کد خبر : 32752 / /
/

کدام نسخه از تلگرام ضد فیلتر 2023، معتبر است؟

کدام نسخه از تلگرام ضد فیلتر 2023، معتبر است؟

 

نسخه های مختلفی از تلگرام ضد فیلتر برای سال 2023 منتشر شده است ، اما بسیاری از آنها ویروسی داخلی دارند !

دقیقا زمانی که یک اپلیکیشن به معروفیت می‌رسد ، همان موقع با یک آپدیت ، برنامه را مجهز به ویروس می‌کنند !

در ادامه،  5 نمونه از تلگرام ضد فیلتر هوشمند را معرفی می‌کنیم و راه حلی برای شناسایی ویروسی بودن برنامه ارائه می‌دهیم.

  • مونوگرام
  • تلگرام طلایی
  • نیتروگرام
  • الماس گرام
  • نایس گرام

 

قطعا تا کنون نام حداقل 3 تا از برنامه های بالا را شنیده اید و پیش خود فکر می‌کنید که آن نامی را که نمی‌شناسید ، به معنای بی اعتبار بودن آن برنامه است !

اما دقیقا همان نامی که آشنا به نظر می‌رسد ، همان برنامه ای است که اکنون مجهز به ویروس داخلی شده است.

 

مونوگرام

11

این برنامه ، در سال 1400 منتشر شد و دلیل معروفیت سریع آن ، شباهت امکانات و نام آن به موبوگرام است.یکی از نکات مهم درباره این برنامه ، این است که هرگز نسخه اصلی آن را پیدا نمی‌کنید ! با جستجوی نام اپلیکیشن مونوگرام در گوگل پلی ، صد ها تلگرام غیر رسمی که نام آن ها مونوگرام است را به شما نشان می‌دهد.

برخی از کاربران ،  مونوگرام را با مونو طلایی یکی فرض می‌کنند . در صورتی که این دو نام ، برای برنامه های مختلفی است.

 

تلگرام طلایی

تلگرام طلایی ، نسخه ای پیشرفته و معروف تر از موبوگرام در ایران است که با سیستم ضد فیلترینگ خود معروف شد. زمانی که تلگرام فیلتر شد ، تلگرام طلایی وارد بازار شد که خیلی سریع نام آن بر سر زبان ها افتاد ، اما این برنامه هم مانند مونوگرام صد ها کپی نام ازش منتشر شد و اکنون مانند مونوگرام نمی‌توان تشخیص داد که کدام نسخه ، تلگرام طلایی اصل است.

 

نیتروگرام

12

نیتروگرام از جدیدترین نسخه های تلگرام غیر رسمی است که با مدت زمان کمی که فعالیت دارد ، بیش از 1 میلیون نصب داشته است.nitrogram از نظر امکانات ، کاملا مشابه به دیگر نسخه های تلگرام پیشرفته است ، اما به دلیل وجود سیستم پروکسی یاب خودکار ، به محوبیت بالایی رسیده است.

 

الماس گرام

الماس گرام ، در سال 1401 وارد بازار شده و تا کنون بیش از 500 هزار نصب دریافت کرده است.خاص ترین امکان این برنامه، وجود تلویزیون برای شبکه های داخلی در برنامه است.

الماس گرام با استفاده از ربات تبلیغاتی و تبلیغ در گروه ها به این میزان از نصب رسیده است.

نایس گرام

13

پس از 4 برنامه بالا ، اکنون نایس گرام بیشتر بر سر زبان ها افتاده و دلیل آن ، بازاریابی قوی این برنامه است. همزمان با آپدیت تلگرام رسمی ، این برنامه نیز سریعا آپدیت می‌شود . نایس گرام با نسخه نیس گرام بسیار متفاوت است و اکثر کاربران این دو نام را اشتباه گرفته اند.

 

این 5 برنامه معرفی شده ، از ترند های سال 1401 بودند . از نظر امکانات همگی یکی هستند ، اما جالب است بدانید که همه‌ی آن ها ، شامل یک نوع ویروس هستند !

قبل از نصب این برنامه ها ، تلگرام ساده را نصب کنید و وارد آن شوید و با همان شماره ای که در تلگرام ساده ثبت نام کردید ، در برنامه های بالا نیز ثبت نام کنید .

 

پس از ثبت نام در برنامه‌های بالا ، به تلگرام اصلی بازگردید و تا 10 دقیقه منتظر بمانید.در کمال تعجب ، از تلگرام پیامی مبنی بر ورود به حساب شما دریافت می‌کنید ، اما پس از 3 ثانیه پیام حذف می‌شود.

به قسمت تنظیمات و سپس نشست های فعال بروید.متوجه می‌شوید که شخصی وارد حساب کاربری شما شده است !(تست کنید)

 

پس از 10 دقیقه‌ی دیگر ، به ناگهان عضو صد تا کانال خواهید شد. اگر وارد برنامه هایی غیر از تلگرام رسمی شوید ، مشاهده می‌کنید که عضو هیچ کانالی نیستید ! اما وقتی وارد تلگرام ساده (اصلی) می‌شوید ، لیست تمام کانال ها را مشاهده می‌کنید.

 

در این برنامه ها ، به صورت خودکار از سمت شما کانال ها را فالو می‌کنند و کانال را از لیست کانال های خود برنامه مخفی می‌کنند تا متوجه عضویت کانال ها نشوید . اگر که در یک روز بیشتر از 50 کانال عضو شوید ، از سمت تلگرام ریپورت و برای 1 تا 3 ماه از عضویت در هر کانالی محروم می‌شوید.

 

تمام 5 برنامه معروف بالا ، همین کار را تکرار می‌کنند و برای اثبات این موضوع ؛ کافیست تلگرام نسخه ساده را نصب کنید.

 

حال کدام نسخه معتبر است؟

هیچ راهی برای فهمیدن اعتبار برنامه ها وجود ندارد ! .بهتر است از نسخه اصلی تلگرام استفاده کنید یا از دو نسخه تلگرام پیشرفته !.

اگر از دو ورژن مختلف تلگرام پیشرفته استفاده کنید،  در صورتی که اون یکی نسخه کار اشتباهی را انجام دهد ، توسط نسخه دیگری متوجه خواهید شد.

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.