کد خبر : 32851 / /
/

اهمیت پولیش دندان پس از کامپوزیت

اهمیت پولیش دندان پس از کامپوزیت

 

 

پولیش کردن دندان یعنی چه؟ بسیاری از افرادی که دندان‌های خود را کامپوزیت می‌کنند از انجام دادن پولیش دندان اطلاعی ندارند. آیا شما هم به دنبال اطلاعاتی درباره پولیش کردن دندان هستید؟ چه مدت بعد از کامپوزیت دندان باید این درمان تکمیلی را انجام دهید و چند مرتبه نیاز است؟ هزینه پولیش دندان چقدر می‌شود؟ پولیش دندان جزء محبوب‌ترین و پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی دندانپزشکی به شمار می‌رود. انجام پولیش دندان بعد از کامپوزیت اختیاری است و یا جزء تکمیل روند درمان محسوب می‌شود؟ رنگ دندان، نحوه قرارگیری آن‌ها، بهبود ظاهر و طرح لبخند همگی از مواردی هستند که با انجام پولیش دندان ایجاد خواهند شد.

منظور از پولیش دندان بعد از کامپوزیت چیست؟

پس از کامپوزیت با انجام پولیش دندان می‌توانید با ایجاد سطحی براق و صاف زیبایی و سلامت دندان خود را چندین برابر نمایید. پولیش دندان اگر به صورت اصولی انجام شود این امکان را ایجاد می‌کند تا بسیاری از مشکلات کامپوزیت دندان کاهش و به حداقل برسد. پوسیدگی مکرر، سوزش لثه، سایش دندان، تجمع پلاک و بسیاری از دیگری که ممکن است به خاطر کامپوزیت و در اثر بهداشت ضعیف دهان و دندان به وجود بیایند با پولیش دندان برطرف خواهد شد. بعد از کاشت دندان سه عمل فینیشینگ، کانتورینگ و پولیشینگ از بهترین و مهم‌ترین اقدامات تکمیلی است که تأثیر مستقیمی در طول عمر کامپوزیت‌ها دارند.

امروزه پولیش دندان با پیشرفته تکنولوژی و امکانات با بهترین تجهیزات در حال انجام برای متقاضیان است. پولیش دندان به صورت صحیح و قاعده می‌تواند علاوه بر زیبایی، سلامت دهان و دندان را نیز برای شما به ارمغان بیاورد. زمانی که پولیش دندان بعد از کامپوزیت به خوبی انجام نشود مشکلاتی همچون تجمع پلاک، تحریک لثه، پوسیدگی و سایش دندان‌ها و همچنین عدم زیبایی را به بار می‌آورد. به طور کلی زیبایی و طول عمر و ماندگاری کامپوزیت‌ها به کیفیت بالای پولیشینگ  بعد از کاشت دندان بستگی دارد.

آیا درخشندگی و زیبایی کامپوزیت دندان با گذشت زمان کمتر می شود؟

طول عمر کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان ماندگاری کامپوزیت یک سوال اساسی است که برای اکثر کسانی که آن را انجام می‌دهند پیش می‌آید. بنابراین باید افراد به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره حفظ و نگهداری کامپوزیت دندان‌ها به حالت اولیه باشند. رعایت بهداشت دهان و دندان، جنس دندان‌ها، عادت و رژیم غذایی و… عواملی هستند که بر روی استحکام و یا عدم استحکام کامپوزیت‌ها اثر بگذارند. انجام صحیح کامپوزیت دندان توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی حرفه‌ای و دیگر درمان‌های جانبی آن در کنار مراقبت ویژه بیمار می‌تواند ماندگاری کامپوزیت شما را به حداکثر برسانند. ونیر کامپوزیت به شرط مراقبت و رعایت بهداشت از بادوام‌ترین انواع درمان در بین سایر روش‌ها به شمار می‌رود.

ضرورت پالیش دندان پس از کامپوزیت

آیا انجام پولیش دندان بعد از کامپوزیت الزامی است یا خیر؟ پس از انجام دادن کامپوزیت اگر می‌خواهید سطح آن را صاف و درخشان کنید و همچنین ماندگاری و سلامت آن را تضمین کنید پولیش دندان به شما کمک می‌کند. شما باید تمام سعی خود را بکنید تا به صورت مداوم پولیش دندان را انجام دهید تا بتواند برای جلوگیری از پوسیدگی، سایش و دیگر نقص‌های کامپوزیت اثربخش باشد. تمامی این کارها مانند: فینشینگ، کانتورینگ و پولیشینگ و یا هر عمل تکمیلی دیگر که بعد از کاشت انجام می‌شوند برای ماندگاری و زیبایی و سلامت دندان‌های شما خواهد بود.

