کد خبر : 29487 / /
/

انواع ورق آلومینیوم کاربردهای گسترده‌ای از جمله ساختمان‌های بلند، لوازم الکترونیکی مصرفی، قطار، وسایل نقلیه، لوازم خانگی و لوازم صنعتی دارند.

 

 

ورق آلومینیوم

ورق‌های آلومینیوم قطعات نازک و مسطح در طیف وسیعی از مواد و اشکال مناسب برای استفاده در صنعت‌های مختلف هستند. امروزه ورق‌های آلومینیوم کاربردهای گسترده‌ای از جمله ساختمان‌های بلند، لوازم الکترونیکی مصرفی، قطار، وسایل نقلیه، لوازم خانگی و لوازم صنعتی دارند.

 

قیمت ورق آلومینیوم

با توجه به طیف وسیع انواع ورق آلومینیوم نازک و ضخیم، قیمت آنها با یکدیگر متفاوت است برای اطلاع از قیمت با کارشناسان جهان آلومینیوم تماس بگیرید.

  • 02133948542

  • 02166391201

 

 

مزایای ورق آلومینیوم

آلومینیوم دارای انواع گوناگونی از جمله ورق آلومینیوم آجدار، رنگی و... بوده و دارای خواص فیزیکی مطلوبی است که آن را به پرمصرف‌ترین فلز در جامعه مدرن تبدیل می‌کند. در مطلب زیر به برخی از مزایای آن اشاره می‌شود.

 

 

سبک وزن است

آلومینیوم یک فلز سبک وزن با چگالی کم است. به همین دلیل، در صنایعی که صرفه جویی در وزن بسیار مهم است، استفاده می‌شود. کاربردهای عملی، در صنعت هوافضا دارد که برای پروازهایی که تحت سطوح بالایی قرار می‌گیرند، سبک وزن و استحکام بالایی را ارائه می‌دهد. در صنعت خودرو، از آلومینیوم برای تولید خودروهای سبک‌تر برای بهبود بهره وری سوخت استفاده می‌شود.

 

 

آلومینیوم انعطاف پذیر و همه کاره است

در کنار سبک بودن، آلومینیوم نیز بادوام است. این باعث می‌شود که انعطاف پذیرترین فلز برای کار با آن باشد. می‌توان آن را به راحتی با تکنیک‌های مختلف به شکل دلخواه درآورد. با آلومینیوم، حفاری، خمش، جوشکاری، ماشینکاری و برش همگی امکان پذیر است. بنابراین در کارهای هنری و چیدمان آشپزخانه استفاده می‌شود. لوازم الکترونیکی مصرفی را در نظر بگیرید. از آلومینیوم برای ایجاد طرح‌های پیچیده استفاده می‌شود و بهترین بخش این است که زیبایی را با عملی بودن ترکیب می‌کند. به طور مشابه، این فلز همه کاره در مناطق مختلف از جمله کشتی ها، قطارها، لوازم خانگی و وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌شود.

 

 

مقاوم در برابر خوردگی و بادوام است

آلومینیوم به لطف اکسیداسیون آلومینیوم بسیار مقاوم در برابر خوردگی است. آنچه در اینجا اتفاق می‌افتد این است که وقتی فلز در تماس با اکسیژن یا هر عامل اکسید کننده دیگری قرار می‌گیرد، به طور طبیعی یک لایه نازک اکسیداسیون را تشکیل می‌دهد. این پوشش محافظ بیشتر از آن در برابر هوای بیرون محافظت می‌کند، بنابراین آن را در برابر خوردگی مقاوم می‌کند.

 

 

مزیت مقاومت در برابر خوردگی بالا، طول عمر بیشتر مواد است. همانطور که گفته شد، آلومینیوم از دوام بالایی برخوردار است. علاوه بر این، مقاومت در برابر خوردگی را می‌توان تقویت کرد و از ماندگاری آلومینیوم برای چندین دهه در کاربردهای صنعتی اطمینان حاصل کرد. علاوه بر این، با آنودایز کردن آلومینیوم، مقاومت کلی در برابر خوردگی نیز می‌تواند بیشتر افزایش یابد.

