کد خبر : 32843 / /
/

فرش 700 شانه را بهتر بشناسیم

فرش 700  شانه را بهتر بشناسیم

 

فرش ماشینی فرشی است که در ماشین‌ها تولید می‌شود و تمامی الیاف به کار رفته در آن از الیاف مصنوعی می‌باشد. ماشین های بافندگی قادر به استفاده از الیاف طبیعی برای فرش ماشینی نیستند. فرش 700 شانه یکی از محبوب ترین و تحسین برانگیزترین فرش های ماشینی در بین انواع فرش ماشینی می باشد.

بنابراین، آیا از فرش ماشینی 700 شانه در خانه خود استفاده می کنید؟

کیفیت و قیمت فرش 700 عددی به گونه ای است که توجه همگان را به این نوع فرش جلب کرده است. در واقع زمانی که برای خرید فرش کاشان به فروشگاهی مراجعه می کنید یکی از پیشنهاداتی که فروشنده یا کارشناس فروش به شما می دهد خرید فرش از نوع 700 شانه است.

در ایران افراد کمی هستند که از فرش دستباف یا ماشینی در خانه خود استفاده نکنند. در واقع فرش دستبافت در بین مردم ایران بسیار پرطرفدار است و فرش ماشینی به دلیل شباهت به فرش دستبافت با قیمت کمتری مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع هر خانواده ایرانی تمایل دارد از فرش دستباف در خانه خود استفاده کند.

فرش 700 شانه  یکی از محبوب ترین فرش های مردم است. در واقع استفاده از چنین فرش هایی در منازل آنها هم زیباست و هم کیفیت ساخت و تولید بسیار بالاست. علاوه بر اینها قیمت فرش مذکور بسیار مقرون به صرفه تر از سایر فرش های ماشینی می باشد.

به غیر از فرش ماشینی 700 شانه، فرش 1000 شانه، فرش 1200 شانه، فرش 1500 شانه، 500 شانه نیزی، ترک، فانتزی و گلیم از دیگر انواع فرش ماشینی هستند که طرفداران زیادی در بین مردم دارند.

 

فرش ماشینی یکی دیگر از انواع فرش ماشینی است. در واقع این نوع فرش دارای تعداد شانه های متفاوتی است که یکی از آنها فرش ماشینی 700 شانه است. البته در فرش ماشینی 700 نوع مقوایی به تدریج جایگزین فرش های با تراکم بالاتر می شود.

محبوبیت فرش ماشینی به دلیل زیبایی و ظرافت آن است. 700 تخته فرش نخی شانه دار در شهرهای ایران تولید و عرضه می شود. اما بزرگترین تولید کننده این فرش ها در ایران و جهان کاشان است که این محصولات را با کیفیت و طرح های زیبا تولید می کند.

بعد از کاشان دومین شهر تولید کننده این محصولات در ایران مشهد یا خراسان رضوی است. محصولات این شهر نیز بسیار مرغوب بوده و ضمن رقابت با فرش کاشان، روز به روز بر کیفیت محصولات خود می افزاید. از دیگر شهرهایی که می توان آنها را تولید کننده این فرش ها دانست تبریز، کوم، اصفهان، دیلیجان، یزد و کرمان است.

همچنین لازم به ذکر است که کاشان قطب تولید فرش ماشینی در جهان است و از این نظر به عنوان پایتخت فرش ماشینی در جهان شناخته می شود. فرش 700 شانه کاشان بزرگترین و پرطرفدارترین محصول در زمینه فرش ماشینی می باشد و شما می توانید آن را از درب کارخانه در انواع نقش و نگار و با قیمت مناسب تهیه نمایید.

تاریخچه فرش 700 شانه

از نظر بافت دو نوع فرش در دنیا داریم. یکی فرش ماشینی و دیگری فرش دستبافت. فرش دستباف در ایران قدمتی چند هزار ساله دارد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. این فرش در بین مردم دنیا به خصوص در کشور ما طرفداران زیادی دارد.

اما فرش ماشینی عمر کمتری دارد. این فرش ها با استفاده از ماشین های بافنده تولید می شوند. اگرچه نمی توان گفت اولین بار فرش ماشینی در کجا تولید شده است، اما می توان گفت که این فرش ها اولین بار در کاشان در ایران تولید شده اند. در اوایل دهه 1950 فرش ماشینی برای اولین بار با استفاده از ماشین های ژاکارد تولید شد. فرش 700 شانه در واقع حاصل همین اولین تولید پس از سی سال است.

