کد خبر : 35063 / /
/

پشم سنگ و قیمت پشم سنگ تخته ای و فویل دار

پشم سنگ یک عایق قوی و بهترین عایق ساختمان است که محافظی در برابر آتش می باشد.

پشم سنگ و قیمت پشم سنگ تخته ای و فویل دار

 

 

 

پشم سنگ یک الیاف نسوز قوی معدنی است. که بر پایه سنگ های آذرین بنام بازالت است. که به انگلیسی Rock wool  نام  دارد. این عایق با استفاده از ریسندگی مواد معدنی یا سنگ مذاب مانند پشم سرامیک و پشم سرباره تولید می شود.  یک عایق صوتی، حرارتی، رطوبتی و نوعی حفاظ در برابر آتش است. تحمل دمای حرارتی آن حدود مثبت 750+ درجه سانتی گراد و تحمل برودتی آن منفی 30 درجه سانتی گراد و نقطه ذوب آن 1300 درجه سانتی گراد است. عایق پشم سنگ و سرباره در انواع شکل ها تولید می شوند. که در عایق کاری بسیار پر کاربرد هستند. و قیمت هر کدام متفاوت و می باشد. و کاربرد های مختلفی دارند. این عایق های الیافی عبارتند از : فله ای، توری دار یا بلانکت، لوله ای، تخته ای یا پانلی، لحافی یا فویل داراین عایق بهترین عایق ساختمان است.  بزرگترین حفاظ در برابر آتش که تا ساعت ها می تواند در برابر آتش مستقیم تحمل کند  تا حرارت به ستونها اصلی خانه نرسد. 

انواع عایق ها در صنایع پالایشگاهی، ساختمان سازی، پترو شیمی ها، صنایع غذایی، تاسیسات نفت و گاز و در گل خانه ها برای رشد و کشت گیاهان استفاده می شود.برای اینکه هزینه های گرمایشی و سرمایشی را کاهش دهیم در هنگام ساخت ساختمان های مسکونی و اداری استفاده از این عایق های اجباری می باشد. عایق باعث بالا رفتن هزینه های ساخت می شود. ولی در دراز مدت به نفع ساکنین است.  عایق حرارتی و صوتی پشم سنگ از الیاف های معدنی تشکیل می شود. به خاطر همین به  Mineral Wool نیز معروف است. سنگ بازالت مواد اصلی تشکیل دهنده این عایق حراتی است. عملکرد خوبی در برابر آتش و حرارت دارد. این عایق الیافی می تواند آب زیادی را در خود ذخیره کند و مانع از نم دادن دیوار ها و سقف ها شود.

انواع پشم سنگ

پشم سنگ در انواع مختلفی جهت کاربردی شدن تولید می شود. دلیل تولید انواع عایق به خاطر است که بتوان همه جای خانه را عایق نمود. تا از هدر رفت انرژی گرمایی و سرمایشی کم کرد. دلیل دیگر آن استفاده از آن راحت باشد تا هر کسی بتواند خودش خانه خود را عایق کند. قیمت هر یک از محصولات این عایق متفاوت است و در انواع  ضخامت، چگالی، روکش و در انواع شکل ها تولید می شود.

 پشم سنگ تخته ای

پشم سنگ تخته ای

 

پشم سنگ تخته ای  یک عایق مکعبی با سطحی صاف که مخصوص عایق کاری دیوار ها و سقف بین واحد ها و کف ساختمان طراحی و تولید می شود. قیمت پشم سنگ تخته ای با سایر محصولات متفاوت است. این عایق تخته ای از ضخامت 3 سانت الی 10 سانت با انواع چگالی ها از دانسیته 50 الی 150 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود. این عایق تخته ای در واقع یک مکعب الیافی با انواع ضخامت و دانسیته جهت درجه حرارت های مختلف استفاده می شود. برای اینکه بتوان از آن در محیط ها بسته  و باز استفاده نمود. از روکش فویل آلومینیوم استفاده می شود. فویل مانع از رسیدن رطوبت به عایق می شود. و از ورود و خروج گرما و سرما و صوت جلوگیری می کند. قیمت این عایق بستگی به ضخامت، چگالی، و نوع روکش فویل آلومینیوم و کاعذ کرافت و تیشو سیاه دارد.

پشم سنگ توری دار 

پشم سنگ توری دار

پشم سنگ توری دار یک عایق پتویی یا تشکی است. که با توری مش تولید می شود. توری نوعی نگه دارنده الیاف ها و مقاومت فیزکی و کششی آن را بالا می برد. این عایق پتویی را بیشتر و عمده کاربرد آن در درجه حرارت های زیاد و در پالایشگاه، نیروگاه ها، پتروشیمی ها، و صنعت نفت و گاز و کشتی رانی  استفاده می شود. عایق توری دار در چند کالای متفاوت تولید می شود که عبارتند از پشم سنگ یک طرف توری دار، دو طرف توری دار، یکرف توری دار با فویل آلومینیوم که قیمت آنها با هم متفاوت می باشد.  کاربرد و نحویه نصب آنها متفاوت است.

 بیشتر در عایق کاری تاسیسات بزرگ و در حرارت های بالا استفاده می شود. و برای عایق کاری مخازن و تانکر های سوخت رسان از این عایق استفاده می شود. از این عایق توری دار جهت حفظ گرما و حرارت و یکسان نگه داشتن دما و محیط و کم کردن هزینه های گرمایشی استفاده می شود. ضخامت این عایق از 3 سانت تا 10 سانت و چگالی آن از 80 الی 200 کیلوگرم در متر مکعب با توری مش تولید می شود.

