کد خبر : 31959 / /
/

خرید کف کاذب

خرید کف کاذب

برای خرید کف کاذب، باید با ساختار و انواع آن آشنا بود. شناختن انواع کف کاذب و دانستن کاربرد این سازه، کمک شایانی در خرید این محصول می‌کند. چرا که وجود انواع متعدد برای کف کاذب، سبب شده که هر یک از آنها، برای مکان خاص و کاربردهای متفاوت طراحی شود.

ابتدا باید بدانید که کف کاذب سازه‌ای است که جزو مصالح اصلی ساختمان نیست. اما وجود آن در ساختمان اهمیت دارد.

مصالح اصلی ساختمان، آجر، سیمان، تیر آهن و... هستند که برای ساخت اسکلت و نمای اولیه ساختمان، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کف کاذب از جمله سازه‌های لازم و ضروری برای هر ساختمان با کارکردهای مختلف محسوب می‌شود.

کف کاذب فولادی

ضرورت خرید کف کاذب برای ساختمان‌های مختلف

اولین و مهمترین دلیل ضرورت خرید کف کاذب، کمک به سبک سازی ساختمان است. بدین صورت که با خرید کف کاذب و نصب آن روی زمین، دیگر نیاز به ریختن سیمان و کاشی کاری یا سیمان و موزایک نیست. بنابراین شاهد وزن استاندارد در ساختمان خواهیم بود.

علاوه بر این مورد، کف کاذب دارای استاندارد ساخت بهینه ساختمان است. بهینه سازی به معنی ساخت ساختمان با بهترین و باکیفیت‌ترین متریال، با صرف کمترین هزینه. این در حالی است که امنیت ساختمان تضمین شود.

با خرید کف کاذب هزینه‌های ناشی از خرید سیمان، کاشی، سرامیک یا موزایک از بین می‌رود. بنابراین به جای هزینه اضافه برای سیمان و کاشی ساختمان، با خرید کف کاذب در هزینه ساخت صرفه جویی می‌کنیم.

خرید کف کاذب علاوه بر کاهش هزینه‌های ساخت، در سبک کردن وزن ساختمان نقش دارد.

برش کف کاذب فولادی

معرفی کف کاذب‌های مختلف

گفتیم کف کاذب دارای تنوع بوده و هر یک کارایی خاص خود را دارد. علاوه بر این گفتیم که خرید کف کاذب برای انواع ساختمان‌ها ممکن است. دلیل کارایی‌های کف کاذب، وجود تنوع در متریال، و به دنبال آن انواع متفاوت سازه است. انواع کف کاذب شامل موارد زیر می‌شود.

کف کاذب شیشه، چوب، سنگ، کف کاذب فولاد، لگراند، سرامیک و کف کاذب الومینیوم که با توجه به نام هر یک، جنس آنها قابل تشخیص است.

خرید انواع کف کاذب

برای خرید کف کاذب، با کارایی درست، ابتدا باید هدف خود را از خرید کف کاذب مشخص کنید.

یعنی با توجه به محیط مورد نظر، کاربرد دقیقی که از کف کاذب انتظار دارید را مشخص کنید. زیرا کف کاذب دارای ویژگی‌های بسیاری است.

کف کاذب برای مکان‌های بسیاری قابل نصب است که از جمله آنها به

کارخانه‌ها

صنایع

اتاق‌های کنترل

گلخانه‌ها

مجتمع‌ها

فروشگاه‌ها

مراکز تفریحی

می‌توان اشاره کرد. کاربرد کف کاذب در هر یک خاص و منحصر به فرد است.

شرایط جوی محیط اهمیت زیادی دارد. مثلا در مناطق مرطوب، از کف کاذب آلومینیومی نصب می‌شود. زیرا مقاومت بالای کف کاذب الومینیوم در برابر رطوبت باعث می‌شود که سازه دچار زنگ زدگی نشود.

البته بودجه در دسترس نیز اهمیت دارد. زیرا هر یک از انواع کف کاذب، قیمت متفاوتی دارند. علاوه بر هزینه اولیه خرید، تعدادی از انواع کف کاذب، دارای هزینه نگهداری نیز هستند. که در این صورت انواع کف کاذب در دو گروه، با هزینه نگهداری و بدون هزینه نگهداری تقسیم می‌شوند.

نمونه کار کف کاذب فولادی

انواع کف کاذب‌های بدون هزینه نگهداری

کف کاذب‌هایی که فاقد هزینه نگهداری هستند در دو نوع تقسیم می‌شوند.

کف کاذب فولادی

کف کاذب آلومینیومی

انواع کف کاذب‌های دارای هزینه نگهداری

هزینه نگهداری از کف‌های کاذب دیگر بنابر جنس آنها متفاوت است. کف کاذب‌های دارای هزینه نگهداری عبارتند از:

کف کاذب چوبی

کف کاذب شیشه‌ای

کف کاذب سنگی

کف کاذب لگراند

کف کاذب سرامیک

الیته بعضی از کف کاذب‌های نام برده شده علاوه بر هزینه نگهداری، نیاز به مراقبت، جهت جلوگیری از شکسته شدن نیز دارند.  این کف کاذب‌ها به شرح زیر هستند.

