کد خبر : 27420 / /
/

 

شبکه های ارز دیجیتال و بلاکچین بر حسب سرعت تراکنش و امنیت خود باهمدیگر متمایز می شوند. برای مقایسه هزینه تراکنش در شبکه های ارز دیجیتال همراه ما باشید.

هزینه تراکنش در شبکه های ارز دیجیتال چیست؟

تراکنش های روزانه یکی از موارد مهم در ارز دیجیتال به شمار می رود. تراکنش ها معمولاً به صورت روزانه انجام می شود. برای خرید و فروش، انجام قرارداد های هوشمند و غیره نیاز به ثبت تراکنش خواهید داشت. به هزینه انتقالات و تراکنشهای ارزی در بازار ارز های دیجیتال، کارمزد انتقال یا کارمزد تراکنش می گویند که از یک آدرس کیف پول به آدرس دیگر کیف پول انتقال می یابد.

تایید تراکنش در شبکه های ارز دیجیتال به چه معناست

تراکنش ها برای نهایی شدن فرآیند انتقال، نیاز به ثبت تراکنش داشته و باید در بلاک چین شبکه مورد تایید کاربران قرار گرفته باشد. تراکنش ها توسط تیم های ارز دیجیتال به روش های مختلفی انجام می شود و هزینه انتقال نیز صرف تایید ماینینگ های ارز دیجیتال می شود. این مراحل ساختار زنجیره ای پیدا کرده تا ماینر ها بتوانند بلوک های استخراج شده را به هزینه های مناسبی به فروش برسانند.

میانگین هزینه های تراکنش در شبکه

مقایسه هزینه تراکنش در شبکه های ارز دیجیتال استاتیک نبوده و وابسته به ترافیک شبکه است. اگر شبکه از ترافیک بالاتری برخوردار باشد، از هزینه بیشتری نیز برای انتقال برخوردار خواهد بود. برای شبکه ها و بلاک چین های مختلف هزینه مختلفی وجود دارد. سرعت انتقال شبکه های دیجیتال وابسته به تعداد بلوک های استخراج شده در ارز دیجیتال دارد. کاربران می توانند تعداد محدودی از تراکنش ها را در هر ثانیه ثبت نماید.

شبکه بیت کوین و شبکه ارز اتریوم از بیشترین هزینه تراکنش برخوردار بوده و بیش از ۳۰۰ هزار تراکنش به صورت روزانه انجام می شود. در نظر داشته باشید ارز اتریوم به دلیل اجرای قراردادهای هوشمند و موارد و پروژه های دیگر از تعداد تراکنش های بالاتری برخوردار است.

معروف ترین شبکه های انتقال ارز؟

در نگاه اول تنها تفاوت شبکه های انتقال ارز دیجیتال، هزینه تراکنش در شبکه های ارز دیجیتال بوده ولی برای انتقال ارز در شبکه های ارز دیجیتال فرایند های مختلفی انجام می شود. در صورت انتقال از شبکه‌ غیر ایمن، باعث از بین رفتن سرمایه شما می شود. شبکه های بسیاری از جمله شبکه بایننس، شبکه ترون، شبکه پالی گان، شبکه اتریوم، شبکه آیاس، شبکه دوج کوین . غیره وجود دارد.

ارز هایی که دارای شبکه انحصاری برای انتقال خود هستند، از شبکه خود استفاده می کند اما برخی از ارز ها مانند ارز مانا از شبکه اختصاصی برخوردار نبوده و برای نقل و انتقالات آن باید از شبکه انحصاری پشتیبانی شده استفاده نماید. به طور مثال برای انتقال ارز مانا باید از شبکه اتریوم استفاده نمایید.

انواع کارمزد های ارز دیجیتال

  • کارمزد انتقال

کارمزد شبکه انتقال همون مقایسه هزینه تراکنش در شبکه های ارز دیجیتال (بلاکچین) بوده که برای انتقال باید پرداخت نمایید. در واقع همان توضیحاتی که تا این لحظه در مورد انتقالات ارز دیجیتال (بیت کوین و اتریوم ) ارائه دادیم، درباره کارمزد شبکه انتقال ارز های دیجیتال به شمار می رود. ماینر ها برای تایید تراکنش مبالغی را دریافت می کنند. برای اطلاعات بیشتر آموزش ارز دیجیتال به آکادمی یزدانی مراجعه نمایید.

  • کارمزد صرافی

در زمان خرید و فروش ارز و نقل و انتقالات آن باید هزینه های بسیاری را پرداخت نمایید. کارمزد صرافی همان کمیسیونی بوده که برای خرید و فروش شما از شما دریافت می شود. کارمزد صرافی به صورت استاتیک است و مبلغ ثابتی از شما دریافت می شود. پس از انتخاب صرافی برای فعالیت مانند خرید و فروش ارز دیجیتال باید کارمزد یا هزینه صرافی را بپردازید.

  • کارمزد ولت

به دلیل اینکه کیف پول ها از امنیت بیشتری نسبت به صرافی ها برخوردار هستند، معاملگران بعد از خرید و فروش ارز های خود را به کیف پول انتقال می دهند. در نظر داشته باشید تمام کیف پول ها از شما کارمزد نمی گیرند اما هزینه ای را به منظور پیش پرداخت هزینه می کنیم.

برخی از کیف پول ها ارز پشتیبانی شده را فریز کرده و حق برداشت آن وجود نخواهد داشت. این مبلغ بسیار کم بوده در حد ۱ الی ۳ دلار خواهد بود. بحث امروز ما در مورد مقایسه هزینه تراکنش در شبکه های ارز دیجیتال بود. به این نتیجه رسیدیم که شبکه هایی که از امنیت بالایی برخوردار هستند و از روش های قدیمی استخراج می شوند، از کارمزد های بالایی برخوردار بوده و سرعت بسیار کمتری دارند.

برای بررسی دقیق تر و مقایسه هزینه تراکنش در شبکه های ارز دیجیتال، با اکادمی یزدانی و اموزش ارز دیجیتال همراه باشید.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.