قیمت روز انواع ورق آلومینیوم

 

 

 

 

آلومینیوم قابل بازیافت است

نکته جالب در مورد آلومینیوم این است که می‌توان آن را بدون افت کیفیت بازیافت کرد. به این معنی که 100٪ قابل بازیافت است و خواص اصلی خود را حفظ می‌کند. به علاوه، بازیافت آلومینیوم تنها حدود 5 درصد از انرژی مورد نیاز برای ساخت آلومینیوم جدید را می‌گیرد. این فرآیند باعث صرفه جویی در هزینه و کاهش انتشار کربن می‌شود. همچنین با افزایش جمعیت، تقاضا برای محصولات آلومینیومی افزایش یافته است. استخراج بیشتر آلومینیوم به تنهایی نمی تواند تقاضای رو به رشد را برآورده کند. اینجاست که بازیافت به چشم می‌خورد و شکاف بین تقاضا و عرضه را پر می‌کند و در نتیجه تولید مداوم را تضمین می‌کند.

 

 

رسانای خوبی برای گرما و الکتریسیته است

آلومینیوم انتخاب اصلی در خطوط اصلی انتقال نیرو است. دلیل آن این است که رسانای عالی گرما و الکتریسیته است. اگرچه رسانایی آلومینیوم تنها 60 درصد مس است، اما ظرفیت حمل جریان الکتریکی دو برابر وزن مس را دارد. به این معنا که میزان مقاومت الکتریکی در نصف سیم آلومینیومی به‌اندازه سیم مسی خواهد بود. در نتیجه، با مزیت مضاعف مقرون به صرفه بودن، جایگزین مس می‌شود.

 

 

در کابل‌های برق، کانکتورها و قطع کننده‌های مدار کاربرد دارد. علاوه بر این، رسانایی قدرتمند آلومینیوم در سیستم‌های سرمایش و گرمایش کاربرد دارد. این فلز منعکس کننده خوبی برای نور مرئی و تابش گرما است. بنابراین، پوشش آلومینیوم در پشت بام‌ها برای کاهش گرمای خورشیدی داخلی خانه استفاده می‌شود. در نهایت به عنوان یک هیت سینک در کاربردهای مختلف از جمله مادربردهای کامپیوتری، چراغ‌های LED و محصولات الکتریکی نیز استفاده می‌شود.

 

 

غیر قابل نفوذ است

ممکن است از فویل آلومینیومی برای بسته بندی مواد غذایی برای گردش استفاده کرده باشید. دلیل کاربرد آن نفوذناپذیری، دور نگه داشتن رطوبت، گازها و عطر فرار از مواد غذایی بسته بندی شده است. به طور خاص، فویل آلومینیومی 0.007 میلی متر ضخامت دارد. بعلاوه، بی بو و غیر سمی است و آن را به گزینه‌ای عالی برای بسته بندی داروها و مواد غذایی تبدیل می‌کند.

قیمت روز انواع ورق آلومینیوم

 

 

معایب ورق آلومینیوم

اگرچه مزایای آلومینیوم بیشتر از معایب آن است، اما هنوز هم ارزش نگاه کردن به آنها را دارد. در اینجا لیستی از معایب آلومینیوم آورده شده است.

قیمت روز انواع ورق آلومینیوم

 

 

 

 

در مقایسه با فولاد گران است

بدون شک آلومینیوم مقرون به صرفه است اما در مقایسه با فولاد می‌تواند هزینه‌بر باشد. آلومینیوم همان تنش فولاد را تحمل می‌کند. با در نظر گرفتن این موضوع، استفاده از آلومینیوم به جای فولاد برای طراحی ساختار مشابه می‌تواند هزینه پروژه‌ها را افزایش دهد.

 

 

جوشکاری آلومینیوم فرآیند دشواری است

صرف نظر از همه مزایا، فرآیند جوشکاری آلومینیوم هنوز یک فرآیند خسته کننده است. اولاً، نقطه ذوب نسبتاً کمتری نسبت به سایر فلزات دارد. بنابراین، مواد قبل از ذوب شدن ممکن است بسوزند. ثانیاً، آلومینیوم دارای انبساط حرارتی بالایی است که منجر به مشکلات جدی در فرآیند جوش می‌شود. علاوه بر این، در حالت مذاب، آلومینیوم هیدروژن را جذب می‌کند و زمانی که به حالت جامد برمی‌گردد، حباب‌ها باقی می‌مانند و در نتیجه آن را متخلخل می‌کنند. سپس، تمایل زیادی به اکسیژن دارد، به این معنی که برای شروع فرآیند جوشکاری، اکسیدها باید تمیز شوند. همه اینها در ترکیب، کار با آلومینیوم را چالش برانگیز می‌کند.