 

با ورود فرش های بلژیکی در ابتدای راه در نظر گرفته شده برای تولید فرش ماشینی، سعی شد مردم به خرید این محصولات ترغیب شوند. مردم کم کم به این محصولات تکیه کردند و با آن فرش ماشینی در ایران رواج پیدا کرد.

 

صنعت فرش ماشینی کاشان را باید مدیون صنعت نساجی دانست. صنعت نساجی کاشان در دهه 50 در اوج صنعت نساجی خاورمیانه قرار داشت و توانست با واردات جدیدترین ماشین‌های بافنده اولین فرش ماشینی ایرانی را تولید کند.

تمام فرش‌های ماشینی تولید شده اولیه، تراکم و تعداد شانه کمتری داشتند. تا قبل از پیشرفت کند ماشین آلات وارداتی به ایران برای تولید فرش، تراکم و تعداد شانه ها افزایش یافت. این افزایش تعداد شانه ها باعث شده تا فرشی زیباتر و شکیل تری داشته باشیم که بیشتر شبیه فرش دستبافت است.

فرش 700 شانه برای اولین بار در سال 1387 در کاشان تولید شد. تراکم این فرش 2550 بود، یعنی 1500 واحد تراکم تر از نسخه 500 شانه، دست طراحان را برای طراحی انواع طرح های دستبافت بیشتر باز می کرد.

اولین ویژگی فرش ماشینی 700 الیاف مصرفی آن است.

همانطور که گفتیم فرش ماشینی با استفاده از الیاف مصنوعی بافته می شود. الیاف مصنوعی یکی از انواع الیاف نساجی است که با روش های خاص تولید می شود. روش تولید این الیاف همانطور که از نام آن پیداست به صورت صنعتی و مصنوعی ساخته می شود.

این الیاف مصنوعی هستند و به روش های صنعتی تولید می شوند، اما می توانند با استفاده از مواد اولیه ای که در طبیعت وجود دارد نیز ساخته شوند. الیافی مانند اکریلیک و پلی استر مورد استفاده در فرش 700 شانه و فرش ماشینی، سلولز، ویسکوز، پلی پروپیلن، پلی آمید، پلی اتیلن و غیره. الیاف مصنوعی مورد استفاده در صنعت هستند.

در فرش ماشینی 700 شانه از الیاف مصنوعی استفاده می شود که با توجه به انواع آنها در دو دسته مرغوب یا بی کیفیت طبقه بندی می شوند. الیاف اکریلیک و پلی استر بهترین الیاف با کیفیت هستند و از این رو برای استفاده در محصولات تولیدی در بین تولید کنندگان محبوبیت دارند.

الیاف اکریلیک و پلی استر قبل از استفاده از فرش های 700 شانه در عملیات حرارتی، گرما گیر می شوند. ست حرارتی فرآیندی است که مقاومت و دوام الیاف مصنوعی را افزایش می دهد و همچنین در برابر حرارت مستقیم مقاومت می کند.

الیاف اکریلیک به عنوان نخ در فرش های 700 شانه شده استفاده می شود. البته در نخ فرش ماشینی از الیاف پلی استر نیز استفاده می شود اما کیفیت پایین تری نسبت به الیاف اکریلیک دارد. الیاف پلی استر بیشتر در نخ تار و پود استفاده می شود. علاوه بر الیاف پلی استر و اکریلیک، از الیافی مانند پنبه و جوت نیز در 700 شانه استفاده شده است.

ویژگی تراکم روی فرش 700 شانه

دومین ویژگی که می توان برای این محصول بیان کرد، تراکم و ظرافت آن است. فرش ماشینی 700 شانه دارای تراکم 2550 می باشد. تراکم و تعداد لانه زنبوری معنی و تعریف یکسانی دارند، اما هر کدام به روش های مختلفی استفاده می شوند.

تعداد شانه به این معناست که در هر متر مربع فرش چند گره زده می شود. مثلا فرشی با 700 شانه عرض یک متر 700 شانه دارد. شانه های بیشتر به معنای چگالی بیشتر است. تعداد شانه های زیاد و تراکم آن ها باعث ظرافت فرش ماشینی می شود. به عبارت دیگر ظرافت فرش در انواع ماشینی به تراکم و تعداد شانه آن بستگی دارد.

