کد خبر : 38313 / /
/

هزینه ارتودنسی با بیمه

ارتودنسی دندان یک شیوه درمان ساده و آسان برای سلامت و زیبایی دندان های شما است. اما این درمان ممکن است هزینه زیادی برایتان به همراه داشته باشد. البته اگر بیمه داشته باشید، دیگر هیچ دغدغه ای نخواهید داشت. اما برای اینکه هزینه ارتودنسی با بیمه برایتان حساب شود و مبلغ زیادی پرداخت نکنید، باید به یکی از مراکز درمانی و کلینیک های طرف قرارداد با بیمه خودتان بروید. بسیاری از افراد تصور می کنند که تمامی هزینه های درمان ارتودنسی توسط بیمه پرداخت می شود، باید بدانید که بیمه با توجه به تعرفه های درمانی و وضعیت دندان های شما و همچنین روش ارتودنسی تنها بخشی از هزینه را پرداخت می کند.

هزینه ارتودنسی با بیمه

 

 

شما می توانید هزینه ارتودنسی را به دو روش از بیمه دریافت کنید که عبارتند از:

روش اول، مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه مد نظر

در این روش، شما مبلغ کمی را پرداخت می کنید و مابقی هزینه ها توسط بیمه و به صورت مستقیم به مراکز درمانی واریز می شود.

روش دوم، مراجعه به بیمه و دریافت مستقیم هزینه ارتودنسی

در این روش شما به هر کلینیک و مرکز درمانی می توانید مراجعه کنید، اما باید کلیه هزینه های درمان را پرداخت نمایید و در نهایت یک فاکتور به همراه مهر و امضا پزشک دریافت کنید و با ارائه فاکتور به بیمه، هزینه ارتودنسی را دریافت کنید.  

عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی دندان

قیمت ارتودنسی دندان، یکی از مهم ترین دغدغه افرادی است که تصمیم دارند از این روش برای زیبایی و سالم نگه داشتن دندان های خود استفاده کنند. هزینه ارتودنسی دندان ثابت نبوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان انواع گوناگونی دارد که با توجه به نحوه انجام، جنس و متریال به کار رفته و... با یکدیگر فرق می کند. انواع ارتودنسی که می توانید از آن ها استفاده کنید، عبارتند از:

ارتودنسی ثابت

از رایج ترین نوع ارتودنسی دندان است که به واسطه نگین هایی که به آن ها براکت گفته می شود، روی دندان نصب می شود و سیم هایی که روی آن تعبیه شده است با وارد کردن فشار سبب جابه جایی دندان ها می شوند. قیمت ارتودنسی ثابت به نسبت مقرون به صرفه تر از دیگر روش ها می باشد.

ارتودنسی متحرک

برای استفاده از این نمونه، ابتدا باید از دندان های شما قالب گرفته شود و سپس ارتودنسی مناسب برای شما ساخته خواهد شد. به صورت متحرک بوده و در زمان غذا خوردن، مهمانی، مسواک زدن و... می توانید آن را جدا کنید.

ارتودنسی سرامیکی

ساختار این ارتودنسی بسیار شبیه به نوع ثابت بوده و تنها تفاوت در این است که به جای استفاده زا ارتودنسی فلزی، از نوع سرامیکی استفاده می شود. براکت های سرامیکی شفاف هستند و دید کمتری روی دندان ها دارند. البته باید بدانید که براکت سرامیکی به نسبت فلزی رنگ پذیری بیشتری داشته و همچنین شکننده تر است. باید حسابی مراقب دندان هایتان باشید.

ارتودنسی لینگوال

این ارتودنسی به نام ارتودنسی پشت دندان هم شهرت دارد و براکت ها پشت دندان قرار می گیرند. شما می توانید لبخند زیبایی داشته باشید و هیچگونه دیدی برای ارتودنسی هایتان وجود نخواهد داشت. براکت های آن به صورت سفارشی بوده و همچنین برای اجرا ان به زمان بیشتری نیاز است، از این رو هزینه ارتودنسی لینگوال در قیاس با نوع ثابت بیشتر است.

ارتودنسی نامرئی

این ارتودنسی همانطور که از نام آن پیدا است، روی دندان ها دیده نمی شود و به صورت نامرئی است. از جدیدترین متریال و براکت ها برای ان استفاده شده و کاملا شفاف است. این ارتودنسی متحرک بوده و در مواقع نیاز می توانید ان را جدا کنید.

