کد خبر : 35064 / /
/

توری مرغی قیمت توری مرغی و خرید توری

توری مرغی یک ار توری های شناخته شده در جهان اسن که جهت حفظ و نگخ داری مرغ و خروس و ساخت قفس استفاده می شود.

توری مرغی قیمت توری مرغی و خرید توری

 

توری مرغی یک محصول با چشمه های ریز و درشت شش ضلعی که جهت محافظت از مرغ و خروس تولید می شود .توری مرغی نوعی حفاظ و یا شبکه ای از چشمه های  شش ضلعی است. که از مفتول های نرم و سبک گالوانیزه و آبکاری شده تولید می شود . نام انگلیسی آن Chicken wire netting است .این توری شش ضلعی از ضعیف ترین مفتول تا ضخامت 25 میکرون بافته می شود . سیم ها به دور قرقره های مخصوص ابتدا پیچیده می شوند و با دستگاه های مخصوص دوخت به هم بافته می شوند . این محصول توری ها  در انواع چشمه های 2.5 سانت یا 1 اینچ  و در چشمهای 2 سانت یا 3/4 اینچ و در چشمه های 1 سانت یا 1/2 اینچ بافته می شود .

سیم های گالوانیزه به دو نوع تهیه می شود که یکی تولیدات داخلی است که از کیفیت بهتری می باشد . و نوع دیگر آن سیم چینی که بسیار بی کیفیت و از نوع بازیافتی می باشد . و خیلی سریع از بین می رود .توری مرغی در انواع وزن ها از کمترین وزن که 4 کیلوگرم  می باشد  تا 25 کیلوگرم  تولید می شود . از این توری برای کاربرد های زیادی استفاده می شود . مانند لانه یا قفس مرغ و خروسها ،نوعی نگه داره پشم شیشه در پوشش سالنهای کارگاهی صنعتی و در صنعت ساختمان در زیز سازی های سیمان و گچ .

مفتول هایی ایرانی که با آن توری مرغی تولید می شود . دارای کیفیت بالایی است . و از نظر کششی و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد . مفتول های  سرد چینی هیچ کیفیتی ندارند . و بعد از مدتی اکسید شده و شروع به زندگ زدگی و  خراب می شود . و حالت خود را ازدست می دهد .توری های ایرانی از بهترین مفتول های گرم استفاده می شود و وزن مفتول تاثیر زیادی در مقاومت توری دارد .

قیمت توری مرغی 

قیمت توری به عواملی همچون چشمه توری، ابعاد ، وزن، نوع مفتوا گرم و سرد بستگی دارد. قیمت توری اغلب به قیمت روز مفتول بستگی دارد . و نوع تولید که به دو پیچ و یه پیچ بافت توری مرغی می باشد. که هر جقدر پیچ مفتول بیشتر باشد مقاومت آن نیز بیشتر است.

تاریخچه اختراع توری مرغی

تولید این نوع توری در کشور ایتالیا توسط چارلز برنارد در دهه 80 میلادی  سال 1844 بود . او یک آهنگر بود و با استفاده از نوع دستگاه بافندگی و کپی برداری و کمی تغییر توانست برای اولین بار یک ماسین بافت توری مرغی  اختراع کند. اولین توری بافته شده در جنگ جهانی دوم جهت حفاظت از رادارها در موقع انفجار استفاده شد .

چه نوع سیم یا مفتول هایی برای بافت توری استفاده می شود ؟

سیمها و یا مفتولهایی که برای بافت توری مرغی استفاده می شود فلزی یا لاکی و یا پارچه ای از نوع فایبر گلاس و یا پلاستیکی و یا کشش میلگردهای فولادی به صورت سیمهای گالوانیزه و غیر گالوانیزه می باشد. سیم و یا مفتول هایی که برای بافت توری استفاده می شود به 3 نوع مفتول طبقه بندی شده است . 1- سیم گالوانیزه گرم 2- سیم گالوانیزه سرد 3 سیم سیاه که هیچ محافظی در برابر زنگ زدگی ندارد. سیم گالوانیزه گرم  که با آن توری مرغی گالوانیزه گرم تولید می شود بیشتر در ایران تولید می شود که برای ساخت و سازهای بزرگ و با عمر طولانی استفاده می شود . برای پوشش سالنهای بزرگ که از پشم شیشه و پشم سنگ استفاده می شود برای زیر سازی ها  و نگه داشتن عایق ها از توری مرغی گالوانیزه گرم استفاده می کنند که البته باید از وزن  سنگین که 9 کیلو تا 12 کیلو گرم است استفاده شود .