 

 

از فولاد ضعیف‌تر است

آلومینیوم نسبت استحکام به وزن خوبی دارد، اما زمانی که فقط استحکام در نظر گرفته شود، فولاد در کانون توجه قرار می‌گیرد. بنابراین، برای پروژه‌هایی که وزن آنها مشکلی ندارد، به جای آلومینیوم از فولاد استفاده می‌شود.

ورق آلومینیوم معمولا برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

ورق آلومینیوم در بسیاری از صنایع قابل استفاده است. ویژگی‌های وزن سبک آلومینویم، آن را برای تعمیرات بدنه خودرو، مهندسی هواپیما، اسپلش بک آشپزخانه، تابلوسازی، مدل سازی و جواهرات ‌ایده آل می‌کند.

 

 

ورق آلومینیوم با کیفیت‌های مقاوم در برابر خوردگی، برای پنجره ها، سقف و سایر کارهای ساختمانی نیز ‌ایده آل است. حتی غیر قابل نفوذ و بی بو است، به همین دلیل است که اغلب برای بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی استفاده می‌شود.

صفحه آلومینیومی به صفحه مستطیلی پردازش شده توسط نورد شمش آلومینیوم اشاره دارد که به صفحه آلومینیوم خالص، صفحه آلومینیوم آلیاژی، صفحه آلومینیومی نازک، صفحه آلومینیومی با ضخامت متوسط، صفحه آلومینیومی الگو تقسیم می‌شود.

 

 

تا اینجا سعی کردیم اطلاعات مناسبی در مورد ورق آلومینیوم در اختیار شما قرار دهیم تا هنگام خرید اطلاعات کاملی نسبت به آن داشته باشید. در حال حاضر مراکز مختلفی ورق آلومینیوم را تولید و بخش می‌کنند پیشنهاد ما به شما شرکت جهان آلومینیوم است شما در این شرکت می‌توانید ورق آلومینیوم را با بهترین قیمت تهیه کنید.

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ورق آلومینیوم با کارشناسان ما در جهان آلومینیوم تماس بگیرید.

  • 02133948542

  • 02166391201

سوالات متداول

کدام نوع ورق آلومینیوم بهتر است؟

بهترین نوع ورق آلومینیوم به کاربرد شما بستگی دارد، زیرا در طیف وسیعی از‌ اندازه‌ها، ضخامت ها، مقاومت‌ها و پرداخت‌ها وجود دارد. برای اطلاع از اینکه کدام نوع ورق آلومینیوم برای پروژه شما مناسب‌تر است، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

وزن یک ورق آلومینیوم چقدر است؟

ورق‌های آلومینیومی نسبت استحکام به وزن بالایی دارند، بنابراین بسته به‌اندازه و شکل گیری اضافی، انتخاب خوبی برای ظروف یا سایر محصولات تحمل کننده وزن هستند. اگر می‌خواهید در مورد وزنی که برای نگه داشتن ورق آلومینیومی خود نیاز دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آیا می‌توان ورق آلومینیوم را خم کرد؟

ورق‌های آلومینیومی را می‌توان با استفاده از ترمز خمشی یا به سادگی با استفاده از ابزار دستی خم کرد. آلومینیوم به طور کلی شکل پذیری خوبی دارد، اما آلیاژهای مختلف خواص متفاوتی دارند، بنابراین مطمئن شوید که ورق آلومینیوم مناسب برای پروژه خود انتخاب کنید.

آیا می‌توان ورق آلومینیوم را جوش داد؟

ورق آلومینیوم را می‌توان مانند سایر محصولات آلومینیومی با استفاده از فرآیندهای مختلف مانند TIG، MIG و پلاسما جوش داد. تکنیک مورد استفاده به کاربرد شما بستگی دارد، برای مثال، ممکن است جوشکاری TIG را برای ورق‌های آلومینیومی بسیار نازک مناسب‌تر بیابید.

آیا می‌توان ورق آلومینیوم را برش داد؟

ورق آلومینیوم را می‌توان به راحتی برش داد که یکی از دلایل محبوبیت آن است. ورق‌های آلومینیومی را می‌توان با استفاده از اره مویی، گیوتین، یا حتی به سادگی یک تیغه تیز یا یک جفت برش برای ورقه‌های نازک برش داد. ورق آلومینیوم نیز برای حفاری و سایر ماشین آلات بسیار مناسب است.

 

برچسب ها : ورق آلومینیوم,قیمت ورق آلومینیوم,ورق آلومینیوم آجدار,ورق آلومینیوم رنگی,ورق آلومینیوم نازک,قیمت آلومینیوم,ورق آلومینیوم اراک

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.