کد خبر : 31960 / /
/

راهنمای کامل تشخیص عطر اصل از تقلبی

راهنمای کامل تشخیص عطر اصل از تقلبی

اگر تصمیم به خرید یک عطر جدید داشته باشید، حتما مایل هستید که برای انتخاب عطر، بتوانید از اصل یا تقلبی بودن آن، اطمینان خاطر به دست بیاورید. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای تشخیص دادن عطر اصل از تقلبی وجود دارد که در ادامه این مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. اگر شما نیز مایل هستید که این روش‌ها را بشناسید؛ در ادامه با ما همراه شوید.

تکنیک‌های تشخیص عطر اصل از تقلبی

برای آن که بتوانید یک عطر مردانه یا زنانه اصلی را از مدل تقلبی آن تمیز دهید؛ این روش‌ها مؤثر خواهند بود:

به رنگ عطر توجه کنید

حتما برای خرید عطر، به رنگ آن به‌خوبی توجه کنید. اگرچه این تکنیک زمانی که یک بطری از عطر اصل و یک بطری عطر فیک مشابه از همان مدل را کنار هم داشته باشید؛ به‌مراتب بهتر به تشخیص شما کمک خواهد کرد. اما بااین‌همه با نگاه‌کردن دقیق به رنگ عطری که قصد خرید آن را دارید نیز می‌توانید تا حدودی وضعیت اصل یا فیک بودن آن را مشخص کنید.

به‌خاطر داشته باشید که عطر‌های اصل، معمولا رنگ کمی دارند و در بطری خود کم‌رنگ دیده می‌شوند. این در حالی است که در عطر‌های تقلبی، رنگ مایع عطر پررنگ بوده و اگر کمی دراین‌خصوص دقیق باشید، قادر خواهید بود که تقلبی از اصل بودن عطر را تشخیص دهید.

بسته‌بندی عطر را مورد بررسی قرار دهید

یکی از نکات بسیار ساده‌ای که به شما کمک خواهد کرد تا به‌راحتی تقلبی یا اصل بودن عطر موردنظر خود را تشخیص داده و بتوانید با اطمینان خاطر برای خرید آن اقدام کنید؛ بسته‌بندی عطر است. این بسته‌بندی شامل بخش مقوایی و همین‌طور زرورق روی آن می‌شود. بخش مقوایی جعبه بسته‌بندی عطر، باید کاملا شکیل، محکم و بدون ایراد باشد. درصورتی‌که می‌بینید جعبه مقوایی عطر، به هر شکلی تناسب قطعی و کامل با آن نداشته یا قسمت‌هایی از آن ضعیف است؛ باید به اصل بودن آن شک کنید.

به همین شکل نایلون بسته‌بندی روی انواع عطر زنانه و مردانه، باید ضخیم بوده و کاملا محکم و منظم باشد. کمترین بی‌نظمی یا ایرادی در این زرورق روی جعبه، نشان‌دهنده فیک بودن عطر موردنظر شما که قصد خرید آن را دارید، خواهد بود. با این حساب پیش از آن که نیازی باشد بسته‌بندی عطر را باز کنید، می‌توانید با بررسی وضعیت روکش نایلونی بسته‌بندی، تا حدود زیادی اصلی و اورجینال بودن یا نبودن آن را تشخیص دهید.

به نوشته‌های حک شده، دقت داشته باشید

2

حتما به نوشته‌های حک شده روی بطری عطر نیز دقت کنید. این نوشته‌ها باید کاملا واضح و خوانا باشند. بررسی‌ها حاکی از آن است که معمولا روی بطری عطر‌های تقلبی، نوشته‌ها تا حدودی کیفیت پایینی داشته و خوانایی مناسبی ندارند. اگر بتوانید یک بطری عطر اصل را با نمونه فیک آن تطابق دهید، به‌خوبی متوجه این تمایز خواهید شد. حتی کمی ناخن کشیدن روی نوشته‌های حک شده، این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که تا حدودی از کیفیت چاپ روی بطری عطر، اطلاع پیدا کرده و مطابق با آن بدانید که آیا این عطر اورجینال یا تقلبی است.

فریب ترکیب اسامی مشابه را نخورید

برخی از تولیدکنندگان عطر‌های تقلبی، از اسامی مشابه برند‌های مشهور استفاده کرده و به این شکل برای افرادی که دقت آن‌چنانی در خرید ندارند؛ تله‌های خرید عطر تقلبی به‌جای اصلی، ایجاد می‌کنند. این اتفاق گاهی با یک حرف اضافه رخ می‌دهد. به طور مثال برای خرید عطر مردانه، حتما برند عطر موردنظر خود را به‌درستی بررسی کنید که با تغییر یک حرف، به‌اشتباه، نمونه تقلبی را انتخاب نکنید.

میزان ماندگاری رایحه عطر را بررسی کنید

در نهایت با بررسی میزان ماندگاری رایحه یک عطر، بهتر می‌توان اصل یا فیک بودن آن را بررسی کرد. همان‌طور که انتظار می‌رود عطر‌های اصل و اورجینال دارای رایحه‌های ماندگار بوده و حداقل انتظار داریم که برای یک روز، بوی عطر روی بدن و لباس‌ها باقی بماند. این در حالی است که در خصوص عطر‌های تقلبی، چنین سطحی از ماندگاری رایحه را نداشته و خیلی زود، اثرگذاری خود را از دست خواهند داد.

نکته مهم: البته در نظر داشته باشید که در خصوص عطر‌های اورجینال و اصل نیز میزان پخش بو و ماندگاری آن، متفاوت بوده و بسته به برند و قیمت عطر، با سطوح مختلفی از ماندگاری رایحه روبرو هستیم.

3

خرید عطر اصل و اورجینال از فروشگاه اینترنتی خانومی

شما می‌توانید به‌راحتی و با اطمینان خاطر از اصالت کالا، نسبت به انتخاب و خرید عطر و ادکلن اورجینال و کاملا اصل از فروشگاه اینترنتی خانومی اقدام کرده و بهترین تجربه خرید آنلاین عطر را داشته باشید. در حقیقت دنبال‌کردن نت‌های آغازین تا پایانی، به شما کمک خواهد کرد تا بدون بوییدن رایحه عطر، خرید اینترنتی موفقی را تجربه کنید. شما چه نظری در این باره دارید؟

منبع لینک در سایت الف: https://www.alef.ir/news/4011005038.htm

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.