کد خبر : 36187 / /
/

ساخت ویدیو تبلیغاتی: راهنما گام‌به‌گام برندها

​ ساخت ویدیو تبلیغاتی روشی عالی، محبوب و مؤثر برای دستیابی به مخاطبان و تعامل با آن‌ها است. اگر در حال تبلیغ یک محصول، خدمات یا نام تجاری باشید، ساخت ویدیو تبلیغاتی خوب می‌تواند به شما دررسیدن به اهداف بازاریابی و رشد کسب‌وکارتان کمک کند. اما اگر با فرآیند ساخت ویدیو تبلیغاتی آشنایی نداشته باشید؛ می‌تواند برایتان دلهره‌آور به نظر برسد. در این مقاله، شمارا با مراحل ساخت ویدیو تبلیغاتی موفق آشنا خواهیم کرد تا خیلی سریع و آسان بتوانید یک ویدیو تبلیغاتی مؤثر برای برندتان ایجاد کنید.

ساخت ویدیو تبلیغاتی: راهنما گام‌به‌گام برندها

 

مراحل ساخت ویدیو تبلیغاتی:

مرحله 1ساخت ویدیو تبلیغاتی: اهداف خود را مشخص کنید.

قبل از شروع ساخت ویدیو تبلیغاتی خود، داشتن درک روشنی ازآنچه می‌خواهید به دست آورید ضروری است. ابتدا اهداف خود و آنچه را که امیدوارید به مخاطبان هدف خود منتقل کنید، مشخص کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا ویدیویی متمرکز، مرتبط و تأثیرگذار ایجاد کنید. بهتر است برای این کار به سؤالات زیر پاسخ دهید.

  • هدف نهایی شما از این ویدیو چیست؟
  • آیا می‌خواهید فروش را افزایش دهید، آگاهی از برند ایجاد کنید یا محصول جدیدی را تبلیغ کنید؟
  • چه پیامی را می‌خواهید از طریق ویدیوی خود ارسال کنید؟
  • مزیت کلیدی یا پیشنهاد ارزشی که ارائه می‌کنید چیست؟

9

مرحله 2 ساخت ویدیو تبلیغاتی: مخاطبان هدف خود را بشناسید.

شناخت مخاطبان هدف هنگام ساخت ویدیو تبلیغاتی بسیار مهم است. درک جمعیت‌شناسی مخاطبان مانند سن، جنسیت، مکان و علایق می‌تواند به شما کمک کند تا محتوایی ایجاد کنید که تأثیرگذار باشد. در مورد مخاطبان هدف خود تحقیق کنید تا مشکلات آن‌ها را درک کنید. چه چیزی آن‌ها را جذب می‌کند؟ و چه نوع محتوایی را ترجیح می‌دهد؟ پاسخ این سؤالات به شما کمک می‌کند تا ویدیوهایی را ایجاد کنید که قابل‌درک و جذاب باشد.

مرحله 3 ساخت ویدیو تبلیغاتی: محتوای ویدیویی خود را برنامه‌ریزی کنید.

هنگامی‌که درک واضحی از اهداف و مخاطبان هدف خود داشتید، می‌توانید برنامه‌ریزی محتوای ویدیوی خود را شروع کنید. برای این کار، بابیان نکات کلیدی که می‌خواهید در ویدیوی خود قرار دهید، شروع کنید و در نظر بگیرید که چگونه می‌توانید آن‌ها را به‌صورت بصری نشان دهید.به یاد داشته باشید، هدف ایجاد ویدئویی است که پیام شمارا به‌طور مؤثر به مخاطبان هدف شما منتقل کند.همچنین در این مرحله عناصر زیر را هم در نظر بگیرید:

  • داستان: یک داستان خوب گفته‌شده می‌تواند راهی مؤثر برای تعامل با بینندگان و انتقال پیام شما باشد. به این فکر کنید که چه داستانی می‌خواهید بگویید و چگونه آن داستان با محصول یا خدمات شما ارتباط دارد.
  • فیلم‌نامه: یک فیلم‌نامه قوی پایه و اساس یک ویدیوی عالی است. فیلم‌نامه‌ای بنویسید که پیام شمارا به‌وضوح منتقل کند و مخاطبان شمارا درگیر کند. مطمئن شوید که سناریو یا فیلم‌نامه شما مختصر و جذاب است و مزایای کلیدی محصول یا خدمات شما در متن آن گنجانده‌شده است.
  • بصری: تصاویر جزء مهم هر ویدیوی تبلیغاتی است. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند توجه مخاطبان خود را جلب کنید، پیام خود را منتقل کنید و با آن‌ها ارتباط عاطفی برقرار کنید.
  • صدا: صدا اغلب در تبلیغات ویدئویی نادیده گرفته می‌شود، اما به‌اندازه تصاویر بصری مهم است. موسیقی متنی را انتخاب کنید که باحال و هوای و پیام ویدیو تبلیغاتی شما همخوانی داشته باشد. هنگام انتخاب صدا، لحنی را که می‌خواهید منتقل کنید، در نظر بگیرید و مطمئن شوید که مکمل تصاویر و پیام شماست.

مرحله 4 ساخت ویدیو تبلیغاتی: بودجه خود را برنامه‌ریزی کنید.