نکته مهم این است که حتماً از توریهایی که در بافت آنها از 6 پیچ استفاده شده مصرف کنند که از مقامت حرارتی و کششی و همچنین در ضربه های مقاوم است . توری مرغی که برای کاربرد های عمومی استفاده می شود اغلب با عرض 1.20 و1 متر و 90 سانت  با طول 45 متر است . این محصول با چشمه های 1 سانت تا 3 سانت و با شماره مفتول های 20،15و 22 میلیمتر تولید می شود که تاثیر زیادی در وزن توری دارد. یکی از توری های مرغی که بسیار در ایران استفاده می شود . و نوعی محافظ در در برابر حیوانات و نگه دارنده عایق های می باشد . توری مرغی گالوانیزه گرم با چشمه 3/4 و 1 اینچ است . که مقاومت بالایی در انواع آب و هوا ها مخصوصا در آب و هوای مرطوب است . که زنگ نمی زند . و مقاومت خوبی دربرابر آب دارد .

توری مرغی هایی که با مفتول گالوانیزه سرد تولید می شوند . اغلب عمر کوتاهی دارند و در پروژه هایی استفاده می شود که کوتاه مدت هستند . اواین بار کشور چین این توریهای بی کیف را وارد کشور کرد و مشکلاتی را به وجود آورد که غیر قابل جبران پذیر بود .و خسارات زیادی را به سالنها بزرگ و ساختمانها وارد نمود .

نحوه تولید توری مرغی

 1.  مفتول ها ابتدا به دور قرقره های مخصوص پیچیده می شوند .سر سیم به از سورخهایی که به اندازه مفتول است عبور می دهند .
 2.  در هنگام استارت تولید طبق اندازه و ابعاد های و چشمه هایی که از قبل  برنامه ریزی شده دستگاه شروع به پیچ دادن سیمها می کند  و چشمه هایی 6 ضلعی را به وجود می آورد .
 3. توری در هنگام تولید به صورت رول جمع می شود و به اندازه های دلخواه با قیچی برش می خورند .
 4. توری مرغی آماده شده داخل کیسه های نایلونی قرار می دهند  و بسته بندی می شوند .و مشخصات محصول را بروی یک برچسب نوشته و برابروی آن می چسبانند.

انواع توری

 • توری گالوانیزه
 • توری پلاستیکی
 • توری با روکش پی وی سی

 توری مرغی گالوانیزه

توری فلزی از مفتول های قوی و محکمی تولید می شود که از توری های پلاستیکی قوی تر هستند.  و از نظر کششی و استحکام بالایی دارند . برای همین  برای ساخت و سازهای ساختمانی و پوشش سقف و در مواقع بتن ریزی و بهترین توری مش 6 ضلعی می باشد . هر مقدار که مفتول این توری ضخیم باشد وزن آن اضافه و قیمت توری مرغی بالا می رود .

انواع توری های گالوانیزه

توری پرسی

توری پرسی  سیمها را به طور افقی و عمودی روی هم می گذارند .  با دستگاه مخصوص پرس کرده و آنها را به هم جوش می دهند . که  چشمه های آن چهار گوش و به  شکل مستطیل و مربع تولید می کنند. این توری در مقابل ضربه های شدید مقاوم است و در برابر حرات نو رطوبت نیز مقاومت بالایی دارد .این نوع توری پرسی در ساخت و ساز خانها و حصار کشی نیز استفاده می شود .