ضخامت و ویژگی های دستگاه قالی بافی 700 شانه

سومین ویژگی بلندی نخ پرز و ضخامت فرش 700 شانه است. ارتفاع نخ پرز در این فرش ها بین 10 تا 11 میلی متر است. این امر باعث شد تا این محصولات نرمتر و دلپذیرتر از سایر محصولات با ظرافت و در نتیجه پاهای نرمتر شوند. افراد زیادی هستند که از این فرش ها برای استراحت و نشستن استفاده می کنند. پس برای افراد این دسته که هم زیبایی و هم نرمی دارند بهترین فرش فرش 700 شانه با تراکم 2550 است.

11

چهارمین ویژگی این فرش ماشین بافی است. ماشین بافندگی HCP x2 توسط Vandeville، بلژیک عرضه می شود. این دستگاه تولید فرش ماشینی شامل 700 شانه را بر عهده دارد. این دستگاه قابلیت تولید فرش با عرض 4 متر و ظرفیت 24000 نخ را دارد.

این دستگاه با تغییر تراکم می تواند تا 3000 فرش تولید کند. ضمناً روش بافت و تولید این دستگاه به صورت دستبافت بوده و در هنگام تولید محصول نیز کمترین ضایعات را به همراه دارد. نقش‌های افشان، شاه عباسی، لخ و ترنج از بهترین و معروف‌ترین نقش‌های به کار رفته بر روی فرش 700 شانه هستند.

یکی از دلایل خرید از فروشگاه فرش کاشان قیمت فرش ماشینی با توجه به تنوع و رنگ و کیفیت و همچنین تحویل مستقیم فرش از کارخانه به فروشگاه با قیمت بسیار مناسب می باشد. ضمنا شرایط خرید فرش اقساطی و فرش حرفه ای مجازی از فروشگاه فرش کاشان باعث سهولت خرید مشتریان گرامی شده است. لطفا جهت اطلاع از نحوه خرید فرش اقساطی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تنوع طرح هایی که کارخانه فرش کاشان بافنده آن هاست بسیار زیاد بوده و اسم های ایرانی این طرح ها که توسط استادان نامی ایرانی انتخاب شده،حس آرامبخشی را به یک ایرانی می دهد چون تمام اسامی این فرش ها اسامی ایرانی الاصل می باشد.

فرش ۷۰۰ شانه کاشان  به خاطر قیمت مناسب و تنوع بسیار زیاد آن(در طرح ها و رنگ ها )بیشتر از انواع دیگر فرش کاشان مورد توجه قرار می گیرد.

قیمت فرش ۷۰۰ شانه  کارخانه فرش کاشان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰

قیمت فرش ۷۰۰ شانه مناسب ترین و ارزان قیمت ترین فرش ماشینی بافته شده با نخ ۱۰۰% اکرولیک هست

میتوان از فرش ۷۰۰ شانه را بهترین فرش با قیمت مناسب نام برد

قیمت فرش ۱۲متری ۷۰۰ شانه ۶۵۰۰.۰۰۰ تومان میباشد

قیمت فرش ۹متری ۷۰۰ شانه ۵۰۵۰.۰۰۰ تومان میباشد

 

قیمت فرش ۶متری ۷۰۰ شانه ۳۲۵۰.۰۰۰ تومان میباشد

شما می توانید فرش های کاشان را به دو صورت غیرحضوری و حضوری خریداری کرده و به خاطر اینکه خرید غیر حضوری آسان تری داشته باشید،می توانید در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان از قیمت ها نام طرح ها و همچنین عکس فرش ها را ببینید و همان جا بی درنگ خرید خود را انجام دهید.

قیمت فرش طرح ۷۰۰ شانه ۱۲ متری

فرش طرح ۷۰۰ شانه با فرش ۷۰۰ شانه تفاوت قیمت بالای دارد بهمین خاطر بسیاری از خریداران بدون در نظر رفتن این تفاوت فکر میکنند فرش مورد نظر خود را با قیمت پایین تر پیدا کرده اند قیمت فرش طرح ۷۰۰ شانه ۱۲ متری با قیمت فرش ۵۰۰ شانه در یک ردیف قیمت قرار دارد و باید یک قیمت باشند در اصل فر طرح ۷۰۰ شانه همان فرش ۵۰۰ شانه میباشد که به عنوان طرح و مشابه ۷۰۰ شانه بفروش میرسد .

در نظر داشته باشید که با اطلاعات کم نمیتوانید در بازار پر تلاطم این روز ها فرش با کیفیت خریدارای کنید بهترین کار برای خرید فرش خرید مستقیم فرش از کارخانه میباشد که با خیال راحت کیفیت خوب را به قیمت خوب خریداری کنید.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.