ساخت ویدیو تبلیغاتی ممکن است گران باشد، بنابراین قبل از شروع، داشتن درک روشنی از بودجه ضروری است.  مشخص کنید که بودجه شما برای این کار چه مقدار است و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید. اگر بودجه محدودی دارید، به‌جای یک ویدیوی بزرگ و گران‌قیمت، یک سری ویدیوهای کوتاه و هدفمند ایجاد کنید.

10

مرحله 5 ساخت ویدیو تبلیغاتی: سبک مناسب را انتخاب کنید.

سبک‌های مختلفی مانند موشن‌گرافیک و لایو اکشن و ...  برای ساخت ویدیو تبلیغاتی وجود دارد. قالب و سبک مناسب برای برند خود و پیامی را که می‌خواهید منتقل کنید انتخاب کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید محصولی را تبلیغ کنید، یک ویدیوی زنده که محصول را در عمل به نمایش می‌گذارد ممکن است بهترین انتخاب باشد. اگر به دنبال توضیح یک مفهوم پیچیده هستید، یک ویدیوی توضیحی موشن‌گرافیکی ممکن است مؤثرتر باشد.

دقت کنید اگر قصد دارید خودتان ویدیو تبلیغاتی با سبک موشن‌گرافیک بسازید لازم است آموزش افتر افکت)نرم‌افزار پایه برای آموزش موشن‌گرافیک) و آموزش موشن گرافیک را ببینید تا بتوانید ویدیویی زیبا و جذاب بسازید.

مرحله 6 ساخت ویدیو تبلیغاتی: یک سناریو جذاب ایجاد کنید.

هنگامی‌که محتوای ویدیویی خود را برنامه‌ریزی کردید، نوبت به نوشتن فیلم‌نامه یا سناریو می‌رسد. استفاده از یک نرم‌افزار فیلم‌نامه‌نویسی می‌تواند در این کار به شما کمک کند تا افکارتان را سازمان‌دهی کرده و یک سناریو روان ایجاد کنید. دقت کنید سناریو ستون فقرات ویدیوی تبلیغاتی شما است و باید جذاب، مختصر و قابل‌درک باشد. همچنین هنگام نوشتن فیلم‌نامه به موارد زیر توجه کنید:

آن را کوتاه و ساده نگه‌دارید. مخاطب هدف شما باید بتواند پیام شمارا در عرض چند ثانیه درک کند.

از لحن مکالمه‌ای استفاده کنید. فیلم‌نامه شما باید شبیه یک مکالمه باشد، نه یک سخنرانی.

مزایای محصول یا خدمات خود را برجسته کنید. مخاطب هدف شما باید بداند که چرا به محصول یا خدمات شما نیاز دارد.

سناریو شامل یک فراخوان برای اقدام باشد تا مخاطبان هدف را برای خرید محصول یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات تشویق کند.

مرحله 7 ساخت ویدیو تبلیغاتی: تیم تولید ویدیو خود را انتخاب کنید.

چه بخواهید با یک تیم حرفه‌ای تولید ویدیو کارکنید یا ویدیو را با کمک نزدیکانتان ایجاد کنید، انتخاب افراد مناسب برای این کار ضروری است. به دنبال تیمی باشید که تجربه ایجاد ویدیو برای برندهای مشابه شمارا داشته باشد. برای ساخت ویدیو تبلیغاتی موشن‌گرافیکی کافی است سفارش موشن گرافیک خودتان را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید و با کارگردانی کارکنید که درک قوی از داستان‌سرایی ویدیویی دارد و می‌تواند دیدگاه شمارا در ساخت ویدیو تبلیغاتی در نظر بگیرد.

مرحله 8 ساخت ویدیو تبلیغاتی: پلتفرم مناسب را انتخاب کنید

باوجود بسیاری از پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری ویدئو که امروزه در دسترس هستند، مهم است که پلتفرم مناسب برای برند خود را انتخاب کنید. پلتفرم‌های مختلف نقاط قوت و ضعف متفاوتی دارند و انتخاب مناسب به شما کمک می‌کند به اهداف بازاریابی خود برسید. برای مثال، اگر مخاطبان جوان‌تری را هدف قرار می‌دهید، ممکن است بخواهید روی پلتفرم‌هایی مانند "TikTok"، "Instagram" یا "Snapchat" تمرکز کنید و اگر مخاطبان حرفه‌ای‌تری را هدف قرار می‌دهید، ممکن است بخواهید روی "لینکدین" یا "یوتیوب" تمرکز کنید.

مرحله 9 ساخت ویدیو تبلیغاتی:موفقیت خود را بسنجید.

درنهایت، مهم است که میزان موفقیت ویدیوی تبلیغاتی خود را اندازه‌گیری کنید. این به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که آیا اهداف بازاریابی خود را برآورده می‌کنید یا خیر، و اگرنه، چه تغییراتی باید برای بهبود نتایج خود ایجاد کنید. معیارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای اندازه‌گیری موفقیت ویدیوی خود ازجمله بازدیدها، تعامل و موارد دیگر استفاده کنید.

11

سخن پایانی:

در پایان، ساخت ویدیو تبلیغاتی مؤثر، نیاز به برنامه‌ریزی دقیق، تولید باکیفیت بالا و درک قوی از مخاطبان و اهداف شما دارد. با پیروی از این نکات، می‌توانید ویدیویی ایجاد کنید که به شما کمک می‌کند به اهداف بازاریابی خود برسید و رابطه قوی‌تری با مشتریان خود ایجاد کنید. 

 

 

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.