کد خبر : 32068 / /
/

چرا مشاوره کسب و کار

تصور کنید که عازم سفر به مقصدی جدید هستید، قصد دارید پخت غذایی را برای اولین‌بار تجربه کنید یا به هر نحو دیگری در زندگی خود قدمی نو بردارید؛ یکی از مواردی که در این مسیر به شما کمک خواهد کرد، مشورت گرفتن است.

 

 

تصور کنید که عازم سفر به مقصدی جدید هستید، قصد دارید پخت غذایی را برای اولین‌بار تجربه کنید یا به هر نحو دیگری در زندگی خود قدمی نو بردارید؛ یکی از مواردی که در این مسیر به شما کمک خواهد کرد، مشورت گرفتن است.

طبیعتا در یک کسب‌ و کار نیز وضعیت به همین گونه است. چالش‌های فراوانی که پیش‌روی مدیران کسب‌وکارها وجود دارد، قطعا همگی در حوزه تخصص آن‌ها قرار ندارد؛ بنابراین در این مواقع، استفاده از مشاوره می‌تواند به موفقیت و افزایش درآمد آن بیزنس کمک کند.

همین اهمیت فراوان دلیلی است که در این مقاله به معرفی مشاوره کسب و کار و اهمیت استفاده از آن بپردازیم؛ بنابراین اگر شما هم صاحب یک کسب‌وکار یا علاقه‌مند ورود به این حوزه هستید، حتما این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

 

مشاوره کسب و کار چیست؟

مدیر یا مدیران کسب‌وکارها عموما به دانش تخصصی خود در حوزه مربوطه اکتفا می‌کنند؛ به این معنی که آن‌ها به‌عنوان متخصص کار، از اهمیت حضور یک متخصص کسب غافل می‌شوند. طبیعتا این مدیران در مسیر پیشرفت کار خود با چالش‌های بسیار زیادی روبه‌رو خواهند بود که به‌تنهایی قادر به حل آن‌ها نیستند؛ در این مقاطع، اهمیت مشورت با نیروهای متخصص خودنمایی می‌کند.

مدیرانی که از حضور مشاوران باتجربه و متخصص بهره نمی‌برند، معمولا یا کسب‌وکار موفقی ندارند یا مسیر آن‌ها در رسیدن به موفقیت بسیار کُند پیش می‌رود؛ چرا که آن‌ها در علم بازاریابی، فروش، رهبری، مدیریت و... تخصصی ندارند و اگر در بخش‌هایی نیز موثر واقع می‌شوند، حاصل دانشی است که به‌صورت تجربی و در طولانی‌مدت به‌دست آورده‌اند.

با این توصیف‌ها، مشاوره کسب و کار بهره‌مندی از چیزهایی است که توسط یک نیروی متخصص در اختیار شما قرار می‌گیرد تا مسیر موفقیت و افزایش درآمد در کسب و کار شما سرعت بیشتری بگیرد. شاید ادعای بزرگی باشد اما حضور یک مشاور کسب‌وکار مناسب در کنار شما، فرآیند پول‌سازی و رشد در کار شما را به راحت‌ترین کار دنیا تبدیل خواهد کرد.

 

مراحل یک مشاوره

روند آغاز همکاری با یک مشاور کسب و کار تا مرحله ثمربخشی را می‌توان به گونه‌های مختلفی تقسیم کرد؛ در این نوشته ما این فرآیند را به 6 مرحله تقسیم کرده‌ایم:

  1. اولین قدم عقد قرارداد با مشاور است؛ شما باید شخص مورد نظر را دعوت کنید، شرایط او برای همکاری را بررسی کرده و سپس لیست انتظارات خود را ارائه دهید. اکنون اگر متخصص مورد نظر برای خواسته شما مناسب بود، می‌توانید با عقد قراردادی همکاری را آغاز کنید.
  2. در مرحله دوم، وضعیت فعلی کسب‌وکار را مشخص می‌کنید؛ به‌وسیله جمع‌آوری داده‌ها و احساس مشاور در رابطه با شرایط، پی می‌برید که در چه جایگاهی قرار دارید.
  3. مرحله بعد مربوط به چشم‌انداز کاری شماست؛ در این مرحله با توجه به خواسته‌های خود و نظرات مشاور مربوطه، تعیین می‌کنید که خواستار رسیدن به چه جایگاهی هستید.
  4. اکنون که جایگاه فعلی و آنچه قصد دارید به آن دست یابید را شناخته‌اید، نوبت به تدوین استراتژی است؛ برای حرکت از جایگاه فعلی به سمت چیزی که هدف‌گذاری کرده‌اید، باید برنامه‌ریزی کنید.
  5. مرحله پنجم یک مشاوره کسب و کار، برنامه عملیات یا همان برنامه اجرایی است؛ هرآنچه تا کنون تصمیم گرفته‌اید را در این مرحله پیاده‌سازی می‌کنید.
  6. آخرین مرحله نیز مربوط به بعد از انجام عملیات‌هاست؛ اکنون با توجه به نتیجه مثبت یا منفی همکاری با مشاور، می‌توانید در رابطه با قطع یا ادامه همکاری با متخصص تصمیم‌گیری کنید.