انواع توری های پرسی

 • توری با بافت حصیری آجدار
 • توری با بافت حصیری بدون آجدار
 • توری آجدار هلندی

توری حصاری

توری حصاری نوعی توری که به صورت زیکزال خم می شوند و سپس به هم قلاب می شوند تا یک شبکه لوزی شکل را تشکیل دهند که برای مشخص کردن محوطه ها از این توری استفاده می شود .

توری حصاری در ساخت و سازهای ساختمانی نیز کاربرد دارد که روی دار بست ها استفاده می شود تا اشیاء سنکینی که از بالا پرتاب می شوند مانعی باشد تا به کارگران آسیب نرسد .

توری فرنگی 

توری فرنگی

توری فرنگی مانند توری مرغی است ولی با چشمه های درشت و با انواع عرض و طول های بلند تر تولید می شود . ضخامت مفتول توری فرنگی بیشتر از توری مرغی است. توری فرنگی در چشمه های شش ضلعی و با انواع ابعاد های سفارشی و ابعاد های استاندارد که  مصرف عمومی دارد در ابعاد های عرض 150 سانتی متر و 180 سانتی متر و 200 سانتی متر و در طول های 20 متری و 30 متری تولید می شود. از این توری در حصار کشی ها و  ساخت و سازهای ساختمانی و بتن ریزی ساختمانها و ساخت دیوار های سبک استفاده می شود ..این توری به شکل رول است و بسیار انعطاف پذیر و از مفتولهای گالوانیزه تولید می شود . و در مقابل رطوبت مقاومت بالایی دارد .

 توری پلاستیکی

توری پلاستیکی از پلی اتیلن فشرده و اکستروژن بدست می آید که در برابر رطوبت مقاوم است . قابل بازیافت است و در  انواع چشمه ها و در انواع ابعاد عا تولید می شود بیشتزین ابعاد هایی مه مورد استفاده قرار می گیرد اندازه های عرض 120 سانت ،150 سانت ،180 سانت و 200 سانتیمتر می باشد و طول آنها متغیر است . توری  پلاستیکی به شکل های  انواع توری مرغی با انواع چشمه ها ی ریز و درشت تولید می شود . توری پلاستیکی به شکل انواع توری های پرسی نیز تولید می شود که کاربر های فراوانی  دارند . توری پلاستیکی را با انواع رنگها نیز تولید می شود . قیمت توری پلاستیکی بستگی به نوع پلاستیک یوی دار یا بدون یوی و ضخامت و وزن و همچنین مواد نو و بازیافتی دارد.

مزیت ها

 • به راحتی با حرارت جوش می خورد .
 • زنگ نمی زند
 • عمر طولانی دارد
 • در باربر رطوبت مقام است
 • سبک است
 • سمی و بوی آزار دهنده ندارد .

انواع توری پلاستیکی

 • توری حصاری پلاستیکی
 • توری مرغی پلاستیکی
 • توری پرسی پلاستیکی
 • توری با سوراخ های گرد پلاستیکی

توری گالوانیزه آهنی

توری گالوانیزه آهنی از مفتول ها  ضخیم ساخته می شود و برای نگه داشتن بتن در سقف خانه ها استفاده می شود . این توری گالوانیزه در ساخت و سازهای بزرگ مانند سد سازی و کانال کشی و در ساخت برج ها استفاده می شود .

توری گابیون

توری گابیون مانند توری حصاری است و به یک دیگر قفل می شوند و جوشی نیست و ضخامت مفتول های آن از توری حصاری بیشتر این است این توری در انواع چشمها و ابعادهای متفاوتی تولید می شود .عمده تولید این توری در ابعادهای 6*6 و 6*8 و 8*10 تولید می شود که هر کدام کاربرد خاصی در انواع صنایع دارند . و عمده کاربرد این توی گابیون در نگه داشتن سنگهای بزرگ ،دیوار های خاکی و سنگی ، سنگ چینی ها و سد سازی استفاده می شود .

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.