کد خبر : 29564 / /
/

 

 

 

پارچه رفلکتور چیست ؟

تهیه تجهیزات مناسب برای هر گلخانه ای از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. این تجهیزات در حقیقت برای مساعد کردن شرایط رشد و پرورش گیاهان به کار گرفته می شوند و استفاده از آن ها موجب بالا رفتن کیفیت گیاهان و بهبود یافتن رشد آن ها می گردد. ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با یکی از تجهیزات رشد گیاه یعنی پارچه رفلکتور آشنا کنیم. اگر می خواهید بدانید پارچه رفلکتور چیست و چه کاربردی دارد با ما در این مطلب همراه باشید و اطلاعات مورد نظر خود را به دست بیاورید ؟

کاربرد پارچه رفلکتور چیست ؟

همانطور که می دانید نور یکی از مهم ترین ملزومات رشد و پرورش گیاه است. در حقیقت بدون وجود نور کافی امکان رشد و پرورش هیچ گیاهی وجود ندارد. حتی نور گریز ترین گیاهان هم باید در طول روز مقداری نور دریافت کنند و از آن تغذیه کنند. اما اگر نور کافی برای پرورش گیاهان وجود نداشته باشد باید چه کرد ؟ در اینجاست که نور مصنوعی گیاه به کار گرفته می شود و به نصب آن نور مورد نیاز هر گیاه بر اساس نوع آن تابانده می شود.

استفاده و به کار گیری نور مصنوعی گیاه بدون تجهیزات کمکی آن موجب می شود که نور به اندازه کافی در محیط گلخانه شما پخش نشود. در حقیقت نور مصنوعی مانند خورشید نیست که بتواند به طور یک نواخت به همه تابانده شود و در یک قسمت متمرکز و در قسمت دیگر کمتر تابانده می شود. در اینجاست که پارچه رفلکتور به عنوان یک تجهیزات کمکی وارد می شود و به لامپ ها و تجهیزات نور مصنوعی رشد گیاه کمک می کند تا به بهترین شکل ممکن به گیاهان تابانده شود و تغذیه گیاهان از این نور بهتر صورت بگیرد.

شما می توانید از طریق این لینک به خرید و سفارش این پارچه با بهترین قیمت و کیفیت بپردازید و از آن برای ساخت یک گلخانه حرفه و مجهز استفاده کنید : خرید پارچه رفلکتور

شیوه استفاده از پارچه رفلکتور چیست ؟

پارچه رفلکتور باید در معرض نور لامپ های رشد گیاه قرار بگیرند. در حقیقت این محصول با بازتاب نور حاصل از لامپ های رشد گیاه است که موجب می شود نور به طور یکدست در همه جا پخش شود و گیاهان از آن تغذیه کنند. در نتیجه بهترین جا برای قرار دادن پارچه رفلکتور جای در معرض نور لامپ های رشد گیاه می باشد. 

خوب است بدانید که کاربرد این پارچه فقط در زمان استفاده از نور مصنوعی نیست. اگر در محیط گلخانه خود از تابش نور خورشید برخوردار می باشید اما این تابش به اندازه کافی در همه جا وجود ندارد با استفاده از پارچه رفلکتور می توانید نور خورشید را به طور هدفمند به قسمت های مختلفی از گلخانه ی خود بتابانید.

دیوار را می توان یکی از بهترین مکان ها برای نصب و استفاده از پارچه رفلکتور معرفی کرد. البته در این صورت باید از نوع دیواری این محصول استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید این نوع از پارچه رفلاکتور با بهترین قیمت و شرایط ویژه فروش به این صفحه مراجعه کنید : محصول پارچه رفلکتور دیوار

در نظر داشته باشید که علاوه بر اینکه این محصول باید در معرض تابش نور نصب شود ، باید به گونه ای قرار بگیرد که بازتاب نور بر روی گیاهان بیوفتد. در حقیقت هدف استفاده از این محصول آن است که گیاهان بهتر بتوانند از نور مورد نیاز خود استفاده کنند پس بدیهی است که بازتاب نور پارچه رفلکتور باید بر روی گیاهان باشد. 

بهتر است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیوه نصب این محصول با یک کارشناس در این زمینه صحبت کنید. شما از طریق لینک های فوق نه تنها می توانید این محصولات را بهترین قیمت خریداری کنید بلکه می توانید ضمن مشاوره رایگان به اطلاعات مورد نیاز خود نیز دست پیدا کنید.

