کد خبر : 35179 / /
/

صفر تا 100 مراحل آماده کردن خودرو برای سفرهای نوروزی

آماده کردن خودرو برای سفرهای نوروزی یک اصل اساسی است که هر راننده حرفه‌ای به آن توجه می‌کند. وسیله نقلیه شما برای عبور از جاده‌های بین شهری باید آماده شود؛ در غیر این صورت خطرات بسیار زیادی رانندگان و سرنشینان وسیله نقلیه را تهدید می‌کند. آماده سازی اتومبیل فرایند تخصصی است که در چند مرحله انجام می‌شود. در این مطلب در خصوص نکات چکاپ ماشین قبل از سفر اطلاعاتی را بررسی می‌کنیم.

صفر تا 100 مراحل آماده کردن خودرو برای سفرهای نوروزی

 

 

بررسی فشار لاستیک‌ها پیش از سفر

برای آماده کردن خودرو برای سفرهای نوروزی باید حتماً به فشار و باد لاستیک‌ها در همه بخش‌های اتومبیل دقت داشته باشید. برای این منظور باید حتماً از تعمیرکاران حرفه‌ای نیز کمک بگیرید. متعادل بودن باد لاستیک‌ها، ایمنی سفر با اتومبیل را تضمین می‌کند. در صورتی که باد لاستیک‌ها تنظیم نباشند، آسیب‌های زیادی در طول سفر به آن‌ها وارد می‌شود. به این ترتیب رانندگان در طول مسیر ناگزیر به تعویض آن‌ها خواهند شد.

برای این منظور به میزان باد هر لاستیک توجه کنید. در صورتی که باد آن بیش از حد باشد با سطح جاده اصطکاک ایجاد کرده و سریعاً صاف می‌شود. در صورتی که لاستیک‌ها کم باد باشند، به سرعت پنچر می‌شوند و در طول مسیر شما را با مشکل روبه‌رو می‌کنند. در برخی از خودروهای مدرن امروزی نشان گرهایی برای نمایش میزان باد لاستیک‌ها وجود دارد. اما برخی از اتومبیل‌ها نیز شامل این آپشن‌ها نمی‌شوند. از این رو باید حتماً برای تنظیم باد به مراکز معتبر مراجعه کنید.

بررسی وضعیت برق رسانی خودرو

یکی دیگر از مراحل آماده کردن خودرو و چک کردن ماشین قبل مسافرت، بررسی وضعیت برق رسانی خودرو است که در بخش‌های مختلف آن تأثیر می‌گذارد. در خصوص برق رسانی به وسایل نقلیه اغلب بخش‌هایی مانند باتری اتومبیل مورد بررسی قرار می‌گیرند. در صورتی که باتری اتومبیل سالم باشد، اغلب فرایند برق رسانی نیز با مشکلی روبه‌رو نمی‌شود. البته در این جا به سایر قسمت‌های فنی و برقی خودرو نیز توجه می‌شود. باتری اتومبیل توسط دینام شارژ می‌شود. پس سلامت این قسمت نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

باتری هر وسیله نقلیه در مدت زمان به خصوصی سالم باقی می‌ماند و عمر محدودی دارد. از این رو باید از سلامت آن اطمینان حاصل شود. برای این منظور به تاریخ‌های درج شده بر روی بدنه باتری دقت داشته باشید. نشانگرهای وضعیت سلامت باتری نیز بر روی آن مشاهده می‌شوند که کیفیت این بخش‌های فنی را مشخص می‌کنند. در سفرهای جاده‌ای باید همیشه کابل شارژ باتری اتومبیل را به همراه ببرید. در این صورت در صورتی که با مشکلات پیش‌بینی‌نشده روبه‌رو شوید، به سرعت قادر به رفع آن‌ها خواهید بود.

تصویری از چک کردن ماشین قبل مسافرت

 

بررسی برف پاک کن‌های خودرو

در آماده کردن خودرو به کیفیت اجزای بدنه خودرو نیز توجه می‌شود. با آغاز فصل بهار بارش باران نیز به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. این مسئله اهمیت برف پاک کن‌های وسایل نقلیه را در سفرهای جاده‌ای افزایش می‌دهد. به همین خاطر برای آماده سازی وسایل نقلیه این بخش‌ها نیز مورد توجه قرار می‌گیرند. در صورتی که شیشه‌های وسیله نقلیه شما کثیف شوند و برف پاک‌های موجود در بخش جلو خراب باشند، ریسک بروز تصادفات و حوادث جاده‌ای نیز افزایش می‌یابد. از این رو استفاده از خدمات تعمیر برف پاک کن ضرورت می‌یابد.

