کد خبر : 29001 / /
/

 

چکیده : انجام کلیه امور تخصصی دندانپزشکی توسط پزشک دندانپزشک متخصص در کرج | ارتودنسی، ایمپلنت، ترمیم و کامپوزیت و لمینت دندان در کرج

 

پیشگیری بهترین راه برای حفظ سلامت دندان ها است. اما دندان ها برای همیشه ثابت نمی مانند. آنها تغییر می کنند، پوسیده می شوند، می شکنند، کج می شوند و موارد دیگر. خوشبختانه، دندانپزشکی مدرن انواع مختلفی از درمان‌های دندانی را برای مشکلات مختلف دندانی امکان پذیر می‌سازد و مردم بیشتر و بیشتر به درمان‌های دندان‌پزشکی، به‌ویژه روش‌های دندانپزشکی زیبایی علاقه مند می‌شوند.

انواع خدمات کلینیک دندان پزشکی در کرج

 

 

جهت دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت خدمات کلینیک دندان پزشکی و دریافت نوبت ویزیت متخصص ارتودنسی در کرج با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۲۶۳۲۵۲۹۷۳۵ - ۰۲۶۳۲۵۲۱۸۹۷ - ۰۹۳۵۴۳۰۳۶۹۶

 

ایمپلنت دندان در کرج

ایمپلنت دندان یک ریشه دندان مصنوعی است که برای نگه داشتن دندان یا پل جایگزین در فک شما قرار می گیرد. ایمپلنت های دندانی ممکن است گزینه ای برای افرادی باشد که به دلیل بیماری پریودنتال، آسیب یا دلایل دیگر دندان یا دندان خود را از دست داده اند.

انواع ایمپلنت های دندانی در کلینیک دندان پزشکی در کرج

اندوستال (در استخوان): این رایج ترین نوع ایمپلنت است. انواع مختلف آن شامل پیچ ها، سیلندرها یا تیغه هایی است که با جراحی در استخوان فک قرار می گیرند. هر ایمپلنت یک یا چند دندان مصنوعی را نگه می دارد. این نوع ایمپلنت عموما به عنوان جایگزینی برای بیمارانی که بریج یا پروتزهای متحرک دارند استفاده می شود.

ساب پریوستئال (روی استخوان): اینها در بالای فک قرار می گیرند و پایه های چارچوب فلزی از لثه بیرون زده اند تا پروتز را نگه دارند. این نوع ایمپلنت ها برای بیمارانی استفاده می شود که قادر به استفاده از دندان مصنوعی معمولی نیستند و دارای حداقل ارتفاع استخوان هستند.

 

 

روش ایمپلنت دندان در کلینیک دندان پزشکی در کرج

این روش یک تلاش گروهی بین شما، دندانپزشک و پریودنتیست شما است. پریودنتیست و دندانپزشک شما با شما مشورت خواهند کرد تا تعیین کنند ایمپلنت شما در کجا و چگونه قرار داده شود. بسته به شرایط خاص شما و نوع ایمپلنت انتخابی، پریودنتیست شما یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای شما ایجاد می کند.

 

ارتودنسی دندان در کرج

دکتر حمید گلشاهی متخصص ارتودنسی با تجربه در شهر کرج بوده که به تشخیص، درمان و پیشگیری از بی نظمی های صورت و دندان ها می پردازد. اگر فردی نیاز به درمان ارتودنسی داشته باشد، نمی تواند پیش یک دندان پزشک معمولی برود. اگر دندانپزشک درمان ارتودنسی را توصیه کند، بیمار را به ارتودنتیست متخصص در این نوع درمان ارجاع می دهد.

 

 

انواع مسائل ارتودنسی در کلینیک دندان پزشکی در کرج

چندین موضوع در ارتودنسی وجود دارد که باعث می شود فرد از ظاهر لبخند خود خجالت بکشد. مشکلاتی وجود دارد که می تواند از والدین به ارث برسد مانند مشکلات رشد فک، از دست دادن دندان های مادرزادی یا دندان های اضافی، مشکلات فاصله و دندان های بیرون زده. مسائل دیگری هم هست که ربطی به ژنتیک ندارد. این مشکلات می تواند ناشی از مکیدن شست، تصادف، بیماری های دندانی، از دست دادن زودرس دندان های شیری یا ماندن بیش از حد طولانی دندان های شیری در دهان باشد. صرف نظر از علت مشکل، این مشکلات باید با استفاده از درمان های ارتودنسی درمان شوند.

 

 

کلینیک دندان پزشکی در کرج

 

 

روکش دندان در کلینیک دندان پزشکی 

روکش های دندانی پوسته های نازک و سفارشی رنگ دندان هستند که برای پوشاندن سطح دندان ساخته می شوند. پوسته ها به مینای دندان شما چسبانده می شوند تا طول، اندازه، شکل یا رنگ دندان های شما را افزایش دهند.

بسته به نیاز شما، ممکن است ونیرهای چینی سنتی یا ونیرهای کامپوزیت بدون آماده سازی را ارائه دهیم.

