کد خبر : 31952 / /
/

نحوه خوابیدن بعد از عمل پروتز سینه

نحوه خوابیدن بعد از عمل پروتز سینه

اگرچه استراحت و خواب خوب پس از هر عمل جراحی اعم از جراحی های زیبایی و درمانی مهم است، اما برای برخی از جراحی ها نحوه خوابیدن بیمار پس از عمل اهمیت بیشتری دارد. یکی از جراحی هایی که نحوه خوابیدن بعد از اتمام عمل اهمیت دارد، پروتز سینه است. در این بخش، ما توصیه هایی را در مورد نحوه خواب راحت و با احتیاط بعد از عمل را ارائه خواهیم کرد.

چگونگی نحوه خوابیدن بعد از عمل پروتز سینه

بعد از جراحی پروتز سینه مدتی باید به پشت بخوابید. برای کاهش تورم، بالاتنه شما باید بالا باشد، به خصوص در هنگام خواب. این امر به کاهش تجمع مایعات کمک می‌کند، گردش خون را افزایش می‌دهد و همچنین سینه‌ ها را در وضعیت طبیعی‌تری نگه می‌دارد.

یکی دیگر از دلایل خوابیدن با بالا تنه بدن بالا این است که می تواند به تحرک کمک کند. بیرون آمدن از رختخواب به مقداری قدرت بالاتنه نیاز دارد. در طول دوران نقاهت، استفاده از عضلات بازو و قفسه سینه توصیه نمی‌شود و عمود خوابیدن می‌تواند تضمین کند که برای بلند شدن از رختخواب نیازی به کشیدن دست‌ های خود ندارید. اغلب بیماران از بالش‌های مخصوص استفاده می‌کنند تا مطمئن شوند که در وضعیت مناسب قرار دارند.

پس از چند روز، زمانی که تورم و کبودی کاهش یافت، اگر احساس راحتی کردید، معمولاً می توانید به پشت بخوابید. با این حال، مهم است که به پهلو نخوابید یا در خواب به پهلو نغلتید. این امر می تواند بر روی ایمپلنت یا برش های شما در حین بهبود فشار وارد کند که ممکن است بر نتایج شما تأثیر بگذارد. بیماران ما معمولاً می توانند در عرض 2 هفته به خوابیدن به پهلو برگردن. خوابیدن روی شکم تا زمانی که از جراح اجازه نداده است مجاز نیست.

اگر میخواهید برای ماندگاری پروتز سینه چه کارهایی باید انجام دهید، به این سایت مراجعه کنید.

پیش از عمل پروتز سینه برای وضعیت خواب جدید تمرین کنید

اگر به طور معمول به پشت نمی خوابید، ممکن است ایجاد تغییر دشوار به نظر برسد. برای آماده شدن برای جراحی، ایده خوبی است که قبل از تاریخ جراحی واقعی خود، تمرین خوابیدن به پشت را شروع کنید.

بالش های اضافی در تخت می تواند به شما کمک کند تا بدن خود را به درستی در وضعیت مد نظر قرار دهید. بسیاری از افراد با قرار دادن یک بالش زیر هر بازو با موفقیت به پشت می خوابند.

یک بالش زیر زانوهای خود نگه دارید تا به حفظ تراز مناسب کمرتان کمک کند. این همچنین می تواند به افرادی که ناراحتی در ناحیه کمر را تجربه می کنند کمک کند.

پس از بهبودی کامل، می‌توانید به هر موقعیتی که دوست دارید برگردید. با این حال، ادامه به پشت خوابیدن فوایدی دارد. این وضعیت می تواند از درد گردن و کمر جلوگیری کند زیرا سر، گردن و ستون فقرات شما را در وضعیت خنثی نگه می دارد.

آماده شدن برای یک خواب خوب پس از پروتز سینه

پس از عمل، به احتمال زیاد دچار استرس، خستگی و درد خواهید شد، که طبیعی است، اما برای داشتن خواب خوب مناسب نیست. با این مراحل برای چند شب اول خواب خود آماده شوید:

  • وضعیت جدید خواب خود را تمرین کنید

اگر به شکم می‌خوابید یا به پهلو می‌خوابید، ممکن است لازم باشد یک هفته یا بیشتر قبل از جراحی «تمرین» خوابیدن به پشت را شروع کنید.

  • لباس های فشرده خود را بپوشید

به شما لباس های فشرده داده می شود که تورم را کاهش می دهد و بهبودی شما را بهبود می بخشد. این لباس ها همچنین تنش را در اطراف برش ها کاهش می دهد و حرکت را به حداقل می رساند که به شما کمک می کند هنگام خواب احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

  • بدن خود را حرکت دهید

حتی در اولین روز پس از جراحی، مهم است که بلند شوید و حرکت کنید. این کار لخته شدن خون پس از جراحی را کاهش می دهد، به علاوه از سفتی و درد در یک وضعیت جلوگیری می کند. قدم زدن در فواصل منظم در اطراف خانه برای چند روز اول خوب است، اما با بهبودی، می توانید به پیاده روی در اطراف خانه و انجام تمرینات کششی سبک افزایش دهید. این ‌ها نه تنها می‌توانند به بهبودی شما کمک کنند، بلکه می‌توانند توانایی شما را برای خوابیدن بهبود بخشند.

  • فعالیت های آرام بخش قبل از خواب

از چیزهایی که می توانند خواب شما را مختل کنند، مانند کافئین، الکل و زمان تماشای صفحه موبایل قبل از خواب اجتناب کنید. در عوض، به پادکست یا موسیقی گوش دهید، کتاب بخوانید یا دوش آب گرم بگیرید (نه حمام) تا به شما کمک کند ذهن و بدن خود را آرام کنید. اگر باید از تلفن یا صفحه نمایش خود استفاده کنید، روشنایی را کم کنید.

پیدا کردن موقعیت خواب مناسب بعد از پروتز سینه

پس از جراحی پروتز سینه، باید در چند روز اول به پشت و در وضعیت بالا بخوابید. این امر سینه های شما را در وضعیت طبیعی تری نگه می دارد، گردش خون را بهبود می بخشد و تورم را به حداقل می رساند. همچنین باعث می شود بدون فشار آوردن به عضلات بازو و قفسه سینه، راحت تر وارد تخت شوید و از رختخواب خارج شوید.

در رختخواب، از بالش های اضافی برای تامین تکیه گاه مورد نیاز خود استفاده کنید، یک بالش در زیر هر بازو قرار دهید تا بدن خود را از یک طرف به سمت دیگر غلت ندهد و یک بالش زیر زانوها برای حفظ کمر در یک راستا قرار دهید. بسیاری از خانم‌ ها خوابیدن روی صندلی را راحت ‌تر از تخت خواب می‌دانند.

2

تفاوت خوابیدن به پهلو و پشت و خوابیدن روش شکم بعد از پروتز سینه

  • در پهلو یا پشت

هنگامی که صحبت از بهبود پروتز سینه به میان می آید، بسیاری از زنان نگران این هستند که آیا برنامه خواب آن ها ممکن است مختل شود یا خیر. از دست دادن خواب در طول شب می تواند هم ناراحت کننده و هم ناسالم باشد، بنابراین اطمینان از اینکه می توانید خواب خوبی داشته باشید بسیار مهم است. برخی از پزشکان توصیه می کنند که حداقل چند هفته پس از جراحی اولیه فقط به پشت بخوابید. این به زمان ایجاد کپسول اسکار در اطراف ایمپلنت اجازه می دهد و خطر تغییر شکل ناشی از خوابیدن روی ایمپلنت را کاهش می دهد.

  • خوابیدن روی شکم

بسیاری از افراد خوابیدن روی شکم را راحت ‌تر می‌دانند، با این حال ممکن است پس از انجام عمل جراحی پروتز سینه، این حالت برعکس باشد. همانطور که در بالا ذکر شد، در طول فرآیند بهبودی، توصیه می شود تا زمانی که ممکن است به پشت بخوابید، اما زمانی که بدن شما پس از جراحی بهبود یافت، خوابیدن روی شکم هیچ خطری برای ایمپلنت ها ایجاد نمی کند. با این حال، ممکن است متوجه شوید که به دلیل تغییراتی که در بدن شما ایجاد شده است، اکنون خوابیدن در این وضعیت نسبت به قبل ناراحت کننده تر است.

نکاتی کلیدی در خصوص خوابیدن بعد از پروتز سینه

  • هنگام خواب از سوتین حمایتی استفاده کنید. این سوتین به ثابت نگه داشتن سینه ها، کاهش درد روی برش ها، کاهش تورم و بهبود کلی شما کمک می کند.
  • بعد از ظهر دوش آب گرم بگیرید (نه حمام). این یک تکنیک اثبات شده برای آرامش و خوابیدن سریع تر است.
  • در طول روز به طور منظم در اطراف قدم بزنید. این امر به گردش خون کمک می کند و خطر ایجاد لخته های خون را کاهش می دهد. همچنین از سفت شدن و درد ناشی از بی حرکتی بیش از حد کمک می کند.
  • از مختل کننده های شناخته شده خواب مانند کافئین، الکل، شکر و صفحه نمایش های الکترونیکی خودداری کنید.

تیم ما بسیار مفتخر است که بهترین متخصصان جراحی در این زمینه را در طول فرایند عمل در کنار شما قرار خواهد داد. همین الان با ما تماس بگیرید و یک وقت مشاوره و ویزیت با دکتر ایزدپناه را رزرو نمایید.

هدف ما، راهی کردن شما مشتریان عزیز به سمت مقصد پیش رویتان با رضایت کامل و بدون عوارضی است. برای مشاوره بیشتر همین حالا یک وقت ملاقات خصوصی با دکتر کامبیز ایزدپناه رزرو نمایید. همچنین در پیج اینستاگرام دکتر کامبیز ایزدپناه می توانید نمونه عمل های ایشان را ببینید.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.