ارتودنسی دیمون

در این نوع از ارتودنسی از براکت های تنظیم شونده استفاده می شود. با تغییر فاصله دندان ها، براکت ها به صورت خودکار تنظیم می شوند. فشار زیادی به دندان ها وارد نمی کند و نتیجه آن هم بسیار سریعتر از دیگر روش ها است.

وضعیت دندان های شما

جنس دندان، وضعیت قرار گیری آن ها و... با یکدیگر فرق میکند. پزشک با معاینه دندان های شما می تواند وضیعت آن را مشخص کرده و بهترین نوع ارتودنسی را برای شما پیشنهاد دهد. هرچه وضعیت قرارگیری دندان های شما بهتر باشد، هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

مدت زمان درمان

واضح است که هرچه ارتودنسی را بیشتر در دهانتان نگه دارید، نتیجه آن سریع تر خود را نشان خواهد داد و روند درمان شما به سرعت طی خواهد شد. در نتیجه هزینه کمتری هم پرداخت خواهید کرد. اما هرچه همکاری شما کمتر باشد، مخصوصا اگر ارتودنسی متحرک دارید و زود به زود آن را درآورید، درمان طولانی تری خواهید داشت که هزینه بیشتری هم خواهد داشت.

کلینیک و پزشک معالج

اینکه به کدام کلینیک و دندانپزشکی برای درمان مراجعه می کنید هم بر روی هزینه ارتودنسی شما موثر خواهد بود.

قیمت ارتودنسی دندان های جلو چقدر است؟

نامرتب بودن دندان های جلو، از آنجایی که بر روی چهره و لبخند شما تاثیر زیادی دارد، ممکن است اعتماد به نفستان را کاهش دهد. شما می توانید با توجه به بودجه خودتان، تنها دندان های جلو را ارتودنسی کنید. بی شک هر چه تعداد دندان ها کمتر باشد، هزینه تمام شده ارتودنسی هم کمتر خواهد بود. اینکه قیمت ارتودنسی دندان های جلو چقدر است؟ بستگی به شدت نامرتب بودن دندان ها، سن بیمار، تعداد دندان های نامرتب و... دارد. به همین خاطر نمیتوان قیمت دقیقی برای آن بیان کرد. اما به صورت کلی در قیاس با ارتودنسی کل دندان یا حتی یکی از فک ها بسیار ارزان تر خواهد بود.

ارزان ترین روش ارتودنسی

از بین روش های مختلف ارتودنسی، نمی توان ارزانترین آن را مشخص کرد. چرا که به قیمت ارتودنسی دندان به عوامل گوناگونی همچون نوع مشکل، سن بیمار، هزینه های جانبی و... بستگی دارد. اما در حالت کلی می توان گفت که هزینه ارتودنسی ثابت به نسبت متحرک کمتر بوده و مقرون به صرفه تر است.

ارتودنسی با هزینه دولتی در دانشکده دندانپزشکی

مراجعه به دانشکده های دندانپزشکی یکی از بهترین راه ها برای کاهش هزینه ارتودنسی است. چرا که این دانشکده ها در شیفت صبح با تعرفه دولتی هستند و در شیفت عصر به تعرفه آزاد حساب میکنند. شما می توانید در شیفت صبح جهت بهره مندی از خدمات آن ها، به دانشکده مراجعه کنید. البته لازم به ذکر است که ارتودنسی در دانشکده دندانپزشکی به روش های مختلفی انجام می شود که بر روی هزینه آن تاثیر خواهد داشت. این روش ها عبارتند از:

ارتودنسی توسط پزشک

بی شک پزشک متخصص تجربه و تخصص لازم برای ارتودنسی دندان های شما را دارد و می تواند در سریع ترین زمان درمان شما و اجرا ارتودنسی هارا به اتمام برساند. قطعا در چنین شرایطی هزینه به نسبت بیشتری پرداخت خواهید کرد.

ارتودنسی توسط دانشجویان دندانپزشکی

بسیاری از دانشجویان دندانپزشکی دوره کارآموزی خود را در این دانشکده سپری می کنند. ان ها دانش لازم را دارند و همچنین مسلط به تمامی تکنیک ها هستند. می توانند به راحتی و با قیمت مناسب تری ارتودنسی دندان های شما را انجام دهند. هرچند در برخی مواقع ممکن است ریسک بالایی به همراه داشته باشد.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.