 پشم سنگ لوله ای 

پشم سنگ لوله ای

پشم سنگ لوله ای برای عایق کاری لوله می باشد. عایق لوله ای جهت حفظ دمای لوله ها و محافظت از لوله ها در مواقع ضربه های احتمالی محافظت می کند. لوله ها همیشه به صورت طولانی و پر پیچ و خم  در تاسیسات استفاده می شود. برای عایق کاری لوله ها برای همین منظور از عایق لوله ای استفاده می شود . لوله ها دمای لوله ها را در امتداد لوله ها یکسان نگه می دارد. و مانع از اتلاف انرژی گرمایی و سرمایشی می شود. قیمت پشم سنگ لوله ای بسیار متفاوت است. این عایق لوله ها در انواع سایز لوله ها و در انواع ضخامت ها و با انواع فویل آلومینیوم تولید می شوند. فویل مانع ار ورود و خروخ و مانع از عبور هوا در بین الیاف ها می شود. اجازه نفوذ رطوبت و میعان به لوله ها نمی دهد. از این عایق لوله ها برای عایق کایری لوله های فلزی و پی وی سی استفاده می شود.

یک برش در امتدادی در روی عایق لوله ها است. که می توان آنرا با دست باز و لوله  را درون آن قرار داد. عایق کاری با آن راحت است  و بسیار سبک می باشد .به طوری خود مالک خانه می تواند خودش اقدام به عایق کاری کند. ضخامت عایق لوله ها از 3 سانت الی 10 سانت با انواع دانسیته های مختلف با درجه حرارت های پایین و بالا تولید می شود. 

پشم سنگ هیدرو پونیک

پشم سنگ هیدرو پونیک نوعی عایق جهت و کشت و رشد گیاهان استفاده می شود .در این روش از خاک استفاده نمی شود. وبرای اینکه در مصرف آب صرفه جویی شود. از این عایق برای تولید مثل گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت این عایق با سایر محصولات دیگر متفاوت است و در انواع ضخامت چگالی و ابعاد های متفاوت تولید می شود. 

پشم سنگ فویل دار

پشم سنگ فویل دار نوعی عایق یه شکل احافی است. با روکش فویل آلومینیوم و کاغذ کرافت تولید می شود. این عایق با الیاف های سبک و نازک و ظریف با انواع ضخامت ها و چگالی ها و ابعاد های مختلفی تولید می شود . عمده کاربرد این عایق لحافی فویل دار بیشتر در پوشش سقف سالن های بزرگ و عایق کاری تاسیسات موتور خانه استفاده می شود محدوده دمای آن بین منفی 15 الی مثبت 150 درجه سانتی گراد است. ابعاد های آن در عرض 120 سانت و طول آن 10 متر است . قیمت این عایق نسبت به سایر محصولات ارزانتر و مساخت بیشتری را عایق بندی می کند.

 مزایای پشم سنگ

 • آب را دفع می کند
 • قارچ و کپک نمی زند.
 • محافظی در برابر آتش است.
 • هزینه های حمل آن ارزان است .
 • در مقابا حیوانات و حشرات موذی مقاوم است .
 • آتش نمی گیرد و از گسترش آتش جلوگیری می کند.
 • سرطان زا نیست و هیچ آسیبی به انسان وارد نمی کند.
 • عایق طبیعی و معدنی است و با محیط زیست سازگاری دارد.
 • سبک است و به راحتی حمل و نقل و به راحتی نصب می شود.
 • قابل بازیافت است و هیچ خطر برای محیط زیست و انسان ندارد.

کاربرد پشم سنگ

 • کشت گیاهان
 • عایق کاری ساختمان ها
 • ساخت کوره های صنعتی
 • استفاده در اجاق گاز های  فر دار  و صنعتی
 • پالایشگاه های نفت و  گاز  و پترو شیمی ها

تفاوت پشم سنگ و پشم شیشه 

تفاوت پشم سنگ و پشم شیشه در مقاومت حرارتی و صدا و رطوبت می باشد.

پشم سنگ چیست؟

پشم سنگ ماده ای الیافی معدنی با درجه حرارت بالا در حدود 1200 درجه سانتی گراد است. ماده ا که دراری ذخبره گرمایی کم که به عنوان بهترین عایق ساختمان شناخته می شود.

چگالی آن بین 25 الی 200 کیلو گرم در متر مکعب تولید و نقطه ذوب آن 1300 درجه سانتی گراد است.

پشم شیشه چیست ؟ 

پشم شیشه یک عایق معدنی که از ضایعات شیشه و سنگ آهک و شن و ماسه معدنی تولید می شود. با درجه حرارت نسبتاَ بالا در حدود 350 درجه سانتیگرارد. 

چگالی آن بین 8 الی 120 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود. و نقطه ذوب آن 700 درجه سانتیگرارد می باشد. 

قیمت پشم سنگ

قیمت پشم سنگ بستگی به نوع اشکال، چگالی ، برند، ضخامت ، و نوع روکش عایق دارد.

پشم سنگ یک عایق طبیعی و معدنی که برپایه سنگ بازالت و  عملکرد  حرارتی و صوتی آن بهتر از پشم شیشه است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.