کد خبر : 32066 / /
/

تحولی شگفت‌انگیز در لوازم تحریر

تحولی شگفت‌انگیز در لوازم تحریر

 

 

تحولی شگفت‌انگیز در لوازم تحریر

لوازم تحریر در گذشته تنوع چندانی نداشت. این لوازم بیشتر به قلم، خودکار، مداد تراش، مداد پاک کن و چند وسیله‌ دیگر محدود می‌شد؛ اما امروزه تنوع این وسایل بسیار زیاد است. از طرفی طراحی جذاب نوشت افزارهای جدید بیشتر افراد را سر ذوق می‌آورد. در این مقاله در مورد لوازم تحریر جدید و فانتزی صحبت می‌کنیم. همچنین لیست لوازم تحریر مورد نیاز برای شروع سال تحصیلی و نکاتی در مورد روان نویس و روش‌های نگهداری از آن، مطالب دیگری است که در ادامه‌ی مقاله به آن‌ها پرداخته‌ایم. پس لطفاً تا پایان مطلب همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • لیست لوازم تحریر مورد نیاز برای شروع سال تحصیلی

 • انواع لوازم تحریر فانتزی و جدید

 • لوازم تحریر مناسب ادارات و دانشگاه‌ها

 • نکات مهم در نگهداری از روان نویس

 

لیست لوازم تحریر مورد نیاز برای شروع سال تحصیلی

هر سال در اواخر شهریور شور و شوق خرید لوازم تحریر برای شروع سال تحصیلی و حضور سیل عظیم بچه‌ها همراه والدین‌شان در بازار جریان دارد. لوازم نوشتن از همان لحظه‌ ورود به مهدکودک تا دانشگاه و محیط کار به یکی از خریدهای مهم تبدیل می‌شود؛ اما نوع ملزومات تحریر برای مقاطع تحصیلی مختلف با هم فرق دارد. بنابراین بسته به اینکه فرزندتان یا خودتان در کدام مقطع تحصیلی باشید لیست لوازمی که نیاز دارید متفاوت خواهد بود. در ادامه اساسی‌ترین نوشت افزا مورد نیاز برای هر محصلی را بیان کرده‌ایم. سپس بیان کرده‌ایم که در مقاطع تحصیلی مختلف چه لوازمی به این لیست اصلی اضافه خواهد شد.

لیست لوازم تحریر اساسی: مداد – خودکار – مداد تراش – پاک کن – نوت بوک – پوشه – جامدادی – کوله پشتی.

 • دوره‌ی اول ابتدایی (کلاس اول تا سوم): مداد رنگی، مداد شمعی، کاغذ رنگی، چسب میله، دستمال و دستمال مرطوب، قیچی نوک بلانت، نشانگر قابل شستشو

 • دوره‌ی دوم ابتدایی (کلاس چهارم تا ششم): هایلایترها، نظم دهنده‌ها، ماشین حساب ساده، کاغذ یادداشت یا همان (استیکی نوت)

 • دوره‌ی راهنمایی و دبیرستان: ماشین حساب‌های علمی، کاغذ پشت چسب دار، ابزارهای هندسه مثل نقاله، پرگار و گونیا، قطب نما و لوازم آزمایشگاهی و چندین و چند مورد دیگر که بسته به رشته تحصیلی در دبیرستان متفاوت خواهد بود.

توجه داشته باشید که بسته به مقطع تحصیلی نوع این لوازم و حتی شکل و طراحی آن با هم فرق خواهد داشت. به این معنی که مدادها و خودکارها و به طور کلی لوازم تحریر برای سنین پایین به اشکال بچگانه و بیشتر رنگ‌های شاد تولید و عرضه می‌شوند. اما شیوه طراحی این لوازم برای مقاطع بالاتر مثل دبیرستان و دانشگاه متفاوت است.

انواع لوازم تحریر فانتزی و جدید

امروزه شاهد لوازم تحریر فانتزی با طرح‌های جذاب و شیک در بازار هستیم. دلیل تهیه و تولید چنین لوازمی ایجاد شوق خواندن و نوشتن در دانش آموزان و افزایش انگیزه در ‌آن‌هاست. جذابیت نوشت افزارهای فانتزی به حدی بالاست که همه با دیدن انواع و اقسام طرح‌های مختلف آن به وجد می‌آییم. به اصطلاح این لوازم رنگی و متنوع شوق خرید را در همه‌ی افراد بیدار می‌کنند.

از آنجایی که امکان درج لیست بلند بالای لوازم نوشت افزار فانتزی در این مطلب وجود نداشت آن‌ها را در چند دسته‌ی جزئی قرار دادیم. هرچند باز هم ممکن است برخی از لوازم از قلم بیفتد. اگر قصد خرید لوازم تحریر فانتزی را دارید می‌توانید سری به فروشگاه هیس بزنید و طیف وسیعی از این ملزومات نوشتن را همراه با شرایط خرید آسان مشاهده نمایید.