 

شاخه‌های یک مشاوره کسب و کار

در قسمت قبل مراحل همکاری با یک مشاور کسب و کار را مورد بررسی قرار دادیم؛ اکنون قصد داریم درباره موارد مختلفی صحبت کنیم که یک مشاور موفق می‌تواند در آن‌ها کمک‌رسان شما باشد. همان‌طور که از اسم آن مشخص است، کسب‌وکار از دو بخش کسب و کار تشکیل می‌شود؛ تخصص‌های مدیران عموما مربوط به بخش کار است و آن‌ها از اهمیت تخصص‌های مربوط به کسب غافل می‌شوند. یک نیروی متخصص با مشورت‌های خود در زمینه‌های بسیاری می‌تواند بیزنس شما را ارتقا دهد که در این نوشته 4 مورد از مهم‌ترین آن‌ها در مهارت‌های کسب را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

1. بازاریابی

بازاریابی بخش مهمی از بیزنس است که باید بیشترین زمان را به آن اختصاص داد؛ اما این اتفاق رخ نمی‌دهد؛ زیرا مدیران کسب‌وکارها برنامه‌ای برای بازاریابی ندارند. مشاوران به شما کمک می‌کنند تا برنامه بازاریابی خود را تعیین کنید و تا 90 درصد از زمان خود را برای افزایش درآمد صرف کنید.

2. سیستم‌سازی

سیستم‌سازی یکی از ارکان اصلی کسب‌وکار است. اولین قدم در این مسیر، داشتن سیستم مالی است که از واجب‌ترین آن‌ها به‌شمار می‌رود؛ سپس تک‌تک سطوح مجموعه شما اعم از آموزش کارکنان، برنامه فروش، برنامه تبلیغات و ...، باید سیستم‌سازی شوند. بدون تبدیل سطح‌ها به یک سیستم، موفقیت از کسب‌وکارتان دور خواهد بود.

3. منابع انسانی

منابع انسانی همواره یکی از ارکان کلیدی و در عین حال چالش‌های بزرگ یک کسب‌وکار است؛ اما علم کوچینگ ابزاری است که فرصت یک تعامل لذت‌بخش با کارکنان را در کمال صلح و آرامش، در اختیار مدیران قرار می‌دهد.

4. فروش

فروش یکی از قسمت‌های مهمی است که شاید نیازی به توضیح بیشتر نداشته‌باشد؛ در واقع مشتریان قلب یک مجموعه هستند. حقیقت این است که تنها زمانی می‌توانید به فروش دلخواهتان دست‌یابید که برنامه و هدف‌گذاری مستمری برای آن داشته‌باشد؛ این مفهوم را پلن فروش می‌نامند.

 

آموزش و یادگیری

در این مقاله به اهمیت مشاوره کسب و کار پرداختیم. مدیران برای موفقیت در کسب‌وکار خود نیازمند تخصص‌هایی خارج از کار خود هستند. در کنار استفاده از مشاوران برجسته، حضور در دوره‌های حرفه‌ای مدیریت و همچنین آموزش‌دادن نیروی انسانی مجموعه خود، راهکارهایی هستند که می‌تواند منجر به افزایش درآمد و موفقیت بیشتر در کسب و کار شما شود.

مرکز توسعه کسب و کار آکو، یکی از همین مراکز است که در حوزه مشاوره، برگزاری دوره‌های مدیریت و آموزش نیروی انسانی مجموعه‌ها فعالیت می‌کند. مجموعه آکو همچنین امکان تبدیل شدن به یک مشاور کسب و کار را برای علاقه‌مندان این حوزه فراهم کرده‌است.

 

سخن آخر

مدیران کسب و کارها به‌تنهایی قادر به حل تمامی چالش‌های پیش‌روی خود نیستند؛ بنابراین از مشاورانی در کسب‌وکار خود بهره می‌برند که آن‌ها را در رسیدن به موفقیت یاری کنند.

بسیاری از مدیران به تخصص خود در کار اکتفا می‌کنند و از مواردی چون بازاریابی، سیستم‌سازی، مدیریت منابع انسانی، فروش و ... غافل می‌شوند. تا زمانی که این افراد به اهمیت کسب در بیزنس خود توجه نکنند، شانس زیادی برای موفقیت نخواهند داشت.

برای تجربه یک مشاوره کسب و کار، شرکت در دوره‌های مدیریت، آموزش نیروی انسانی و ...، می‌توانید از خدمات مرکز توسعه کسب و کار آکو بهره‌مند شوید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید از صفحه زیر با ما در ارتباط باشید.

https://akobdc.com/business-consulting

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.