در صورتی که برف پاک کن‌های وسیله نقلیه شما با آسیب‌های جدی روبه‌رو شوند، باید حتماً آن‌ها را تعویض کنید. همچنین به تمیز بودن این بخش نیز توجه داشته باشید. این قسمت باید از هر گونه آلودگی پاک‌سازی شود. شما باید شاخ و برگ‌های افتاده بر روی شیشه را پیش از حرکت بردارید تا به برف پاک کن‌های اتومبیل آسیبی وارد نکنند. سلامت برف پاک کن‌ها برای بهبود دید راننده در طول مسیر حائز اهمیت است.

بررسی روغن موتور

برای تکمیل آماده کردن خودرو در طول سفرهای جاده‌ای باید به روغن موتور مورد استفاده در سیستم فنی آن نیز توجه داشته باشید. روغن موتور یکی از مایعات مهم در اتومبیل است که باید به صورت دوره‌ای تعویض شود. در این زمینه باید به زمان تعویض آن توجه کافی داشته باشید تا در طول سفر با مشکلی مواجه نشوید. به علاوه توصیه می‌شود، حتی در صورتی که زمان تعویض روغن موتور فرا نرسیده باشد، باز هم برای تعویض آن پیش از سفر اقدام کنید.

در صورتی که روغن موتور خودروی شما به موقع عوض نشود، سبب استهلاک زودهنگام موتور و اجزای مرتبط با آن خواهد شد. در این صورت سیستم فنی اتومبیل شما با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شود. در اتومبیل‌های امروزی فناوری‌هایی به کار رفته‌اند که نیاز به تعویض روغن موتور را تشدید می‌کنند. در این وسایل نقلیه باید روغن موتور را در دوره‌های زمانی کوتاه‌ترین عوض کنید. به این ترتیب کارکرد وسیله نقلیه شما بهبود می‌یابد. کم شدن روغن موتور وسیله نقلیه شما در طول سفر دردسرهای بسیار زیادی به همراه می‌آورد. به علاوه روان بودن این مایعات نیز در سیستم فنی وسیله نقلیه شما بررسی می‌شود. در صورت بی توجهی به این موارد مهم در طول سفر با خسارات جبران ناپذیری روبه‌رو خواهید شد.

تصویری از چکاپ ماشین قبل از سفر

 

نکات مهم پیش از سفرهای نوروزی

آماده کردن خودرو برای سفرهای نوروزی به خصوص برای رفتن به سفرهای دور و دراز بسیار مهم است. در این جا به سایر اجزای فنی و قطعات به کار رفته در اتومبیل نیز توجه می‌شود. ترمز دستی‌های وسایل نقلیه، سیستم روشنایی و چراغ‌های به کار رفته در بخش‌های عقب و جلوی خودرو و... همگی مورد بررسی قرار می‌گیرند تا کیفیت عملکرد رانندگی در طول سفر تضمین شود. در این زمینه تسلط بر رانندگی نیز یک مسئله کلیدی است که راننده باید پیش از سفر به آن توجه داشته باشد.

معرفی سایت امدادخودرو پورعسگری 

در این مطلب در رابطه مراحل آماده کردن خودرو برای سفرهای نوروزی را بررسی کردیم. شما می‌توانید در هر یک از بخش‌های این مطلب با فرایند آماده سازی وسایل نقلیه و بخش‌های فنی آن آشنا شوید. همچنین در نظر گرفتن برخی نکات ایمنی برای افزایش مهارت‌های رانندگی در طول سفر نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. امداد خودرو پورعسگری خدمات امداد خودرو در نطنز را با بهترین کیفیت و تجهیزات به مشتریان گرامی ارائه میدهد . این مجموعه بهترین خدمات را برای آماده سازی اتومبیل شما ارائه می‌دهند و ایمنی سفرهای جاده‌ای شما را تضمین خواهد کرد. با مراجعه به سایت امدادخودرو نطنز به آدرس www.emdadkhodropoorasgari.com   می‌توانید از نظرات کارشناسان فنی آن استفاده کرده و پیشنهادات خود را ثبت کنید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.