 • محصولات کاغذی: انواع دفتر نقاشی، دفتر مشق، دفترچه یادداشت، دفتر خوشنویسی، دفتر کلاسورهای جذاب فانتزی، گیره‌ی کاغذ

 • محصولات نوشت افزار و ابزارهای نقاشی: (مداد سیاه، مداد قرمز، مداد نوکی، روان نویس و خودنویس، مداد رنگی با بسته‌بندی‌‌های جذاب و متفاوت، پاک‌کن‌ها با اشکال و طرح‌های گوناگون، مداد تراش رومیزی جذاب و فانتزی، خودکارهای رنگی، غلط گیر لاکی یا نواری، انواع ماژیک هایلایت و ماژیک وایت برد.

 • لیست لوازم تحریر برای کاردستی: قیچی مخصوص، منگنه، چسب ماتیکی، چسب واشی، کاغذ و مقواهای رنگی و جذاب، پارچه‌ی نمدی در طرح و رنگ‌های مختلف

 • کیف و کاور: انواع کوله پشتی در اندازه و طرح‌های مختلف، کیف‌های دستی، کیف رودوشی، انواع جامدادی‌های دکمه دار، فانتزی فلزی، فنتزی پارچه‌ای، نایلونی و غیره

 • ظروف تغذیه و لوازم بهداشتی همراه: بچه‌ها در مقاطع تحصیلی پایین بیشتر به لوازمی برای نگهداری اغذیه نیاز دارند. این لوازم شامل ظرف ناهار، لیوان و قمقمه و دستمال و گاها صابون‌های کوچک همراه که در مدرسه به آن نیاز خواهند داشت.

 

 

 

لوازم تحریر مناسب دانشگاه و ادارات

لوازم تحریر مختص دوران مدرسه نیست. برخی از این لوازم در دانشگاه‌ها یا ادارات مورد استفاد قرار می‌گیرد. از جمله می‌توان به روان نویس، برگه 4A، ماژیک هایلایت، دفترچه یادداشت، منگنه و سوزن منگنه، جامدادی رومیز، قدیم، پوشه، قیچی اداری، دستگاه پانچ و چندین و چند مورد دیگر اشاره کرد.

خودکار بیشترین کاربرد را در ادارات دارد. برخی از کارمندان دوست دارند به جای خودکار از روان نویس‌ها استفاده کنند. روان نویس‌ها اثر زیبایی از خود به جای می‌گذارند. البته اگر کند نویس هستید از خودکار استفاده کنید. جوهر روان نویس نسبت به خودکار دیرتر خشک می‌شود. بنابراین کند نوشتن موجب پخش شدن جوهر روان نویس خواهد شد.

 

 

نکات مهم در نگهداری از روان نویس

روان نویس ها جز لوازم تحریر بسیار کاربردی در ادارات هستند. با این قلم، نوشتن راحت‌تر و زیباتر خواهد بود. قیمت روان نویس نسبت به خودکار معمولی بالاست. اما این وسیله کارایی و طول عمر بیشتری دارد. به این معنی که به محض تمام شدن جوهر روان نویس می‌توانید مخزن آن را دوباره پر کنید.

برای نگهداری بهتر و افزایش طول عمر روان نویس باید از جوهر تازه برای پر کردن مخزن آن استفاده کنید. جوهرهای غلیظ شده ممکن است روان نویس شما را خراب کنند. همچنین شستشوی روان نویس در بازه‌های زمانی مختلف مثلا هر دو ماه یکبار کمک می‌کند که روان نویس شما کارایی بیشتری داشته باشد. دقت داشته باشید که برای شستشو از آب گرم استفاده نکنید و پس از شستشو روان نویس را به طور کامل خشک کنید.

مورد سوم این است که در صورتی که برای مدتی نمی‌خواهید از روان نویس‌تان استفاده کنید حتما جوهر آن را تخلیه کرد، شستشو دهید و در جای مناسب قرار دهید. در هنگام استفاده از روان نویس و جهت جلوگیری از پرت شدن جوهر به اطراف درب آن را محکم ببندید.

کلام پایانی

لوازم تحریر یکی از ملزومات تحصیل هستند که در همه‌ی مقاطع تحصیلی و حتی در دوران اشتغال هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه طراحی جذاب و فانتزی این لوازم باعث ایجاد انگیزه به خصوص در دانش آموزان ابتدایی شده است. برای خرید نوشت افزار فانتزی می‌توانید از طریق فروشگاه هیس اقدام کنید.

خرید لوازم تحریر از سایت، این فرصت را به شما می‌دهد که متنوع‌ترین طرح‌های ملزومات نوشتن را مشاهده کنید و بتوانید با حوصله و دقت لوازمی که نیاز دارید را انتخاب و خریداری کنید. امیدواریم مطالب ذکر شده در این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.