کد خبر : 35061 / /
/

پشم سنگ و قیمت انواع عایق تخته ای و توری دار

پشم سنگ یک عایق قوی دربرابر آتش و صوت است که نقطه ذوب آن 1300 درجه می باشد . و نوعی حفاظ در برابر آتش است.

پشم سنگ و قیمت انواع عایق تخته ای و توری دار

 

پشم سنگ یک الیاف نسوز که بر پایه سنگ های آتشفشانی  است. نام انگلیسی این عایق Rock wool می باشد. سنگ بازالت ماده اصلی تولید این عایق معدنی و طبیعی است. این عایق از الیاف های معدنی تشکیل می شود که گاهی به آن عایق معدنی یا mineral wool نیز می گویند. بهترین عایق ساختمان که نقطه ذوب آن 1300 درجه سانتیگراد است. نوعی حفاظ در مقابل آتش است. دمای حرارتی آن مثبت 750 درجه سانتی گراد و دمای برودتی عایق منفی 30 درجه سانتی گراد می باشد.

عایق پشم سنگ نوعی عایق الیافی نسوز حرارتی و صوتی و رطوبتی است. از این عایق جهت نگه داشتن دمای خانه  همچنین جهت صرفه جویی در سوخت و جلوگیری از هدر رفت انرژی استفاده می شود. این عایق مانند سایر عایق های مانند پشم شیشه و پشم سرامیک جزو خانواده عایق های الیافی نسوز می باشد. این عایق با مذاب سنگ بازالت و سرباره فولاد طی فرایند چرخشی مواد مذاب توسط اسپینر ها تولید می شوند. الیاف ها ابتدا به صورت 6 الی 8 میلیمتر تولید می شوند که با استفاده از چسبی مخصوص الیاف ها را بهم متصل می کنند. مجموعه ای از این الیاف ها پشم سنگ را تشکیل می دهد. 

قیمت پشم سنگ

پشم سنگ در انواع شکل ها جهت استفاده بیشتر در عایق کاری یه صورت های مختلفی تولید می شوند. قیمت هر کدام از محصولات پشم سنگ متفاوت است . همچنین کاربرد آنها در درجه حرارت های مختلف استفاده می شود. این عایق در انواع ضخامت ها و چگالی ها تولید می شوند که بر قیمت پشم سنگ تاثیر دارد. هر کدام از محصولات دارای  قیمت متفاوت می باشد. بعضی از محصولات پشم سنگ دارای فویل آلویمینیوم و برخی دیگر با توری مرغی و یا توری مش تولید می شوند. که بر قیمت پشم سنگ تاثیر زیادی دارد.

انواع پشم سنگ

برای استفاده بهینه از الیاف های نسوز پشم سنگ آن ها را به صورت پتو یا تشک پشمی ، لحافی فویل دار ، توری دار ، لوله ای ، فله تولید می شوند. که از پر کاربرد تربن محصولات پشم سنگ است. که می توان با آنها همه جای خانه را عایق نمود. انواع پشم سنگ ها عبارتند از :

پشم سنگ تخته ای 

پشم سنگ تخته ای

پشم سنگ تخته ای یا پانلی یک عایق سفت و سخت شده از الیاف های نسوز معدنی است. سطح آن کاملاً صاف و در انواع ضخامت ، چگالی ، و ابعاد تولید می شوند. این عایق با انواع فویل آلومینیوم و کاغذ کرافت روکش می شود که کاربرد آنها متفاوت است . از ین عایق بیشتر در عایق کاری دیوار های ها سقف ها و کف خانه استفاده می شود . پر کاربرد ترین چگالی این عایق تخته ای چگالی 50، 80، 100، 120 با ضخانت 5 سانت است. از این عایق بیشتر در مکانهای صاف استفاده می شود .برای نصب آن از الوار های چوبی یا سازه های  فلزی کناف استفاده می شود.