روکش ها دائمی نیستند، اما بسته به روکشی که انتخاب می کنید، بین پنج تا 15 سال دوام می آورند.

با مراقبت عالی در خانه، آنها می توانند سال ها قبل از نیاز به تعویض دوام بیاورند.

 

 

کلینیک دندان پزشکی در کرج

 

ترمیم و پرکردن دندان در کلینیک دندان پزشکی در کرج

پر کردن دندان یک روش درمانی برای بازیابی ساختار دندان از دست رفته است که ممکن است در نتیجه پوسیدگی یا ضربه باشد. پوسیدگی دندان را پوک می کند. پر کردن دندان به پر کردن این شکاف و محافظت از آن در برابر پوسیدگی بیشتر کمک می کند. همچنین برای ترمیم دندان های شکسته یا ترک خورده و دندان هایی که به دلیل عادات دندانپزشکی مانند دندان قروچه، ناخن جویدن و غیره از بین می روند از پرکننده استفاده می شود.

 

 

چه زمانی فرد به پر کردن دندان نیاز دارد؟

علائم و نشانه های مختلفی وجود دارد که ممکن است نیاز به پر کردن باشد. علائم می تواند به شرح زیر باشد:

 • یک سوراخ در دندان شما
 • لکه های تیره روی دندان

 • غذا بین نواحی خاصی از دندان گیر کرده است

 • دندان شکسته یا شکسته

 • حساسیت به غذا و نوشیدنی سرد و گرم

 • حفره های منفرد یا چندگانه

اگر با هر یک از علائمی که در بالا ذکر شد مواجه شدید، این احتمال وجود دارد که نیاز به پر کردن داشته باشید. تصمیم نهایی پس از معاینه کامل دهان با دندانپزشک شما خواهد بود.

 

روش پر کردن دندان چگونه است؟

اگر دندان شما پوسیده باشد معمولاً پر کردن دندان مورد نیاز است. می تواند از آسیب بیشتر جلوگیری کند و از دندان شما محافظت کند.

 

 • اولین قدم در این فرآیند این است که ببینید دندان عفونی چقدر شدید است. این به این دلیل است که پر کردن دندان فقط برای شکستگی های جزئی و پوسیدگی مناسب است

 • سپس دندانپزشک دندان را معاینه می کند و در صورت نیاز عکسبرداری با اشعه ایکس برای اطلاعات دقیق انجام می شود

 • بسته به میزان پوسیدگی، بی حسی موضعی برای بی حس کردن ناحیه اطراف دندان عفونی انجام می شود.

 • سپس دندان پوسیده یا آسیب دیده یا نواحی اطراف آن برای ترمیم آماده می شود

 • اگر دندان آسیب دیده باشد، می توان از لیزر برای برداشتن قسمت آسیب دیده استفاده کرد.

 • سپس برای پر کردن حفره، یک پرکننده روی ناحیه اعمال می‌شود. نوع پر کردن به مورد به مورد و شخص به فرد بستگی دارد

 • در نهایت، دندان تمام شده را می توان پولیش کرد تا عمل پر کردن دندان به پایان برسد

 

 

عواقب عدم انجام پرکردن دندان

اگر پوسیدگی دارید، انجام پرکردن بسیار مهم است، زیرا اگر درمان به موقع انجام نشود، مینای دندان (قسمت خارجی دندان) به آرامی شروع به پوسیدگی می کند و عاج (قسمت سخت زیر مینا) را آشکار می کند. باکتری های موجود در دهان با عاج تماس پیدا می کنند و باعث عفونت می شوند. هنگامی که عفونت شروع می شود، احساس حساسیت می کنید و سپس می خواهید پرکردن را انجام دهید. اما اگر این قسمت را رها کنید و درمان را به موقع انجام ندهید، عفونت به عصب می رسد که در نهایت به دندان آسیب می رساند و پس از آن فرد باید تحت درمان ریشه قرار گیرد . شما همچنین در معرض خطر انتقال عفونت به دندان مجاور هستید که آن را مستعد پوسیدگی می کند.

 

 

انواع پرکردن دندان در کلینیک دندان پزشکی کرج

پر کردن دندان انواع مختلفی دارد. نوع پرکننده مورد استفاده به شرایط پوسیدگی و سایر عوامل مانند حساسیت فردی به یک ماده بستگی دارد. انواع مختلف پرکننده های موجود عبارتند از:

 

 

پر کردن فلز

این پرکننده دوران پیری ماندگاری طولانی دارد. در این نوع، پر کردن نقره نسبتاً ارزان است. اما طلا اگرچه گران است یک انتخاب ارجح است. زیرا می توانند نیروهای جویدن را تحمل کنند و معمولا بین 10-15 سال دوام می آورند.

 

 

پرکننده آمالگام

اینها از مدتها قبل بیشترین تحقیقات و استفاده گسترده توسط متخصصان دندانپزشکی را دارند. آنها از چندین فلز به صورت ترکیبی ساخته شده اند و به همین دلیل استحکام بالایی دارند.