کف کاذب سرامیک

کف کاذب سنگی

در ادامه توضیحات بیشتری از هر یک ارائه میدهیم.

کف کاذب فولادی و کف کاذب آلومینیومی به دلیل استقامت بالا در شریط خاص و وجود مواد اولیه منحصر به فرد در ساخت، فاقد هزینه نگهدااری هستند. به این معنی که این دو نوع کف کاذب در مکان‌های مختلف کاربرد دارند و بدون مشکل نصب می‌شوند.

همچنین مقاومت بی‌نظیر این کف کاذب‌ها، موجب شده تا در مناطق مختلف و در شرایط جوی متنوع بدون آسیب باقی مانده و کارایی خود را حفظ کنند. در حالی که هیچ خسارتی را متحمل نمی‌شوند.

بنابراین کف کاذب آلومینیومی و فولادی هم فاقد هزینه نگهداری و هم مقرون به صرفه هستند.

هزینه نگهداری از کف کاذب چوبی نسبتا زیاد است. به همین دلیل برای موارد محدودی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وجود چوب به عنوان عنصر اصلی در ساختار کف کاذب چوبی، این سازه قابل استفاده در محیط‌های رو باز مثل حیاط یا روف گاردن نیست.

درباره کف کاذب لگراند باید بدانیم که این سازه انتی استاتیک نبوده و فاقد زیبایی ظاهری است. از طرفی این کف کاذب، کپی از کف کاذب فرانسوی لگراند است.

کف کاذب سنگ و سرامیک تایل‌های حساسی دارند. تایل هر دو نوع کف کاذب مستعد ترک خوردن و یا شکستن هستند. برداشتن تایل این دو سازه دشوار است. که دلیل آن سنگین بودن تایل‌ها است.

کف کاذب شیشه‌ای زیبایی منحصر به فردی دارد که برای نورپردازی‌های زمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما چون تایل‌ها دچار خط و خش می‌شوند، برای موارد محدود و به صورت دونه‌ای ثبت سفارش می‌شوند.

مشخصات کلی کف کاذب چیست؟

کف کاذب دارای سه بخش است. با به هم پوستن سه جز تایل، رابط  و پایه به هم، کف کاذب ساخته می‌شود. این سه جز، در بیشتر کف کاذب‌ها مشترک بوده و ساختار کلی کف کاذب را تشکیل می‌دهند.

پایه روی زمین نصب می‌شود در واقع اتصال پایه ب زمین با پیچ و مهره است.

رابط که استرینگر هم نامیده می‌شود، روی پایه که ستون سازه محسوب می‌شود، نصب می‌شود.

قرار گرفتن تایل روی استرینگر متصل به پایه، امکان تردد و قرار گرفتن اشیا و وسایل مختلف با وزن‌های متفاوت را فراهم می‌کند.

تایل نیاز به محافظ دارد تا آسیب نبیند و دوام سازه را بالا ببرد. بنابران جز دیگری به نام  کفپوش کف کاذب روی سازه قرار می‌گیرد. کف پوش‌های کف کاذب طرح‌های متنوعی دارد.

ویژگی‌هایی که کف کاذب باید داشته باشد

کف کاذب ایده‌آل سازه‌ای است که برای محیط‌های مختلف با کاربردهای متفاوت مناسب باشد. همچنین چنین سازه‌ای باید علاوه بر مقرون به صرفه بودن، فاقد هزینه نگهداری باشد. بنابراین موارد زیر از جمله مزایایی هستند که کف کاذب ایده‌آل باید دارا باشد.

عدم عبور صدا و به عبارتی عایق صدا بودن

مقاومت سازه در دمای بسیار پایین یا به شدت بالا

عایق دما محیط بدون نفوذ دما از بیرون

ضد آب و قابل شست و شو

آنتی استاتیک بودن با عبور الکترسیته  ساکن

مقاوم در برابر جانوران جونده یا حشرات

ضد حریق بودن و در زمان آتش سوزی بوی بد یا گاز کشنده و خطرناک پخش نکند

امکان عبور تاسیساتی مثل تهویه مطبوع هوا یا سیم و کابل و لوله از زیر کف کاذب

وزن مناسب و قابل حمل جهت دسترسی آسان به سازه

امکان جا به جایی کف کاذب از مکانی فعلی به مکان دیگر

قابل استفاده در محیط‌های رو باز مثل روف گاردن، باغ یا حیاط

مقاومت بالا در برابر فشار، وزن سنگین یا عبور و مرور

امکان اجرا انواع کف پوش با طرح‌های مختلف و قابلیت ضد خط و سابیدگی

ویژگی‌های گفته شده تنها در کف کاذب فولادی و کف کاذب آلومینیومی شرکت آرمان فلور وجود دارد. شرکت آرمان فلورعلاوه بر کسب جوایز متعدد، به دیگر کشورها صادرات کف کاذب انجام دهد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.