کد خبر : 26761 / /
/

 

چکیده : کمپ ترک اعتیاد اجباری یکی از روش های ترک اعتیاد برای بیمارانی است که خودشان قصد ترک اعتیاد را ندارند و یا پلیس آن ها را از پارک ها و خیابان ها جمع آوری میکند یا خانواده ها بالاجبار، فرزندانشان را به کمپ ها به صورت اجباری میفرستند.

همانطور که احتمالا میدانید، ترک اعتیاد اجباری به روشی میگویند که بیمار را علی رغم خواسته خودش،جهت ترک اعتیاد به کمپ ترک اعتیاد میبرند. این روش برای بیمارانی است که تمایلی به ترک اعتیاد ندارند و تنها خانواده هایشان میخواهند که آن ها را ترک دهند. البته در برخی موارد هم پلیس بیمارانی که در پارک ها هستند یا کارتن خوابند را به صورت اجباری به مراکز ترک اعتیاد منتقل میکنند. در ادامه به متداول ترین سوالاتی که در خصوص کمپ ترک اعتیاد اجباری پرسیده میشود خواهیم پرداخت به صورت جزئی به آن ها پاسخ خواهیم داد. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

هزینه کمپ ترک اعتیاد اجباری چقدر است؟

یکی از سوالات پرتکراری که معمولا پرسیده میشود این است که "هزینه کمپ ترک اعتیاد اجباری چقدر است؟" این مورد کاملا متغیر است و به مواردی که در ادامه ذکر میشود بستگی دارد. در وهله اول، اینکه مرکز موردنظرتان کمپ اجباری دولتی باشد یا کمپ خصوصی میتواند بیشترین تاثر را در قیمت کمپ ترک اعتیاد اجباری بگذارد.

اما اگر بخواهید به صورت کلی و بازه ای مبلغ این موارد را محاسبه کنیم به این صورت خواهد بود که: 1 هزینه برای انتقال بیمار که معمولا از 600 هزارتومان شروع میشود و به میزان مسافت بستگی دارد. 1 هزینه یا تعرفه عمومی که در سال 1401 از میلیون و 800 هزار تومان شروع میشود و 1 هزینه هم برای امکانات و خدمات تخصصی و اختیاری (همانطور که گفته شد این مورد میتواند اختیاری باشد!) اما این موارد به صورت کلی است و به همین دلیل نمیتوان قیمت نهایی را عنوان کرد.

البته این نکته هم حائز اهمیت است که این تعرفه به صورت دوره ای است که معمولا دوره ها 21 روزه هستند.

خدمات و امکانات مراکز خصوصی از زمین تا آسمان با کمپ اجباری دولتی متفاوت است. در مرحله بعد، هزینه ای که اضافه میشود هزینه انتقال بیمار با آمبولانس به کمپ ترک اعتیاد است که آن هم طبق شرایطی محاسبه میشود. به عنوان مثال زمانی که بیمار در اسلامشهر حضور دارد و کمپ ترک اعتیاد در نارمک، هزینه متفاوت خواهد بود با زمانی که بیمار در همان محله ای که کمپ وجود دارد حضور داشته باشد.هزینه کمپ اجباری چقدر است؟

تفاوت کمپ اجباری ترک اعتیاد با تمایلی چیست؟

این یکی از سوالات پرتکراری است که معمولا پرسیده میشود. تنها تفاوت بیمارانی که به صورت اجباری به کمپ ترک اعتیاد منتقل میشوند این است که خانواده بیمار با مسولان کمپ جهت انتقال بیمار با آمبولانس به مرکز ترک اعتیاد اجباری، هماهنگی های لازم را انجام میدهند و در زمان، مکان و روز مشخصی که بیمار در محل مبدا و هماهنگ شده است، می آیند و بیمار را به صورت اجباری (البته با تایید خانواده بیمار) به کمپ اجباری ترک اعتیاد منتقل میکنند.

