کد خبر : 32715 / /
/

تاثیر طرح میز اداری در بهبود کارایی پرسنل

تاثیر طرح میز اداری در بهبود کارایی پرسنل

میز اداری از جمله تجهیزات پر مصرف در دفاتر کاری به شمار می آید. کارمندان بیش از 8 ساعت از زمان خود را پشت این میز می گذارند. پیداست که در اغلب مواقع تحت تأثیر مشخصات فیزیکی میز همچون طرح و رنگ آن قرار می گیرند. بد نیست بدانید که طرح میز اداری می تواند معجزه آسا عمل کرده و بر روحیات کارمندان و همچنین کارآیی پرسنل تأثیر مثبت بگذارد. شما می توانید با انتخاب بهترین طرح ها، راندمان کاری کارمندان خود را بهبود دهید.

 

معرفی طرح های مختلف میز اداری

کارکرد موثر میزهای اداری موجب شده تا تنوع قابل توجهی از آن به بازار عرضه شود. دیگر تفاوتی ندارد طرفدار کدام سبک طراحی و یا دیزاین داخلی باشید. در هر حال می توانید سبک و طرح دلخواه خود را در میزهای متنوع اداری پیدا کنید. اما در میان طرح های موجود، برخی طرح ها می توانند تأثیر مثبتی بر عملکرد کارمندان بگذارند. در معرفی این طرح ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

طرح های مدرن و خلاقانه میز اداری

همانطور که از نامش پیداست، طرح های مدرن، جزو جدیدترین طرح ها هستند که می تواننند خلاقیت و نوآوری کارمندان را تحت تأثیر قرار دهند. در دفاتری که نیاز به ایده های جدید و نوین وجود دارد، استفاده از این طرح در میز اداری و سایر تجهیزات، می تواند تأثیرات مثبتی به جای بگذارد.

میزهای مدرن معمولاً در طرح های منحنی و انتزاعی ساخته می شوند. این یعنی طرح میز از شکل روتین خارج شده و تمام قاعده های قبلی را به هم زده است. همین مسئله موجب افزایش خلاقیت و ظهور ایده های نو در کارمندان می شود.

2

از سوی دیگر میزهای مدرن در هارمونی رنگ های روشن و یا پرانرژی ساخته می شوند. همانطور که می دانید رنگ های روشن موجب تقویت حس سرزندگی می شوند. رنگ های پرانرژی همچون زرد و یا سبز نیز احساساتی همچون آرامش و یا هیجان را تشدید می کنند. رنگ های روشن همچنین با انعکاس قوی نور، موجب بزرگنمایی محیط و بهره وری حداکثری از نور خورشید می شوند.

در دفاتر که این قبیل رنگ ها بر روی میز اداری می نشیند، انعکاس نور بیشتر شده و کارمندان حس نشاط و طراوت بیشتری را به دست می آورند. پیداست که با تقویت روحیه کاری کارمندان، میزان بهره وری آنان نیز افزایش می یابد. شما می توانید از میزهای مدرن اداری در دفاتر کاری ساده و مدرن استفاده کنید. اما خرید این میز برای دکوراسیون های سنتی و کلاسیک، با وجود مزایای متنوع آنان، نتایج جالبی به همراه نخواهد داشت.

 

طرح های سنتی و فاخر میز اداری

دسته دیگری از میزهای اداری مطابق با الگوهای سبک کلاسیک طراحی و ساخته می شوند. طرح این دسته از میزها کاملاً کلاسیک و برجسته بوده و حس و حال خانه های سلطنتی و باشکوه را تداعی می کند. میزهایی که با این طرح ساخته می شوند، معمولاً ابعاد بزرگی داشته و نقوش برجسته ای در بدنه خود دارند.

میزهای کلاسیک که عمدتاً از چوب درختان طبیعی ساخته می شوند، دارای هارمونی رنگ های تیره هستند. رنگ طبیعی این میزها می تواند حس گرما و صمیمیت فضا را افزایش دهد. کارمندانی که بر روی میزهای کلاسیک کار می کنند، ارتباط بیشتری با محیط گرفته و به سرعت با همکاران خود صمیمی می شوند.

3

برای دفاتر لوکس و لاکچری که نیاز به تقویت حس دوستی و صمیمیت میان مشتریان و یا کارمندان دارند، استفاده از میزهای سنتی بهترین نتیجه را به همراه می آورد. می توان با خرید میزهای کلاسیک و چیدمان صحیح آن با سایر تجهیزات لوکس و سنتی، جلوه ای فاخر و با شکوه در فضا ایجاد کرد. بالطبع کارمندان نیز در این محیط ها احساس مسئولیت بیشتری کرده و به انجام فعالیت های اداری اشتیاق بیشتری پیدا می کنند.

اما همانطور که گفته شد، استفاده از میزها کلاسیک تنها زمانی نتایج مثبتی به همراه می آورد که در دکوراسیون سنتی و کلاسیک به کار رود. استفاده از این دسته از میز ها در دکوراسیون های ساده و مدرن، نتیجه معکوس خواهد داشت.

راهنمای انتخاب بهترین میز اداری

برای اینکه بهترین طرح میز اداری را برای شرکت خود خریداری کنید، لازم است پیش از خرید و در حین انجام اینکار، چند نکته را مدنظر قرار دهید.

  • به روحیات کارمندان توجه کنید

بسته به اینکه ماهیت کسب و کار شما از چه نوعی است، روحیات کارمندانتان متفاوت خواهد بود. برای مثال در دفاتر مربوط به امور وکالت، کارمندان دائماً تحت تأثیر تنش های ناشی از این نوع فعالیت هستند. پس بهتر است با استفاده از میزهای راحت و استاندارد، شرایط مناسبی برای کاهش فشار های روحی آنان فراهم کنید. استفاده از طرح های ساده و همچنین رنگ های آرامش بخش در میز و سایر تجهیزات می تواند اثرات مثبتی به جای بگذارد.

4

  • در تناسب با سبک دکوراسیون انتخاب کنید

برای اینکه یک دکوراسیون هماهنگ و متعادل خلق کنید، لازم است از سبک حاکم بر دکوراسیون در انتخاب میز اداری پیروی کنید. انتخاب یک میز غیر همخوان نه تنها موجب به هم ریختگی در طراحی دفتر کار می شود، بلکه موجب اذیت چشم و حواس پرتی کارمندان شده و میزان بهره وری آنان را نیز کاهش می دهد.

  • کیفیت میز را فدای طرح و ظاهر آن نکنید

درست است که طرح میز تأثیرات شگرفی بر روحیات کارمندان و میزان بهره وری آنان می گذارد، اما میزان استاندارد بودن میز کار و همچنین کیفیت متریال به کاررفته در آن اولویت بیشتری دارد. هرقدر میز اداری شما زیبا و شکیل باشد، تا زمانی که نتواند شرایط مناسبی برای نشستن و فعالیت فراهم کند، راندمان کاری پرسنل بهبود نمی یابد. پس بهتر است همزمان با انتخاب طرح، میزان بهره مندی میز از استانداردهای ارگونومیک و همچنین کیفیت متریال را نیز بسنجید.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.