پولیش دندان با بهترین تکنولوژی‌ها و از پیشرفته‌ترین تجهیزات استفاده می‌شود چرا که انجام آن یکی از اصول‌های اساسی کامپوزیت است. جهت انجام پولیش دندان باید به یک دندانپزشک زیبایی در تهران یا دیگر شهرها مراجعه کنید تا از تخصص آن برخوردار باشد. بنابراین سلامت دهان و دندان و همچنین طول عمر و دوام کامپوزیت دندان شما به کیفیت بالای پولیشینگ دندان دارد.

هزینه پولیش دندان بعد از کامپوزیت شامل چه مواردی است؟

نسبت به بسیاری از خدمات دندانپزشکی قطعاً پولیش دندان بعد از کامپوزیت از هزینه بسیار به صرفه و کمی برخوردار است و جای نگرانی نیست. هزینه لیمنت دندان، هزینه کاشت دندان، جراحی لثه، و دیگر خدمات، خصوصاً زمانی که از بیمه استفاده نشود بسیار زیاد خواهد بود. هزینه معقول پولیش دندان بعد از کامپوزیت با صاف و براق کردن دندان به عنوان یک مزیت برای بیماری محسوب می‌شود. تخصص دندانپزشک مربوطه، نوع خدمات و دیگر عوامل که در اختیار فرد قرار می‌گیرد عوامل اثرکننده بر قیمت نهایی پولیش دندان هستند.

 چگونگی تجهیزات و خدمات و همچنین متدهای کلینیک مورد نظر شما می‌تواند بر روی هزینه نهایی انجام پولیش تغییر ایجاد کنند. علاوه بر این‌ها انتخاب شهر و یا استان‌های بزرگ و معروف و سایر خدمات جانبی کلینیک‌ها نیز می‌تواند بر روی قیمت اثرگذار باشند. قطعاً هزینه‌ای که در تهران و پایتخت ایران انجام می‌دهید بیشتر از شهرهای دیگر خواهد بود. موقعیت جغرافیایی  نیز می‌تواند عاملی جهت افزایش قیمت پولیش دندان شود.

هزینه پولیش دندان با استفاده از بیمه درمانی

بیمه برای خدمات دندانپزشکی این امکان را برای عموم ایجاد کرد تا افراد با هزینه مناسب‌تری بتوانند از این خدمات استفاده کنند. بسته به نوع بیمه درمانی که دریافت می‌کنید می‌توانید مقدار قابل توجهی از هزینه پولیش دندان خود را کاهش دهید. همان طور که گفته شد مقدار کاهش هزینه پولیش دندان توسط بیمه کاملاً بستگی به نوع بیمه دارد.

پولیش کامپوزیت دندان خوب چه ویژگی هایی دارد؟

برخی از موارد هستند که اگر در ابتدای انجام پولیش دندان رعایت شوند باعث می‌شود کیفیت پولیش و در نتیجه کامپوزیت شما به حداکثر برسد. اکنون به چند نمونه از این موارد می‌پردازیم:

  • چگونگی انجام کار

به طور کلی دو روش و تکنیک انجام پولیش دندان بعد از کامپوزیت وجود دارد که یکی به صورت تک مرحله‌ای و دیگری به صورت چند مرحله‌ای قابل انجام است.

  • تکنیک یک مرحله‌ای: برای سرعت بخشیدن به کار در این روش از پولیشرهای الماسی استفاده می‌کنند.
  • تکنیک چند مرحله‌ای: دندانپزیک در این روش از انواع و اقسام ابزارآلات دندانپزشکی از جمله پولیشینگ، فینیشینگ و دیگر ابزارهای مورد نیاز استفاده می‌کنند. کسانی که برای انجام کار خود عجله ندارند این روش بهتر است چرا که از کیفیت و مقبولیت بیشتری برخوردار است.
  • تجهیزات و ابزارآلات مورد استفاده

ابزار و وسایلی که برای هر روش (یک یا چند مرحله‌ای) به کار برده می‌شود با یکدیگر متفاوت است.  بنابراین متخصص مورد نظر خود به خوبی تشخیص می‌دهد که از کدام یک استفاده نماید.

برگرفته از:  وبسایت تخصصی دکتر سید رضا خسروانی متخصص دندانپزشکی زیبایی در تهران (doctorkhosravani.com  )

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.