کمپ اجباری دولتی بهتره یا خصوصی؟

شاید جواب به این سوال آسان باشد که همینطور هم است! مسلما شرایط در کمپ های خصوصی که بیمارانِ کمتری در مراکز ترک اعتیاد حضور دارند و امکانات کمپ های خصوصی قابل قیاس با مراکز دولتی نیست، ترک اعتیاد ساده تر خواهد بود. از امکانات رفاهی گرفته تا خدمات درمانی و مشاوره ای که در کمپ های خصوصی وجود دارد، معمولا بهترین مکان ها برای ترک اعتیاد هستند. ازدهام، شلوغی، نظافت پایین و ضعیف، غذا های کم کیفیت، خدمات و امکانات ضعیف، برخود های نامناسب در مراکز دولتی و ... دیگر دلایلی است که پیشنهاد میکنیم از انتقال بیمار خود به کمپ اجباری دولتی صرف نظر کنید.اسامی کمپ های اجباری تهران، ادرس و شماره کمپ اجباری تهران را ازکجا پیدا کنیم؟

اسامی کمپ های اجباری تهران، ادرس و شماره کمپ اجباری تهران را از کجا پیدا کنیم؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش فضای مجازی، معمولا اسامی و مراکز را میتوان راحت تر از گذشته پیدا کرد. این مورد هم در رابطه با اسامی کمپ های اجباری تهران صدق میکند. برای پیدا کردن لیست بهترین مراکز کمپ اجباری دولتی، کمپ اجباری ترک اعتیاد، کمپ ترک اعتیاد اجباری کلیک کنید. علاوه بر معرفی این مراکز، مشاوره رایگان هم در دسترس شما خواهد بود که میتوانید از آن استفاده کنید. همینطور سوالاتی که ممکن است برای شما به وجود بیاید را میتوانید در قسمت نظرات این سایت یا آن سایت، بپرسید.

در کمپ اجباری چه میگذرد؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که معمولا خانواده ها میپرسند. اینکه شرایط در کمپ ترک اعتیاد اجباری چگونه است و چه بر سر بیماران می آورند یا چه رفتاری در کمپ های اجباری با بیماران میکنند و سوالات اینچنینی که البته به جاست و خانواده ها حق دارند بپرسند، پرسیده میشود. اگر در کمپ اجباری دولتی به دنبال ترک اعتیاد خود یا عزیزتان هستید، میتوان گفت که کمی این نگرانی به جاست زیرا به دلیل ازدهام جمعیت بیماران و نبود امکانات مناسب که معمولا در مراکز دولتی مشاهده میشود، شرایط کمی نگران کننده است.

اما اگر قصد انتقال بیمار خود را به کمپ های خصوصی دارید، میتوانید قبل از انتقال اجباری بیمار خود به این مراکز، خودتان به صورت حضوری از این مراکز دیدن کنید و امکانات و خدمات آن ها را مورد بررسی قرار دهید. اگر مرکز مورد نظرتان دارای مجوز رسمی از سازمان بهزیستی باشد، نگرانی معمولا بی مورد است. اما در مراکزی که به صورت غیر مجاز فعالیت میکنند، اتفاقات بدی معمولا رخ میدهد که آنجا جای نگرانی وجود دارد. از ضرب و شتم تا به خطر افتادن سلامت بیماران و ...ایا کمپ اجباری خوبه؟ کمپ اجباری برای چه کسانی مناسب است؟

ایا کمپ اجباری خوبه؟ کمپ اجباری برای چه کسانی مناسب است؟

کمپ ترک اعتیاد اجباری برای بیمارانی است که خانواده و مسولان کمپ توان مقابله با شخص مورد نظر را داشته باشند مناسب است. اگر بیمار از لحاظ روحی شرایط مناسبی نداشته باشد، انتقال او به صورت اجباری به کمپ ترک اعتیاد میتواند آسیب زا و حتی مخاطره آمیز باشد.

معمولا در مواردی مشاهده شده که مدتی پس از ترک اجباری اعتیاد، بیمار به اصطلاح لغزش کرده و مجددا به مصرف مواد مخدر روی آورده. البته این مورد میتواند تا حدود زیادی به مراکزی که بیمار ترک اعتیاد را در آن انجام داده بستگی داشته باشد زیراکه آموزش هایی برای عدم لغزش در مراکز خصوصی به بیماران میدهند که این اتفاق نیفتد.

 

برچسب ها : شکنجه معتادان,اعتیاد,ترک اعتیاد,معتاد,کمپ اجباری,کمپ ترک اعتیاد اجباری,کمپ اجباری دولتی

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.