قیمت پشم سنگ تخته ای

قیمت پشم سنگ  بر اساس چند عوامل قیمت گذاری می شود. چگالی که مهمترین عامل که اثیر زیادی بر قیمت پشم سنگ تخته ای دارد. هر جقدر چگالی عایق تخته ای بیشتر باشد مقاومت آن در باربر آتش گرما و سرما نیز بیشتر است. ضخامت نیز یکی از عوامل قیمت گذاری بر عایق تخته ای است. ضخامت یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت پشم سنگ تخته ای است .هر مقدار که ضخامت بیشتر می شود قیمت نیز بالا تر می رود. ضخامت  مانع از رسیدن حرارت به ستونهای خانه می شود. و از آلودگی صدا کم می کند.

روکش فویل آلومینیوم و یا کاغذ کرافا نیز از عواملی هستند که بر قیمت پشم سنک تاثیز زیادی دارد. فویل مانع از رسیدن رطوبت به عایق می شود و ار عبور هوا درمیان الیاف ها جلوگیری می کند. ابعاد پشم سنگ تخته ای در عرض های 100 و 60 سانت و با طول های 120و 100 سانت و با چگالی 50 الی 150 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شوند.

پشم سنگ فو یل دار

پشم سنگ فویل دار

پشم سنگ فویل دار یک عایق لحافی با روکش فویل آلومینیوم و کاغذ کرافت است. کاربرد این عایق در پوشش سقف خانه ها و ساله های بزرگ و سقف شیروانی ها کاربرد دارد. این عایق در ابعاد های طول 10 متر و عرض 120 سانت تولید می شود . چگالی این محصول از 25 الی 80 کیلو گرم در متر مکعب صورت رول تولید می شود.ضخامت این عایق 5 سانت است و محدوده دمای آن بین منفی 10 الی  مثبت 150 درجه سانتی گرارد می باشد.

پشم سنگ توری دار

پشم سنگ توری دار

پشم سنگ توری دار  یکی از قوی ترین و بهترین محصولات پشم سنگ است. که در درجه حرارت های بالا استفاده می شود. این محصوص یک عایق تشکی الیافی نسوز است که عمده کاربرد آن در  عایق کاری پترو شیمی ها و کشتی سازی ها و صنعت نفت و گاز  استفاده می شود. ابعاد این عایق در عرض های 100 و 120 سانت و با طول  3 الی 5 متر تولید می شود. این عایق با 3 محصول مختلف تولید می شود .که کاربرد های مختلفی در عایق بندی دارند.این محصولات عبارتند از: پشم سنگ یک طرف توری دار، دو طرف توری دار، یکرف توری دار با فویل آلومینیوم.  چگالی این عایق توری دار از 50 الی 150 کیلو گرم در متر مکعب تولید می شود. از این عایق در درجه حرارت های مختلف استفاده می شود. از این عایق جهت عایق بندی مخازن دیوار ها و کوره های مذاب نیز استفاده می شود.

پشم سنگ هیدرو پونیک 

پشم سنگ هیدرو پونیک  روش جدید کاشت گیاهان بدون خاک است. که برای رشد سریع گباه از پشم سنگ استفاده می شود. این عایق در مصرف صرفه جویی می کنو و رطوبت آب را تا روزها در خود حفظ می کند. هوای موجود در الیاف ها که باعث رساندن اکسیژن زیاد به گیاه می شود. از پشم سنگ هیدرو پونیک جهت کاشت سبزیجات و گیاهان می باشد.

پشم سنگ لوله ای 

پشم سنگ لوله ای یک از انواع محصولات  مهم در عایق کاری ساختمان و تاسیسات است . عایقی مانع از هدر رفتن انرژی گرمایشی و سرمایشی لوله ها می شود. عایق لوله های پیش ساخته   مخصوص عایق کاری لوله ها است. با انواع ضخامت ها و با ضخامت های مختلف و در انواع سایز های لولهها تولید می شود. عایق لوله در واقع نعی محافظ در برابر ضربه های احتمالی می باشد.  

کاربرد پشم سنگ 

  • کوره های مذاب 
  • عایق کاری ساختمان 
  • استفاده در استریو ها
  • آگوستیک صدا در برابر آلودگی ها 
  • عایق بندی تاسیسات بزرگ و کوچک 
  • پترو شیمی ها و پالایشگاه های نفت و گاز

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.