کد خبر : 35665 / /
/

محبوب ترین فریم های عینک طبی با توجه به فرم صورت

محبوب ترین فریم های عینک طبی با توجه به فرم صورت

 

 

انتخاب فریم‌‌های عینک متناسب با اجزا و فرم صورت شاید کمی سخت باشد. در هنگام انتخاب فریم عینک می‌بایست به گزینه‌هایی مانند فرم صورت، رنگ پوست، رنگ چشم و... توجه کنید. انتخاب فریم عینک طبی باید طبق قوانین و مراحل به خصوصی انجام گیرد. در ابتدا بهتر است با شکل و فرم صورت خود آشنا شوید تا بتوانید محبوب‌ترین فریم‌های عینک طبی را با توجه به فرم صورت خود برگزینید.

روشنا اپتیک به عنوان مرکزی معتبر و مورد تایید شرکت هویا در ایران، به خدمات اپتومتری در شهر ساری می‌پردازد؛ شما می‌توانید برای تعیین نمره چشم و خرید عینک طبی در ساری متناسب با فرم صورت خود از روشنا اپتیک اقدام نمایید.

سه نکته مهم در هنگام انتخاب فریم عینک طبی

  • نیاز است عینک مورد نظر شما از ویژگی‌هایی مطابق با شما برخوردار باشد. برای مثال اگر چشمان رنگی دارید، فریم عینک نیز باید رنگی باشد.
  • فریم عینک انتخابی باید با فرم صورت کاملا در تضاد باشد. به عنوان نمونه برای صورتی که فرم مربعی دارد بهترین گزینه، فریم گرد خواهد بود.
  • در هنگام انتخاب فریم عینک توجه کنید که اندازه فریم متناسب با اجزای صورت باشد، به این معنا که نه زیاد کوچک و نه زیاد بزرگ باشد.

معرفی انواع فرم صورت و فریم‌های مخصوص

  • صورت با فرم بیضی:

صورت‌‌هایی با فرم بیضی جزء بهترین فرم‌‌های صورت به حساب می‌آیند؛ چرا که همه اجزای این فرم صورت با یکدیگر همخوانی دارند. افرادی که فرم صورت آن‌ها بیضی است باید به دنبال فریم‌های عریض‌ باشند. فریم‌‌های باریک و پهن نیز برای فرم بیضی مناسب هستند. مدل‌های فریم عینک خلبانی، چند ظلعی، پروانه‌ای، مستطیل، کلاب مستر و عینک ویفری برای این دسته از صورت‌ها بهتر خواهند بود.

  • فرم صورت مثلثی پایین:

بیشتر مردم به طور معمول دارای فرم صورت مثلثی رو به پایین هستند. در این دسته از افراد قسمت پیشانی پهن‌تر از چانه‌ است. مناسب‌ترین فریم عینک برای این صورت‌ها، فریمی بوده که قسمت بالای صورت را پهن نشان ندهد. برای این دسته، عینک‌‌های بدون فریم نیز مناسب هستند. زمان انتخاب عینک‌های فریم‌ دار، ترجیحا فریم‌های باریک را انتخاب کنید. بهترین مدل‌های فریم برای این دسته از صورت‌‌ها، فریم‌های کلاب مستر، خلبانی، گربه ‌ای، چند ظلعی و مستطیل شکل بوده‌اند.

2

  • فرم صورت مستطیلی:

آن دسته از افرادی که صورت مستطیلی دارند، معمولا طول صورتشان از عرض آن‌ها بیشتر بوده و بینی کشیده‌ای دارند. اگر فرم صورت شما مستطیلی است و می‌خواهید کشیدگی آن کمتر به نظر برسد؛ باید فریمی را برگزینید که پهنای آن نسبت به ارتفاع آن بیشتر باشد. برای صورت مستطیلی بهتر است از فریم‌هایی با پل کوتاه که سبب ÷ نشان دادن بینی می‌شوند استفاده نمایید. فریم‌هایی با دسته فانتزی، گرد، بیضی، چند ضلعی، گربه‌ ای، خلبانی، ویفری، عینک کلاب مستر و عینک پروانه ‌ای برای این گروه از افراد مناسب است.

  • فرم صورت مربعی:

صورت‌های مربعی شکل به طور معمول فک و پیشانی پهنی دارند. این دسته از افراد باید فریم‌هایی را برگزینند که صورت آن‌ها را کشیده نشان دهد؛ همچنین باید پهنای فریم از ارتفاع آن بلندتر باشد. فریم‌های بیضی و باریک، گرد، عینک ویفری، کلاب مستر، پروانه ‌ای، بیضی و گربه‌ ای مناسب فرم صورت مربعی هستند.

3

  • فرم صورت لوزی:

در صورت‌های لوزی شکل بخش بالا و پایین صورت باریک بوده، کمی تورفتگی داشته و گونه‌ها مقدار کمی بیرون زدگی دارند. فریم‌های بیضی یا عینک‌های بدون فریم برای این صورت‌ها مناسب هستند.

  • فرم صورت گرد:

صورت‌های گرد در خطوط و پهنا برابر هستند. برای این دسته از فرم صورت بهتر است از فریم‌هایی که پل مشخصی دارند استفاده کنید. با انتخاب این فریم صورت کمی کشیده و باریک نشان داده می‌شود. فریم پروانه ‌ای، خلبانی، مربعی و مستطیلی، فریم‌های متناسب با این فرم صورت هستند.

  • فرم صورت مثلث رو به بالا:

کسانی که فرم صورت آن‌ها مثلثی رو به بالا است معمولا چانه‌های پهن و پیشانی باریکی دارند. فریم مخصوص این دسته از فرم‌های صورت، فریم گربه ای، خلبانی، چند ضلعی، مستطیلی و مربعی هستند.

فریم عینک مناسب با رنگ پوست شما

رنگ پوست نیز از مولفه‌های اصلی در انتخاب و خرید عینک به حساب می‌آید. رنگ پوست انسان‌ها به دو دسته آبی و صورتی یا سرد، زرد و هلویی یا گرم تقسیم می‌شود. بیشتر از 60% مردم تمام جهان رنگ پوستشان آبی و صورتی یا سرد است. اگر در این دسته قرار دارید باید رنگ فریم عینک، مکمل رنگ صورت شما باشد.

فریم مناسب با رنگ چشم

رنگ چشم نیز از دیگر مولفه‌های اصلی در انتخاب و خرید عینک طبی است. آن دسته از افرادی که چشم‌های رنگی دارند بهتر است فریم مناسب با رنگ چشم خود را انتخاب نمایند. برای افراد با رنگ چشم آبی فریم‌های بنفش، یاسی، طوسی و آبی مناسب هستند. افراد با رنگ چشم قهوه ای بهتر است فریم‌های خردلی، عسلی، قهوه ای یا مشکی را انتخاب کنند.

سخن آخر

برای خرید و انتخاب محبوب‌ترین فریم‌های عینک طبی با توجه به فرم صورت، بهتر است به مولفه‌هایی مانند رنگ پوست، رنگ چشم، فرم صورت و... توجه کنید. اگر فرم صورت شما گرد است فریم‌های مستطیلی را انتخاب نمایید. برای رنگ پوست‌های سرد، فریم‌هایی با رنگ‌های مشکی، طوسی، آبی و... مناسب هستند. در زمان خرید هر نوع فریم عینک به فرم و اجزای مختلف صورت خود توجه نموده تا انتخابی درست داشته باشید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.