کد خبر : 35420 / /
/

چطور پاسپورت امارات بگیریم؟ معرفی سریع ترین روش

چطور پاسپورت امارات بگیریم؟ معرفی سریع ترین روش

 

گرفتن پاسپورت امارات متحده عربی یکی از بهترین پلن‌هایی است که می‌توانید برای مهاجرت و زندگی آینده خود داشته باشید. اگر دیدنی‌های طبیعی را فاکتور بگیریم، امارات را می‌توانیم یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی دانست. جایی که سطح زندگی در آن از تمام جهان بالاتر است. امکانات رفاهی، درمانی، آموزشی و تفریحی فوق‌العاده‌ای در اختیار شما قرار می‌گیرد و به عنوان یک شهروند اماراتی، از اعتبار فوق‌العاده بالایی برخوردار خواهید بود. امارات بهشت سرمایه‌گذاری است و هر کسب و کار متوسطی در این کشور می‌تواند به راحتی رشد کند. ما در این مطلب قصد داریم توضیح دهیم که چطور می‌توانید پاسپورت ارزشمند امارات را دریافت کنید. با ما همراه شوید.

پاسپورت امارات

امارات کشور سخت‌گیری است و همیشه شما از همان ابتدا نمی‌توانید برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنید. معمولاً بسیاری از افراد که هدف کار وزندگی در این کشور را دارند ابتدا به دنبال دریافت ویزای بلند مدت از این کشور می‌روند. اخذ ویزای طلایی امارات می‌تواند اولین قدم برای ورود به کشور امارات باشد که توسط تیم حرفه‌ای وکیلان بیات گروپ، تمامی مراحل ان به آسانی برای شما انجام خواهد شد. در سال 2021 دولت امارات اصلاحات جدید را برای صدور ویزا و پاسپورت انجام داد.

در این اصلاحات افراد سرمایه‌گذار، استعدادهای ویژه و متخصصین، هنرمندان، پزشکان و می‌توانند در مسیر نسبتاً آسان‌تری برای دریافت ویزا و پاسپورت این کشور به صورت خانوادگی اقدام کنند. در گذشته نهایتاً ویزای شما 2 الی 3 ساله بود اما امروزه امارات اقدام به صدور ویزاهای بلند مدت 10 ساله کرده است که همان ویزای طلایی امارات نامیده می‌شود. در این نوع ویزا کیس اصلی به همراه همسر، فرزند پسر زیر 25 سال و فرزند دختر بدون محدودیت سنی (درصورت مجرد بودن) می‌تواند همراه او ویزای ورود دریافت کنند. اما از چه روش‌هایی می‌توان برای دریافت ویزای اقامت و پاسپورت امارات اقدام کرد؟

چرا دولت امارات روش‌های اقامتی را آسان‌تر کرده است؟

دولت امارات سعی کرده به دلیل تأمین نیروی انسانی خود و برنامه بلند مدتشان می‌خواهند کاری کنند که افراد متخصص بیشتری به این کشور مهاجرت کنند. امارات یک برنامه توسعه جدی را دنبال می‌کند که قصد دارد تا سال 2071 جز تأثیرگذارترین کشورهای جهان شود. این کشور در 4 زمینه آموزش، اقتصاد، حکومت داری و زندگی اجتماعی قصد دارد تا تحولات بزرگی را در سیستم خود اجرایی کند.

5

ازدواج: در مدل دریافت پاسپورت امارات به صورت ازدواج اگر یک مرد اماراتی با یک زن غیر اماراتی ازدواج کند. می‌تواند برای همسر خود درخواست پاسپورت بدهد. البته راستی آزمایی این ازدواج حدود 7 سال زمان می‌برد و پس از گذشت 7 سال از ازدواج می‌تواند پاسپورت بگیرد. هرچند که بعد از ازدواج امکان گرفتن کارت اقامت کوتاه مدت برای همسر وجود دارد.

تابعیت: این روش پیش‌بینی می‌کند که شهروند یک کشور خارجی باید 30 سال یا بیشتر در قلمرو امارات زندگی کند. آن‌ها همچنین باید یک منبع درآمد منظم در امارات و شهرت بی‌نقصی داشته باشند. آن‌ها باید به زبان عربی مسلط باشند. این روش برای افرادی که اقامت‌های بلند مدت قابل تمدید گرفته‌اند مفید است.

