کد خبر : 35510 / /
/

طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش مسی

طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش مسی

 

 

یکی از روش‌های آماده سازی قهوه که در بسیاری از نقاط جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، طرز تهیه قهوه با قهوه جوش مسی است. همه ما این را می‌دانیم که یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های گرم در جهان، قهوه است. قهوه نوشیدنی است که می‌تواند روزی پرانرژی را برای ما بسازد. این یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این نوشیدنی است.

روش‌های مختلفی برای آماده سازی قهوه وجود دارد که استفاده از قهوه جوش یکی از این گزینه‌ها است. البته باید این را بدانید که از این روش برای درست کردن قهوه ترک استفاده می‌شود. در ادامه این مطلب طرز تهیه قهوه با این روش را بیان خواهیم کرد.

قهوه ترک را بیشتر بشناسید

قبل از اینکه بخواهیم طرز تهیه قهوه با قهوه جوش مسی را توضیح دهیم بهتر است به صورت مختصر در رابطه با قهوه ترک صحبت کنیم. یکی از انواع سرو کردن قهوه، قهوه ترک نام دارد. در واقع قهوه ترک دارای دان خاصی نبوده و فقط طرز آماده سازی آن متفاوت است.

برای آماده سازی قهوه اسپرسو و سایر انواع آن، از دستگاه اسپرسوساز استفاده می‌شود ولی برای قهوه ترک حتما باید سراغ قهوه جوش مسی یا جزوه بروید. افرادی که طرفدار اسپرسو هستند به احتمال خیلی زیاد از قهوه ترک خوششان نخواهد آمد چرا که طعم متفاوتی دارد ولی باید بدانید این نوع قهوه، طعم اصیل این نوشیدنی را دارد. این چیزی است که در اسپرسو پیدا نخواهید کرد.

آشنایی با قهوه ترک و طرز تهیه آن

همانطور که گفتیم دان قهوه ترک، تفاوتی با سایر انواع دان‌های قهوه ندارد. تنها جایی که تفاوت شکل می‌گیرد، آسیاب کردن آن است. برای آماده سازی پودر قهوه ترک نیاز است تا دان‌ها را بیشتر آسیاب کنید تا پودری بسیار نرم داشته باشید.

این نرمی بیش از اندازه باعث شده تا برای درست کردن قهوه ترک مهارت زیادی نیاز باشد چرا که در صورت کوچک‌ترین خطایی، قهوه شما خواهد سوخت. بعد از دم کردن قهوه ترک، پودر آن در ته فنجان، ته نشین خواهد شد. خیلی از افراد از شکر به همراه آن استفاده می‌کنند تا طعم بهتری را تجربه کنند.

آموزش طرز تهیه قهوه با قهوه جوش مسی

برای تهیه قهوه با قهوه جوش مسی در ابتدا میوه قهوه ترک مانند میوه سایر قهوه‌ها از درخت چیده شده و دان آن جدا خواهد شد. این دانه‌‎ها به رنگ سبز بوده و نیاز است فردی متخصص با استفاده از دستگاه رست قهوه، آن‌ها را تف دهد تا به رنگ قهوه‌ای درآیند. این مرحله‌ای حساس و مهم بوده و انواع نحوه رست قهوه، تاثیر زیادی در طعم آن دارد.

حالا دان رست شده قهوه، به صورت خیلی ریز و نرم آسیاب خواهد شد. نیازی نیست تا تمامی این مراحل را خودتان انجام دهید. می‌توانید به فروشگاه مراجعه کرده و پودر قهوه ترک را خریداری کنید. بهتر است برای این خرید حتما به فروشگاه معتبری مراجعه کنید تا از کیفیت محصول خود مطمئن باشید.

طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش مسی

گفتیم آماده سازی قهوه ترک با کمک قهوه جوش مسی یا جزوه است. این ظرف به دلیل جنسی که دارد رسانای خیلی خوبی برای گرما بوده و خیلی سریع عصاره گیری را انجام می‌دهد. قهوه جوش مسی دارای ظرفیت‌های متفاوتی است. این ظرفیت از یک کاپ آغاز شده و بالاتر می‌رود. همچنین جنس و کیفیت متفاوتی را می‌توانید در هر ظرف با ظرف دیگر مشاهده کنید. این‌ها تمامی مواردی هستند که باعث ایجاد قیمت‌های متفاوت در جزوه شدند. شما با توجه به نیاز خود باید یکی را انتخاب کنید.

قبل از اینکه سایر مراحل آماده سازی قهوه با قهوه جوش مسی را بیان کنیم باید این نکته را بگوییم که در استاندارد جهانی، باید برای درست کردن قهوه ترک از آب با دمای 80 تا 90 درجه استفاده کنید. همانطور که گفتیم پودر این قهوه بسیار نرم است و اگر از آب جوش استفاده کنید خیلی زود خواهد سوخت.

در صورتی که دمای مناسب را به کار ببرید، طعم فوق العاده و اصیل قهوه را خواهید چشید ولی موضوعی که وجود دارد این است که اگر از آب داغ استفاده کنید قهوه شما فوم نخواهد داشت. یعنی بر خلاف طعم دل انگیز آن، ظاهرش چنگی به دل نمی‌زند.

به همین دلیل اکثر کافه‌من‌‎ها از آب سرد استفاده می‌کنند چرا که این باعث ایجاد فوم بسیار زیاد و ظاهری بسیار جذاب خواهد شد ولی مطمئن باشید دیگر خبری از آن طعم عالی نیست. این انتخاب بر عهده شماست که از کدام دمای آب استفاده کنید.

در طرز تهیه قهوه با قهوه جوش مسی باید برای هر نفر 10 گرم قهوه و 100 میلی لیتر آب را در قهوه جوش مسی بریزید. حالا باید ترکیب را به قدری هم بزنید تا تمامی ذرات قهوه در آب حل شوند. بعد از حل شدن ذرات قهوه، جزوه را روی آتش قرار دهید.

زمانی که اولین حباب‌ها را روی سطح قهوه مشاهده کردید، باید آن را از روی حرارت بردارید چرا که حالا قهوه شما آماده است. حساسیت طرز تهیه قهوه با قهوه جوش مسی در حد 1 ثانیه است. یعنی اگر حتی 1 ثانیه جزوه را دیرتر از روی حرارت بردارید، قهوه شما سوخته و دیگر قابل خوردن نخواهد بود.

منبع: https://www.steelpars.ir/other/how-to-make-coffee-with-cezve

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.