مزایا استفاده از پارچه رفلکتور چیست ؟

علاوه بر توضیحات فوق باید در نظر داشته باشید که این محصول از مزایای فراوان دیگری نیز برخوردار می باشد. برخی از مهم ترین مزایای این محصول به این شرح می باشد :

  • تعدیل دمای محیط : هم از لامپ های رشد گیاه و هم از نور خورشید گرمای زیادی ساتع می شود. گرما بیش از اندازه در محیط گلخانه برای گیاهان مضراتی دارد. این پارچه با جلوگیری از پخش شدن گرما در محیط گلخانه موجب تعدیل دمایی این محیط می شود.
  • صرفه جویی در هزینه ها : بدیهی است که قیمت این پارچه به نسبت تجهیزات نور مصنوعی کمتر می باشد. استفاده از پارچه رفلکتور موجب می شود که به جای استفاده از تجهیزات و لامپ های بیشتر برای نور مصنوعی با نصب این پارچه ها بتوان از نور زیادی در محیط گلخانه بهره مند شد..
  • صرف جویی در انرژی : نصب این پارچه ها موجب می شود که میزان استفاده از تجهیزات برقی در محیط کاهش پیدا کند و در انرژی صرفه جویی شود. همچنین عایق حرارتی بودن این محصول نیز تاثیر زیادی در جلوگیری از هدر رفت انرژی داخلی محیط گلخانه می شود.
  • پخش شدن یکنواخت نور : همانطور که فوقا گفتیم نور مصنوعی مانند خورشید نمی تواند نور را به طور یکنواخت در محیط گلخانه پخش کند. این درحالی است که پارچه رفلکتور امکان نور دهی یکنواخت را در محیط شما فراهم می کند و موجب می شود تا همه گیاهان به یک میزان بتوانند از نور موجود استفاده کنند.
  • افزایش کیفیت و سرعت رشد گیاهان : پخش شدن و رسیدن نور به طور یکنواخت به تمامی گیاهان موجب می شود تا سرعت و کیفیت رشد گیاهان بهبود پیدا کند و در نهایت گیاهانی زیبا تر و سالم تر و بهتر به وجود بیاید.
  • افزایش بهره وری گلخانه : افزایش سرعت و کیفیت رشد گیاهان موجب می شود که بهره وری از گلخانه تا حد مطلوبی افزایش پیدا کند. در حقیقت پارچه رفلکتور این امکان را به شما می دهد که با صرف هزینه کمتر ، گیاهان بهتری را پرورش دهید.
  • تعدیل رطوبت محیط : یکی از مهم ترین مزایا این محصول ضد رطوبت بودن آن است. وجود رطوبت در محیط گلخانه به پوسیدگی و از بین رفتن گیاه منجر می شود. ضد رطوبت بودن این محصولات موجب می شود که از خراب شدن گلخانه شما جلوگیری به عمل آید.

خوب است بدانید که علاوه بر تمامی مزایای فوق پارچه رفلکتور از خاصیت آنتی باکتریال برخوردار است و ضد قارچ نیز می باشد. به همین علت از رشد قارچ و باکتری نیز در محیط گلخانه خود مطمن باشید چرا که با وجود استفاده از این محصول می توانید از رشد قارچ و باکتری جلوگیری به عمل آورید.

آیا استفاده از پارچه رفکلتور ضروری است ؟

اگر در محیط گلخانه خود از نور خورشید استفاده می کنید می توان گفت که خیر لازم به استفاده از این محصول نیست هرچند که به کار گیری آن مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت. اما در مورد نور مصنوعی جواب متفاوت خواهد بود. همانطور که فوقا گفتیم لامپ ها و تجهیزات نور مصنوعی به تنهایی نمی توانند نور مورد نیاز برای تمامی محیط گلخانه را به طور یکنواخت ساتع کنند و به همین علت استفاده از پارچه رفلکتور در این زمان تا حدودی لازم می باشد تا نور به یک میزان به همه گیاهان برسد.

امیدواریم که به خوبی فهمیده باشید پارچه رفلکتور چیست و چرا به آن در گلخانه حرفه ای و مجهز خود نیاز دارید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.