شایستگی: اگر به هر دلیلی یک مقام دولتی کشور امارات بخواهد، می‌تواند به عنوان شایستگی، شهروندی کشور امارات را به شما اهدا کند. هرچند این اتفاق به ندرت و در شرایط بسیار خاصی رخ می‌دهد.

اعضای خانواده: اگر یکی از اعضای درجه یک خانواده شما پاسپورت اماراتی داشته باشد می‌تواند برای اعضای درجه یک خانواده‌اش تحت شرایطی درخواست شهروندی بدهد.

 

چه کسانی می‌توانند تابعیت امارات را بگیرند؟

طبق قوانین جدید دولت امارات اخذ شهروندی این کشور از طریق ابتدا دادن ویزای کاری، تمدید آن و سپس تبدیلان به تابعیت دائمی کشور امارات سعی دارد تا گروه زیادی از متخصصین جهان را به خود جذب کند. فهرستی که دولت امارات به دنبال آن است به شرح زیر است:

6

بخش پزشکی

پزشکان، پرستاران و متخصصین حرفه‌ای که حداقل 10 سال سابقه کاری در رشته خود دارند و جز افراد سرشناس در زمینه خودشان محسوب می‌شود. بهتر است این افراد از دانشگاه‌های معتبر فارغ‌التحصیل شده باشند و یا اینکه در بیمارستان‌های معروفی مشغول به کار بوده باشند.

بخش دانشمندان

دانشمندان مطرحی که در مراکز تحقیقاتی معتبر یا دانشگاه‌های بین‌المللی کار کرده‌ باشند با حداقل 10 سال سابقه کار. همچنین اگر توانسته‌اند مقالات علمی معتبر و یا دریافت جوایز بین‌المللی. ضمنان بهتر است دانشمندان و محققان یک ارائه نامه معتبر از موسسه علمی سطح بالایی داشته باشند.

مخترعین

ارائه توصیه نامه از وزارت اقتصاد، یا حداقل یک اختراع مورد تأیید وزارت اقتصاد امارات متحده عربی یا یک نهاد بین‌المللی معتبر داشته باشید.

افراد متخصص و خلاق

کسانی که جز متخصصین بزرگ در حوزه کاری خود هستند، در سازمان‌های بین‌المللی شناخته می‌شود، دستاوردهای قابل ملموسی داشته باشند و یا یک سازمان دولتی توصیه نامه‌ای برای آنها نوشته باشد.

سرمایه‌گذاران

معیارهای دقیق هنوز مشخص نشده است، اما به احتمال زیاد دارندگان ویزای بلندمدت هستند که سهم قابل توجهی در املاک و مستغلات و اقتصاد امارات داشته‌اند. البته حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری برای گرفتن ویزاهای بلند مدت در امارات، سرمایه‌گذاری به میزان 2 میلیون درهم است که باید یا در بانک، یا صندوق‌های کار آفرینی یا بخش املاک و مستغلات این کشور انجام شده باشد.

نکته بسیار مهم این است که بعد از دریافت پاسپورت و شهروندی امارات، اگر دچار تخلفات بزرگی بشوید و دولت و دادگاه تشخیص دهد که مخل امنیت در این کشور هستید، می‌تواند به راحتی و خودکار شهروندی شما را لغو کند.

اتباع خارجی (متقاضیان) ملزم به ادای سوگند وفاداری به دولت هستند، قوانین قابل اجرا و همچنین قوانین و هنجارهای رفتاری همراه را به شدت رعایت کنند. علاوه بر این، الزامی است که آنها باید بلافاصله از دست دادن یا کسب هر تابعیت دیگری را به مقامات اطلاع دهند.

نتیجه

همانطور که گفته شد اخذ شهروندی و پاسپورت امارات به سادگی کشورهای دیگر نیست .اما بهترین راه برای شما استفاده از سرمایه‌گذاری در بخش املاک امارات است تا از طریق آن بتوانید ویزای 10 ساله امارات را بگیرید. سپس وارد امارات شوید و به کار و زندگی بپردازید. این ویزا برای کلیه اعضای خانواده شما صادر خواهد شد و در بلند مدت می‌توانید شهروندی این کشور را دریافت کنید.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.