 

 

پر کردن کامپوزیت

اینها همرنگ دندانهای شما هستند. اگر شخصی نمی خواهد پرونده او دیده شود، اینها ترجیح داده می شوند. برای دندان های جلویی توصیه و مناسب است. به خوبی با ساختار دندان پیوند می خورد. همچنین برای دندان تراشیده استفاده می شود، اما در مقایسه با پر کردن فلز و آمالگام دوام زیادی ندارد و همچنین می تواند با گذشت زمان از بین برود.

 

 

پر کردن پرسلن / سرامیک

اگر نگرانی های زیبایی شناختی جدی دارید، پرکننده چینی بهترین گزینه است. اینها بیشتر قسمت دندان را می پوشانند، در نتیجه اگر پوسیدگی به اندازه کافی بزرگ باشد، می توان از آنها استفاده کرد. این پرکننده با ماندگاری طولانی به راحتی لکه نمی‌کند یا از بین نمی‌رود.

 

ترمیم تاج های دندان در کلینیک دندان پزشکی در کرج

تاج پوشش یا کلاهکی است که دندانپزشک شما می تواند روی دندان بگذارد.

روکش دندان آسیب دیده یا از دست رفته را به شکل، اندازه و عملکرد طبیعی خود باز می گرداند. روکش می تواند از دندان محافظت کند یا ظاهر آن را بهبود بخشد.

ترمیم دندان در کرج

 

دندانپزشک شما ممکن است روکش را به موارد زیر توصیه کند:

 • هنگامی که ساختار دندان طبیعی به اندازه کافی باقی نمانده است، از دندانی حمایت کنید که پرکننده بزرگی دارد

 • برای جایگزینی دندان های از دست رفته یک بریج وصل کنید

 • از یک دندان ضعیف در برابر شکستگی محافظت کنید

 • یک دندان شکسته را ترمیم کنید

 • دندان بد شکل یا بد رنگ را بپوشانید

 • ایمپلنت دندان را بپوشانید

 

 

جنس تاج دندان شما چیست؟

تاج ها را می توان از انواع مختلفی از مواد ساخت. ممکن است از آلیاژهای فلزی، سرامیک، چینی، پرسلن ذوب شده به فلز یا رزین کامپوزیت استفاده شود. هنگامی که روکش ساخته می شود، مواد اغلب به رنگ دندان است تا با دندان های طبیعی شما ترکیب شود.

مراحل قرار دادن تاج در کلینیک دندان پزشکی در کرج

معمولاً برای تکمیل درمان به دو ویزیت دندانپزشکی نیاز است. هنگامی که یک تاج روی دندان طبیعی قرار می گیرد، چندین مرحله شامل می شود:

دندانپزشک شما دندان را با برداشتن قسمت بیرونی، از جمله هرگونه پوسیدگی، آماده می کند تا روکش مناسب شود. اگر ساختار دندان اضافی برای حمایت از تاج مورد نیاز باشد، دندانپزشک شما ممکن است هسته دندان را بسازد.

قالبی برای ایجاد یک مدل دقیق از دندان شما ایجاد می شود. این قالب را می توان از قالب یا با اسکن دیجیتالی دندان ایجاد کرد.

برای محافظت از دندان در حین ساخت روکش دائمی، یک روکش موقت قرار داده می شود. ساخت تاج دائمی معمولا کمتر از 2 هفته طول می کشد. در حالی که روکش موقت دارید، ممکن است دندان به گرما و سرما حساس باشد. در این مدت از جویدن آدامس و خوردن غذاهای چسبناک خودداری کنید. اگر دندانپزشک شما تجهیزات خاصی دارد، ممکن است بتوانید تاج دائمی خود را در همان روز دریافت کنید.

هنگامی که روکش دائمی آماده شد، دندانپزشک آن را در دهان شما قرار می دهد و تنظیمات لازم را انجام می دهد. وقتی شما و دندانپزشکتان از ظاهر و احساس آن راضی هستید، روکش در جای خود محکم می شود.

تا اینجا تلاش کردیم اطلاعات مناسبی در مورد انواع خدمات کلینیک دندان پزشکی در کرج به شما ارائه دهیم. در حال حاضر کلینیک های مختلفی هستند که در این حوزه فعالیت دارند پیشنهاد ما به شما کلینیک دندان پزشکی اسمایل آرک است در این کلینیک شما می‌توانید انواع خدمات دندان پزشکی خود را با بهترین قیمت انجام دهید.

جهت ارتباط با کلینیک و اطلاع از قیمت خدمات دندان پزشکی در کلینیک اسمایل آرک از طریق شماره های زیر اقدام کنید.

۰۲۶۳۲۵۲۹۷۳۵ - ۰۲۶۳۲۵۲۱۸۹۷ - ۰۹۳۵۴۳۰۳۶۹۶

 

برچسب ها : کلینیک دندانپزشکی در کرج,ارتودنسی در کرج,متخصص ارتودنسی در کرج,ایمپلنت دندان در کرج,ترمیم دندان در کرج,کامپوزیت دندان در کرج,لمینت دندان در کرج,متخصص دندانپزشکی در کرج

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.