذا سر زد. برعکس گاز که نیاز به سرکشی دائم داشت، مایکروفر قادر بود با دما و زمان مشخص، غذاهای مختلف را پخته و تحویل دهد. امری که به سرعت سبب محبوبیت این وسیله شد و کار به جایی رسید که امروزه برای بسیاری، تصور خرابی مایکروفر و نبود آن در آشپزخانه بسیار دشوار است. اگر در این صفحه هستید، احتمالا شما نیز در این دسته قرار می‌گیرید. اگر ساکن شهر رشت هستید، برای تعمیر مایکروفر در رشت، نگرانی نداشته باشید و این کار را به تکنسین های متخصص رشت تکنیک بسپارید. شما می‌توانید با شماره های بالای صفحه تماس بگیرید یا فرم درخواست تعمیر مایکروفر را به صورت آنلاین پر کنید تا کارشناسان این مجموعه در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و برای اعزام تعمیرکار به محل شما اقدام نمایند. در ادامه در خصوص دلایل اصلی ایراد در این دستگاهها که منجر به تماس با نمایندگی برای تعمیر مایکروفر در رشت می‌شود، نکاتی را می‌خوانیم.

 

روشن نشدن مایکروفر

دلیل اصلی تماس با تکنسین های دستگاه برای تعمیر مایکروفر در رشت، روشن نشدن مایکروفر است. ایراد در برد الکترونیکی، نرسیدن برق به دستگاه به دلیل خرابی فیوز یا دوشاخه دستگاه، ایراد در مگنترون تولید کننده اشعه، میکروسوئیچ و دیود دستگاه، مهم ترین نکاتی هستند که دلیل روشن نشدن مایکروفر است. این موارد باید توسط تکنسین متخصص دستگاه بررسی و تعمیرات لازم انجام شود. دقت داشته باشید که کار تعمیر مایکروفر علاوه بر پیچیدگی هایی که دارد، بسیار خطرناک است. زیرا، برق در این دستگاه، توسط سیم پیچ هایی که در دستگاه وجود دارند تا ده برابر برق شهری تقویت می شوند و در صورت برق گرفتگی با این دستگاه، خطر مرگ بسیار جدی خواهد بود.

نچرخیدن سینی و تعمیر مایکروفر در رشت

نچرخیدن سینی مایکروفر، مشکل مهم دیگری است که باید آن را رفع کرد. در غیر این صورت، حتی اگر دستگاه کار کند تمام غذاها از یک طرف سوخته و از سمت دیگر خام خواهند ماند. دلیل این موضوع، تمرکز نقطه ای امواج ساطع شده از دستگاه است. به این معنا که امواج از یک نقطه مشخص به ماده غذایی برخورد می‌کنند و در صورتی که غذا در دستگاه با سرعت ثابت نچرخد، خواهد سوخت. قسمت های مختلف سینی گردان مایکروفر عبارتند از یک موتور گردان که انرژی لازم را تامین می کند، یک شفت که انرژی را به ریل منتقل می‌کند، ریل که کار گردش سینی را تسهیل می نماید و در نهایت سینی مایکروفر که غذا روی آن قرار گرفته و با سرعت یکنواخت به گردش در می آید. در صورت بروز مشکل در هر کدام از این قسمت ها، سینی به درستی نخواهد چرخید و نیاز به تعمیر مایکروفر در رشت توسط فرد متخصص و با استفاده از قطعات فابریک یدک دستگاه خود خواهید داشت.

20

گرم نشدن غذا در مایکروفر

دلیل اصلی گرم نشدن غذا در مایکروفر، عوض شدن مقدار غذا یا استفاده از برنامه نامناسب است. یعنی در بیش تر مواقعی که برای رفع این مشکل به تعمیرکاران مراجعه می شود، تنها مساله از تغییر میزان یا مدل غذا است و ایرادی در دستگاه وجود ندارد. اما اگر مطمئن هستید که در این دسته قرار نمی گیرید، باید با تکنسین متخصص برای تعمیر مایکروفر در رشت و بررسی قطعات مختلف از جمله مگنترون و برد الکترونیکی دستگاه تماس بگیرید.

دلیل سر و صدای زیاد در مایکروفر

صدای کار مایکروفر همیشه ثابت و مشخص است. اگر صدای جدیدی از دستگاه می شنوید آن را جدی بگیرید و برای رفع آن اقدام نمایید. اگر صدای جرقه در دستگاه شنیدید، این احتمال وجود دارد که وسایل فلزی مانند قاشق یا چنگال را در دستگاه جا گذاشته باشید. این نکته را مدنظر قرار دهید که حتی یک بشقاب با لبه فلزی می تواند در مایکروفر دردسرساز شود. اگر ایراد از این مورد نبود، از تعمیرکار بخواهید تا قسمت های مختلف شامل موتور گردان، مگنترون، کوپلینگ، ریل‌ها و غلتک‌های مایکروفر را مورد بررسی قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص نحوه تعمیر مایکروفر در رشت با شماره های بالای صفحه تماس بگیرید.

21

نکات مهم نگهداری و جلوگیری از تعمیر مایکروفر در رشت

اگر قصد دارید طول عمر دستگاه خود را افرایش دهید تا دستگاه شما به بهترین شکل کار کند و نیازی به تعمیر مایکروفر در رشت نداشته باشید، سعی کنید به نحو احسن از دستگاه خود مراقبت کنید. در این قسمت به مرور مهم ترین نکات نگهداری از مایکروفر پرداخته ایم. 

  1. حتما از محافظ جریان برق برای دستگاه خود استفاده کنید تا نوسانات شدید برق مشکلی برای دستگاه به وجود نیاورد.
  2. در مایکروفر از ظروف شیشه ای مخصوص و ظروف سیلیکونی استفاده کنید. استفاده از ظروف فلزی می‌تواند آسیب جدی به دستگاه شما وارد کند.
  3. مایکروفر با گرم کردن و به نقطه جوش رساندن آب مواد غذایی آن ها را می پزد. پس هرگز دانه های خشک مانند لپه و عدس نپخته را در دستگاه قرار ندهید.
  4. کنسروها و مواد بسته بندی به خصوص اگر فلزی باشند، قابلیت انفجار در مایکروفر دارند. از قرار دادن آن ها در دستگاه اکیدا خودداری نمایید.
  5. دستگاه را در فضای کاملا بسته قرار ندهید. به خصوص پشت مایکروفر باید حداقل 5 سانت با دیوار فاصله داشته باشد تا امکان جریان هوا و خنک شدن دستگاه وجود داشته باشد.

در صورت نیاز به تعمیر مایکروفر در رشت، از تکنسین متخصص و مجرب کمک بگیرید. مطمئن شوید که در دستگاه شما از قطعات فابریک یدک برای انجام تعمیرات استفاده شده و در پایان از هزینه های تعمیر و تعویض قطعات در اتحادیه مطلع شوید. تعمیر مایکروفر در رشت تکنیک، تمام این موارد را برای شما آسان کرده و شما می‌توانید پس از انجام استعلامات لازم برای تعمیر باکیفیت دستگاه خود با این مجموعه تماس بگیرید. کارشناسان رشت تکنیک، آماده اعزام خبره ترین تکنسین های تعمیر مایکروفر در رشت، به محل شما در تمام ایام هفته هستند. 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار