کد خبر : 31055 / /
/

تعمیر کاتالیزور خودرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

تعمیر کاتالیزور خودرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

قبل از پرداختن به مبحث مهم و با اهمیت تعمیر کاتالیزور، بهتر است ابتدا درباره خود کاتالیزور و کارآیی آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم، در واقع کاتالیزور یک واژه فرانسوی می‌باشد، که معادل انگلیسی آن کاتالیست است، پس این دو کلمه هیچ فرقی با یکدیگر ندارند.

کاتالیزور در علم شیمی به ماده ای گفته می شود، که اگر به یک مخلوط واکنشی اضافه گردد دچار تغییر شیمیایی نمی‌شود، و می تواند باعث افزایش سرعت رسیدن ماده به حالت تعادل خواهد شد.

به بیان خیلی ساده، این قطعه وظیفه دارد که دمای گازهای خروجی پرخطر و داغ را که از موتور خارج می شوند را کاهش داده و از طریق واکنش شیمیایی به گازهای کم خطر یا بی خطر تبدیل نماید.

گازهای پرخطر خروجی از موتور خودرو شامل هیدروکربن ها، مونوکسید کربن و اکسید ازت هستند که به بخار آب، دی اکسید کربن و گاز ازت تبدیل می شوند. به همین خاطر است که این قطعه نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست دارد پس بهتر است سرویس و نگهداری از آن را حتما جدی گرفته بگیرید.

توجه داشته باشید که، کاتالیزور دارای عمر ۸۰ هزار کیلومتر است. یعنی هنگامی که خودروی شما این مسافت را طی کرد باید به فکر تعمیر و یا تعویض آن باشید.

دانستن این نکته حائز اهمیت است که در مناطقی که آلودگی هوا زیاد است یا سوخت کیفیت پایین‌تری دارد کاتالیست خودرو نیز در فاصله زمانی کوتاهتری نیاز به سرویس پیدا خواهد کرد.

امکان تعمیر کاتالیزور خودرو وجود دارد؟

امروزه روز که تعداد خودروها افزایش چشم‌گیری کرده،مسئولیت جلوگیری از آلودگی بیش از حد هوا با کاتالیزورها می‌باشد که چرا که آلاینده های سوخت های فسیلی را از بین خواهد برد. اما باید به این نکته توچه داشته باشید که کاتالیست ها قطعات بسیار حساسی هستند و در اثر زمان، آلودگی و ضربات فیزیکی دچار آسیب خواهند شد و نیاز به تعمیر پیدا خواهند کرد.

زمانی که موتور خودرو ایراد پیدا کند و فرایند احتراق در آن به خوبی صورت نپذیرد، مقداری سوخت خام که از آن خارج شده و به سمت آن حرکت می کند. اشتعال این سوخت در دهانه کاتالیزور موجب خسارت به این قطعه حساس خواهد شد.

اتفاق بد بعدی که زمانی که موتور خودرو خراب است یا ایرادی دارد با ان مواجه خواهیم شد ان است که موتور هنگام روشن بودن خودرو و انجام  عملیات برای به حرکت درآوردن خودرو گازهای آلاینده بیشتری توسط این قطعه تولید خواهد شد و این امر  سبب می شود تا کاتالیزورها برای تصفیه این گازها تحت فشار قرار گرفته و به مرور زمان کارایی خود را از دست دهند.

یکی از عواملی که باعث می‌شود تا کاتالیزور خودروی شما طول عمر بالاتری داشته باشد سرویس این قطعه در فواصل زمانی مشخص می‌باشد.

این قطعه بسیار حساس بوده و عوامل دیگری نیز ممکن است باعث خرابی کاتالیزورها شود ولی هرگز نباید به صورت خودسرانه اقدام به حذف و یا تعمیر این قطعه با ارزش نمائید برای تعمیر کاتالیزور حتما به تعمیرکار متخصص مراجعه نمائید.

تعمیر کاتالیزور در کاتالیست وان

دلایلی که باعث خواهند شد مخاطبین به راختی بتوانند به گروه تخصصی کاتالیست وان اعتماد کرده و خودروی خود را به ما سپرن زیاد است که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

داشتن سابقه کاری بالا و درخشان (رضایت بالای مشتریان).1

2.استفاده از افراد متخصص با سابقه کاری بالا

استفاده از لوازم پیشترفته و مدرن برای تشخیص ایرادات کاتالیزور و در نهایت تعمیر آن.3

4.قیمت مناسب: در واقع شما عزیزان با سپرن تعمیر کاتالیزور خودروی خود به گروه تخصصی کاتالیست وان قادر خواهید بود خدمات حرفه‌ای را با قیمتی ارزان دریافت نمائید برای مقایسه قیمت‌ها می‌توانید با شماره 09128385256 تماس حاصل نمائید تا کارشناسان ما راهنمایتان کنند.

5.در بسیاری موارد برای افراد این موضوع پیش آمده که بعد از تعمیر یا تعویض کاتالیزور چراغ چک خودرو روشن می‌شود و دیگر تعمیرکاران قادر به بر طرف کردن آن نییستند گروه کاتالیست وان جزو معدود مراکزی می‌باشد که قادر به رفع این باگ می‌باشد.

6.و بسیاری از موارد دیگر که باعث می‌شود گروه تخصصی کاتالیست وان به مرکزی قابل اطمینان برای شما عزیزان تبدیل شود.

   چیست؟x22 تعمیرکاتالیزور چری

 تعمیرکاتالیزور چری x22

X22 کاتالیزور چری

خود را با خیال آسوده به ما بسپارید چرا که بهترین خدمات را با ارزان‌ترین قیمت دریافت خواهید کرد  باید بدانید که این وسیله وظیفه تصفیه کننده آلاینده هایی را که توسط کار کرد موتور خودرو تولید می‌شود را دارد.

لازم است بدانید که جایگاه کاتالیزور  به سطح زمین نزدیک است پس احتمال خرابی و آسیب دیدن برای این وسیله بیشتر خواهد شد.

اگر به دنبال کاتالیست خوب هستید به مجموعه ی کاتالیست وان اعتماد نمایید که عرضه کننده ی بهترین وسایل برای تمامی مدل های اتومبیل هستند.

تشخیص دهیم خودروی چری ما به تعمیر نیاز دارد؟ با چه وسیله ای به راحتی

بهتر است بدانید که دیاگ با اینکه قدمت زیادی در بازار ندارد اما کارایی و کاربرد آن بسیار بالا بوده با این وسیله در تایم کوتاهی به راحتی شما متوجه تمامی مشکلات ریز و درشت کاتالیزور خودروی خود خواهید شد، حتی گاهی مواقع ممکن است تعمیرکار خودروی شما به صورت ظاهری قادر به پیدا کردن ایراد اتومبیل نبوده باشد و همین قضیه سبب خراب شدن سایر ابزار های اتومبیل نیز می‌شود بنابراین تا دیر نشده به دنبال ریشه اصلی خرابی اتومبیلتان باشید که خرابی هر قطعه‌ای در خودرو دیگر قسمت‌های خودرو را نیز خراب خواهد کرد.

? تعمیرکاتالیزور چری و سنسور دوم اکسیژن چیست

برای توضیح سنسور دوم اکسیزن باید گفت که در بعضی از خودروها دو سنسور اکسیژن در مسیر دود خروجی موتور استفاده می‌شود، باید بدانید که تمام خودروهای چینی مدل 92 به بالا 2سنسور اکسیژن دارند. که یکی از سنسورهای اکسیژن قبل از کاتالیست معمولا روی مانیفولد دود و دیگری بعد از کاتالیست قرار می گیرند که سنسور اکسیژن دومی ( پائین دست ) جهت کنترل عملکرد کاتالیست مورد استفاده قرار گرفته است.

علائم، علل و تشخیص گرفتگی کاتالیزور سانتافه و تعمیر کاتالیزور سانتافه

علائم، علل و تشخیص گرفتگی کاتالیزور سانتافه و تعمیر کاتالیزور سانتافه

این قطعه با ارزش بخشی از سیستم اگزوز هیوندای سانتافهاست که هدف اصلی آن تبدیل گازهای خروجی مانند مونوکسید کربن و هیدروکربن هایی است در واقع گازهایی را که برای سلامتی و محیط زیست مضر هستند را به محصولات جانبی کمتر مضر مانند دی اکسید کربن و گاز نیتروژن تبدیل می‌کند. از کجا باید بفهمید که  کاتالیزور سانتافه شما مسدود شده است؟،   از عملکرد خودرو می2توانید متوجه این موضوع شوید چرا که  بر عملکرد وسیله نقلیه شما به شدت تأثیر می‌گذارد.

کاتالیزور سانتافه حاوی ساختارهای لانه زنبوری با منافذ ریز می­باشد که بسته به نوع کاتالیزور با پلاتین، رودیوم یا پالادیوم پوشیده شده است. اگر این منافذ مسدود شوند، گازهای خروجی نمی­توانند از آن عبور کنندو در نتیجه باعث خرابی کاتالیزور خودروی شما و در نهایت خودروی شما می‌شود.

البته نگران نباشید با تعمیر کاتالیزور سانتافه خود به دست تعمیرکار متخصص می‌توانید از بروز خرابی‌های بیشتر در خودرو جلوگیری کرده و ایرادات را بر طرف نمائید البته این به شرطی است که به موقع اقدام به تعمیر کاتالیزور نمائید همچنین این کار را حتما پیش متخصص انجام دهید چراکه تعمیر کاتالیزور سانتافه اصلا کار راحتی نیست و نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.