کد خبر : 32643 / /
/

بازرسی نفت و گاز و پتروشیمی در شرکت تایکو

بازرسی نفت و گاز و پتروشیمی در شرکت تایکو

از آنجایی که صنعت نفت و گاز زیر نظر استانداردها  سختگیرانه ای فعالیت می کند که قوانین مربوط به آن به صورت دائمی در حال تغییر است تا سخت‌تر شود. به همین دلیل برای جلوگیری از ایجاد حوادثی خطرناک در اثر این مواد شرکت هایی تشکیل شده اند که به بازرسی نفت و گاز و پتروشیمی می پردازند.

معمولا بازرسی کالا یا  کنترل کیفیت در صنعت نفت و گاز و رعایت همه ی مقررات بازرسی در اولویت کار این صنایع قرار دارد. که بایستی با استانداردها مقرر برای آنها مطابقت کند .تا جایی که شرکت بازرسی بایستی از تمامی عملیات نفت و گاز مانند حفاری در خشکی یا فراساحل، خدمات، پالایش، حمل و نقل فرآورده های نفتی و غیره ارزیابی و بازرسی انجام دهد.

ارزیابی هایی که شرکت بازرسی بر روی مواد مهم و پر خطر نفت و گاز و پتروشیمی انجام می دهد باید طبق استانداردها و اصول بازرسی باشد به همین جهت این شرکت دارای گواهینامه بازرسی کالا از وزارت نفت، شرکت ملی گاز ایران، سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان ملی استاندارد ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بنادر و دریانوردی و گمرکات کشور می باشد.

شرکت بازرسی تایکو یکی از معتبر ترین این شرکت ها است که بازرسان آگاه و حرفه ای دارد که با  تجربه وتخصص کافی ، بازرسی نفت ،گاز و پتروشیمی را انجام میدهند و با ارزیابی هر نوع مشکل و ایرادی را پیدا می کنند وبه این طریق تلاش می کند تا مواد مورد نظر با بهترین کیفیت و بدون ایراد در دسترس مشتریان قرار گیرد.

2

با توجه به اینکه پالایشگاه های نفت و گاز در سال های اخیر پیشرفت زیادی کرده پس به منظور اطمینان از کیفیت مواد واستانداردها و مقررات، شرکت بازرسی باید دارای تجربه زیاد، مهارت کافی باشند. بنابراین، صنعت بازرسی نفت و گاز و پتروشیمی براساس استانداردها به صورت سختگیرانه عمل می کند. 

بنابراین کار شرکت بازرسی بررسی محیط کار ایمن و ارزیابی از صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در برابر آسیب های احتمالی بسیار مهم است. این شرکت با انجام بازرسی های منظم نفت و گاز کمک می کند تا سازمان هایی که از این صنایع استفاده می کنند از یکپارچگی سیستم های خود اطمینان به دست آورند و از مقررات پیروی کنند. 

صنعت نفت و گاز به علت ماهیتی که دارند نیاز به اقدامات ایمنی بیشتری برای جلوگیری از آتش سوزی و آسیب به محیط زیست است.از این جهت بهتر است تحت ارزیابی و بررسی توسط شرکت بازرسی قرار گیرد.

زیرا با توجه به اینکه محصولات  نفتی و گازی سمی و خطرناک هستند. آنها بسیار قابل اشتعال می باشند و برای افرادی که بخارات این محصولات  را استنشاق می کنند و بیشتر با این مواد سرو کار دارند امکان دارد  مشکلاتی را برای سلامتی ایجادکنند. علاوه بر این، بعضی از محصولات جانبی نفت خام باعث خوردگی فلزات می شوند.

 

پس به منظور کم کردن  خطرات و ایمن سازی این مواد ، و اینکه مطمئن شدن از اینکه تمام اجزای کارخانه نفت و گاز به خوبی نگهداری می شوند،بهتر است بازرسی کالا از این محصولات انجام شود. 

در صورتی که مراقبت از کل سیستم امکان دارد عملی نباشد،ولی بازرسی های منظم می تواند به شناسایی نقص ها، نشت ها یا سایر موقعیت های خطرناک کمک کندتا از درست کارکردن تجهیزات اطمینان حاصل شود.که شرکت بازرسی انجام این وظایف مهم را برعهده دارد .

صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در مقایسه با سایر صنایع، بیشترین تلفات را دارند و همین امر باعث می شود که آنها در  برابر صنایع دیگر خطرناک تر باشندبه همین دلیل بازرسی نفت و گاز و پتروشیمی  مهم و ضروری است و این کار نسبت به کارهای دیگر پر هزینه است و خطرات بیشتری نیز دارد.

بنابراین شرکت بازرسی کالا ،بعد از در خواست از طرف تاجرا  نوع و زمان بندی بازرسی را معین میکند و بازرسان این شرکت مطابق زمانبندی مشخص ، از ابتدا تا انتهای ساخت در محل مورد نظر حاضر می شوند و بر روند ساخت و انجام آزمون ها با مشاهده فیزیکی و بررسی مدارک، نظارت می کنند.

 تمامی تجهیزات لازم برای بازرسی کالا ،آزمون ها و انجام آنها بوسیله سازنده کالا تهیه فراهم می شود و بازرس شرکت بازرسی بر چگونگی انجام آن نظارت می کند. در این بررسی ها اگر چنانچه نیاز به آزمون های خاص از طرف آزمایشگاه های مستقل باشد با هزینه ی سازنده صورت میپذیرد .بعد از انجام این عملیات در صورت تایید گواهی های لازم برای بازرسی کالا مورد نظر صادر میشود.

مزایای کنترل کیفیت در صنعت نفت و گاز

3

کنترل کیفیت در صنعت نفت از مهمترین و اساسی ترین مسائل حیاتی این صنعت به شمار می رود. با توجه به آنچه گفته که شد، صنعت نفت و گاز به سبب ماهیت ظریف این صنعت از مقررات سنگین پیروی می کند. 

خطاها و خرابی هایی که بر اثر صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ایجاد می شود ،می تواند منجر به حوادث خطرناک شود. این امور می تواند برای کارگران خطرناک باشد و باعث ب از دست دادن سود زیادی شود. پس آگاهی از عیوب و توقف پیشگیرانه آنها امر مهم و ضروری است.

بنابراین برای کمتر کردن این خسارات به بازرسی کالا به صورت منظم و دقیق نیاز است تا به این وسیله بتوان کیفیت برای سازمانی که در صنعت نفت و گاز کار می کند را تضمین کرد. علاوه بر این،بازرسی‌ها امکان توسعه سیستم‌های مدیریت کیفیت خوب را تامین می کنند و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه سازمان شده و به این ترتیب خطرات را کمتر می کند.

شرکت بازرسی با داشتن علم و آگاهی و همچنین افراد کار بلد و متخصص در زمینه بازرسی کالا به سازمان ها و افرادی که با این صنعت سرو کار دارند کمک می کند تا کمتر دچار خسارات شوند.

بازرسی نفت و گاز و پتروشیمی بایستی با توجه به سخت گیرانه ترین استانداردها انجام شود .زیرا کنترل کیفیت برای رعایت مقررات و استانداردهای این صنایع و اطمینان از ایمنی محیط ضروری است.

بازرسی کالا بر روی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در تمام مراحل چرخه پروژه می تواند به سختی انجام گیرد، مخصوصا هنگامی که کارخانه تولیدی در کشور دیگری و حفاری در زمین در کشور دیگری واقع شده باشد.

به علت دشواری های پیش رو بهتر است برای ارزیابی و بررسی این صنایع از شرکت بازرسی متخصص در این زمینه کمک گرفت تا بتوان از تخصص و تجربه آن ها استفاده کرد.شرکت تایکو دارای تجربه در زمینه بازرسی کالا و کنترل کیفیت برای صنایع مختلف از جمله صنعت نفت و گاز است.

این شرکت بازرسی می تواند یک  برنامه تضمین کیفیت نفت و گاز سفارشی ایجاد  کند که می تواند با استراتژی های زنجیره تامین موجود در شرکت شما هماهنگ باشد.پس در صورتی که به بازرسی نفت و گاز و پتروشیمی نیاز دارید بهتر است از شرکت تایکو کمک بگیرید تا بتوانید از بوجود آمدن خسارات جلوگیری کنید.

منبع : شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران | tie.co.ir

شماره تماس : 02174612

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.