کد خبر : 32880 / /
/

قرص کلاژن ساز بعد از هایفوتراپی صورت چیست ؟ همه آنچه باید درباره بدانید !

قرص کلاژن ساز بعد از هایفوتراپی صورت چیست ؟ همه آنچه باید درباره بدانید !

مهمترین مزیت نزد افرادی که به دنبال استفاده از روش هایفوتراپی برای کاهش مشکلات و عوارض پوستی خود؛ به خصوص کاهش چین و چروک ها و افتادگی پوست، اقدام می‌کنند؛ ایمن و کم عارضه بودن این روش است. معمولا بعد از انجام هایفوتراپی نیاز به اقدامات خاص و پیچیده ای نمی باشد و فرد می تواند بلافاصله به انجام کارهای روتین خود بپردازد و نیاز به کنترل دارویی نیز پس از آن وجود ندارد، اما اکثر پزشکان پوست توصیه میکنند برای تسریع در تاثیرگذاری هایفوتراپی صورت در کاهش مشکلات پوستی، بهتر است از قرص کلاژن ساز استفاده شود. قرص کلاژن ساز بعد از هایفو میتواند روند دوره درمانی را کاهش بخشد و فرد سریعتر نتیجه مطلوب هایفو را شاهد باشد.

قرص کلاژن ساز هایفو چیست؟

خوب است بدانید که کلاژن نوعی پروتئین است که در بدن به صورت طبیعی تولید میشود و انواع مختلفی دارد. در واقع این نوع پروتئین در پوست، استخوان، دندان، قرنیه چشم نیز تولید م گردد و درهر قسمت وظیفه منحصر به فرد خود را ایفا میکند.

تا به حال حدود 16 نوع مختلف از انواع کلاژن در بدن کشف شده است. وسیعترین نوع تولید کلاژن برای بدن، مخصوص به پوست میباشد که مانع از بروز چین و چروک و شل و شدن و افتادگی آن میگردد.

این ماده طبیعی به مرور زمان و افزایش سن و همچنین موارد خارجی دیگر؛ همچون قرار گرفتن بیش از حد در معرض پرتوهای فرابنفش خورشید، تولید خود را کاهش میدهند.

همین موضوع موجب می شود که پوست به مرور با کاهش کلاژن روبرو شده ودچار چین و چروک گردد. لذا این افراد م توانند از مکمل های مصنوعی کلاژن که به صورت پودری یا قرص و کپسول هستند، استفاده کنند.

قرص کلاژن ساز

تاثیرات قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

 

از آنجا که به طور طبیعی و میانگین بعد از انجام هایفوتراپی حدود سه تا چهار هفته زمان برای رسیدن به شروع نتیجه مطلوب حاصل ا ز هایفو نیاز است، لذا معمولا بعد از انجام هایفوتراپی پزشک متخصص پوست به تجویز برخی کرم های مناسب برای نگهداری صحیح تر پوستی و همچنین مکمل های کلاژن ساز اقدام میکند.

قرص کلاژن ساز بعد از هایفو برای تسریع روند بهبود پوستی و تولید بیشتر کلاژن برای حصول نتیجه سریعتر درکاهش چین و چروک ها و رفع افتادگی پوستی است و به این ترتیب نیاز به طی سه تا چهار هفته نخواهد بود و معمولا حداکثر پس از ده روز فرد میتواند نشانه های بهبود پوستی را مشاهده نماید.

 

چرا پس از هایفو از قرص کلاژن ساز استفاده می‌کنیم؟

 

هایفوتراپی صورت جز معدود روش های زیبایی پوستی است که کاملا ایمن و کم خطر است و نیاز به دوره نقاهت ندارد، چرا که هیچگونه درد، خونریزی، بخیه و کبودی ندارد.

 از طرف دیگر این روش نیاز به مراقبت های روتین پوستی نیز ندارد و فرد می تواند کارهای معمول روزانه خود به سرعت از سر گیرد. با این وجود پزشکان متخصص پوست توصیه میکنند برای افزایش روند دوره درمانی پوست و تاثیرگذاری سریع تر این روش در تولید کلاژن، از قرص کلاژن ساز بعد از هایفو استفاده نمایند.

 مصرف این قرص ها هیچ عوارض خاصی ندارد و فرد می تواند طبق نظر پزشک متخصص تا دو واحد در روز نیز مصرف نماید. به این ترتیب علاوه بر حصول نتیجه سریع تر درکاهش میزان چین و چروک های پوستی، موجب افزایش نشاط و شادابی در پوست به واسطه ویتامین و املاح و مواد مغذی میگردد که در این قرص ها وجود دارند.

 

قرص کلاژن ساز

سه مورد از بهترین انواع قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

قرص های کلازن ساز بعد از هایفو انواع متفاوتی دارند و هرکدام دارای دز ویژه و یا ترکیبات و املاح متنوعی است که پزشک با توجه به وضعیت فرد درمانجو به تجویز هر یک اقدام مینماید، اما پرکاربردترین انواع قرص های کلاژن ساز که تاثیرات ویژه ای در تسریع تاثیرات هایفوتراپی دارد، شامل موارد ذیل می باشد:

قرص کلاژن بوستر

 

قرص کلاژن   Reserveage Ultra Collagen Booster از ترکیب غضروف سینه مرغ هیدرولیز شده و هیالورونیک اسید، کندوروتین سولفات و سایر املاح موثر در بازسازی و جوانسازی پوست تشکیل شده است.

این نوع قرص کلاژن دارای عصاره انار و مارچوبه برای افزایش خاصیت الاستیسیته پوست و همچنین حاوی برترین آنتی اکسیدان های طبیعی برای افزایش شادابی پوست میباشد.

نکته مهم در این نوع قرص آن است که فاقد آلرژن هاست و معمولا پزشکان به تمامی بیمارانی که به انجام هایفو مبادرت کرده اند، توصیه میکنند.

قرص یوروویتال

کپسول هیالورون سائور، پلاس کلاژن و بیوتین که علاوه بر کلاژن هیدرولیز شده، درای مقادیر زیادی هیالورونیک اسید، ویتامین سی و بیوتین میباشد که در تحکیم و زیبایی پوستی نقش مهمی ایفا میکند.

این نوع کپسول علاوه بر زیبایی پوستی و کلاژن سازی در جهت لیفت و کاهش چین و چروک ها در زیبایی و استجکام مو و ناخن نیز تاثیر بسزایی دارد.

قرص ایکس مارت

 

قرص رویال کلاژن x-mart از انواع برترین قرص های کلاژن ساز بعد از هایفو میباشد که علاوه برکلاژن هیدرولیز شده دارای مقادیری هیالورونیک اسید برای افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و هیدراته کردن آن می باشد. معمولا بهتر است در طول زمان مصرف این دارو، یک یا دو واحد با توجه به سن و میزان مشکلات پوستی همراه با غذا مصرف گردد.

نکته: از مصرف خودسرانه این نوع مکمل پرهیز نماید.

نحوه مصرف قرص کلاژن ساز

 

قرص های کلاژن ساز انواع مختلفی دارند و با توجه به اینکه که هر کدام در چه نوع دسه بندی کلاژن های پوستی، غضروف ساز و دندان و یا استخوان ساز مورد استفاده قرار میگیرند، دارای اشکال و ترکیبات متفاوتی هستند، اما چیزی که در تمام آنها یکسان و کاملا مشخص است، آن است که در تمامی آن ها ترکیبات کلاژن هیدرولیز شده به عنوان پایه ترکیبات وجود دارد و ممکن است برخی دارای املاح و ویتامین ها و مواد مغذی متفاوت باشند که برای اشخاص مختلف، دارای تجویزهای مختلف خواهد بود.

 لذا هر فردی به صورت خودسرانه نمیتواند از این نوع قرصها استفاده کند. از طرف دیگر معمولا توصیه میگردد که این قرص ها را از سنین 30 سال به بالا مورد مصرف قرار دهند که آثار چین و چروک و کاهش تولید کلاژن مشهود می گردد.

نحوه مصرف این نوع قرص ها با توجه به سن افراد، میزان مشکلات پوستی و نوع مشکلات و از همه مهمتر نوع ترکیباتی که در قرص ها افزوده شده است، میتواند میزان و نوع مصرف را تعیین نماید.

نکات مهم حین مصرف قرص کلاژن ساز پس از هایفوتراپی

  • به هیچ عنوان پس از انجام هایفوتراپی، به مصرف خودسرانه قرص کلاژن ساز روی نیاورید.
  • در صورت تجویز پزشک متخصص پوست و زیبایی مبنی بر مصرف قرص کلاژن ساز، حتما دوز مصرفی و نحوه استفاده از آن را جویا شوید.
  • قرص های کلاژن ساز به علت ترکیبات متنوعی که دارد، دارای دزهای مصرفی مختلفی هستند. برخی از آنها روزانه یک واحد و برخی روزانه دو واحد میبایست مصرف گردند.
  • از مصرف بیش از حد قرص کلاژن ساز، به علت امکان رسوب کلسیم در بدن خودداری نمایید.
  • در صورت ایجاد آلرژی و حساسیت به قرص کلاژن ساز، با پزشک خود مشورت نمایید تا از انواع ترکیبات دیگر کلاژن ساز برای شما تجویز نماید.
  • بهتر است قرص کلاژن ساز را پس از صرف وعده های غذایی میل نمایید.
copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.