کد خبر : 26213 / /
/

لیپوماتیک (PAL) نوعی لیپوساکشن مدرن است که از ابزار خاصی برای تجزیه بهتر بافت ها و سلول های چربی استفاده می کند. در جراحی لیپوماتیک جراح از طریق لوله های نازکی به نام کانولا بافت های چربی را از قسمت های مختلف بدن مانند شکم، پهلوها، ران ها، بازوها، غبغب و ... خارج و تخلیه می کند. در جراحی لیپوماتیک جراحان می توانند در یک بازه زمانی کوتاه چربی های بیشتری را از بین ببرند.

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

در جراحی لیپوماتیک از دستگاهی به نام پال استفاده می شود که بهترین و جدیدترین دستگاه برای تخلیه چربی های بدن است. این دستگاه از طریق ارتعاشات کوتاه و مکرر سلول‌ های چربی را خورد و گسسته می کند و در نهایت چربی ها از طریق لوله های نازک سوزن شکلی به نام کانولا خارج می شوند.

مراحل عمل لیپوماتیک

بیهوشی: در عمل لیپوماتیک می توان هم از بیهوشی موضعی و هم از بیهوشی عمومی استفاده کرد. البته اکثر جراحان ترجیح می دهند برای عمل لیپوماتیک بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار گیرد.

ایجاد برش ها: جراح پلاستیک معمولا یک یا چند برش کوچک در پوست شما ایجاد می کند. لوله نازک کانولا از طریق این برش ها وارد بدن می شود تا چربی های اضافه را مکش کند.

تخلیه چربی ها: در عمل لیپوماتیک جراح از یک کانولا مخصوص استفاده می‌کند که سلول‌ های چربی را با ارتعاشات کوچک می شکند و نرم می کند. این امر باعث می شود که چربی ها راحت تر و به صورت یکنواخت از بدن خارج شوند.

انتقال چربی ها به سایر نقاط بدن: بسیاری از افراد دوست دارند چربی های خارج شده از بدن خود را به نواحی دیگر بدن مانند صورت، سینه، باسن و ... انتقال دهند. در صورت تمایل، جراح می تواند از چربی های خارج شده از بدن برای پر کردن نواحی دیگر بدن مانند صورت استفاده کند.

 

انواع لیپوماتیک

انواع لیپوماتیک

توضیحات

لیپوماتیک شکم و پهلوها

مناسب افرادی است که در ناحیه شکم و پهلو چربی اضافه دارند. این چربی های سرسخت معمولا با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند.

لیپوماتیک پشت بدن

افرادی که در ناحیه پشت بدن خود نیز چربی اضافی دارند، می توانند از طریق عمل لیپوماتیک از شر چربی های اضافه این ناحیه خلاص شوند.

لیپوماتیک بازوها

انباشه شدن چربی زیاد در ناحیه بازو برای بسیاری از افراد به خصوص خانم ها ناخوشایند است. این افراد می توانند از طریق عمل لیپوماتیک بازوهایی ظریف تر و زیباتر داشته باشند.

لیپوماتیک غبغب و گردن

بسیاری از افراد به دلیل اضافه وزن، افزایش سن و ... در ناحیه گردن و چانه خود چربی اضافه دارند. این افراد می توانند از طریق جراحی لیپوماتیک، غبغب و چربی های اضافی ناحیه گردن خود را از بین ببرند.

لیپوماتیک باسن (لیفت برزیلی باسن)

می توان از طریق لیپوماتیک چربی های اضافی باسن را از بین برد و یا چربی های خارج شده از نواحی دیگر بدن مانند شکم را برای خوش فرم شدن باسن، به این ناحیه تزریق کرد.

لیپوماتیک اطراف سینه

چربی های اضافی اطراف سینه می تواند بسیار ناخوشایند باشد. از طریق عمل لیپوماتیک می توان چربی های اضافی نواحی اطراف سینه را تخلیه کرد.

لیپوماتیک سینه مردان (کوچک کردن سینه مردان)

بسیاری از مردان به دلیل افزایش وزن و ... سینه های نسبتا حجیم و بزرگی دارند و تمایل دارند سایز سینه خود را کاهش دهند. عمل لیپوماتیک از طریق خارج کردن چربی های اضافی این ناحیه، سینه مردان را کوچکتر می کند.

لیپوماتیک ران ها

چربی های اضافه معمولا در قسمت ران انباشه می شوند. از طریق عمل لیپوماتیک می توان چربی های اضافی داخل و خارج ران را از بین برد.

لیپوماتیک زانو

بسیاری از افراد از شکل ظاهری زانو خود ناراضی اند. با استفاده از عمل لیپوماتیک می توان چربی های اضافی این ناحیه را تخلیه کرد تا زانو ها ظاهر زیباتری پیدا کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لیپوماتیک غرب تهران

ترکیب عمل لیپوماتیک با سایر عمل ‌ها

بسیاری از جراحان ممکن است با توجه به شرایط بیمار و برای کسب نتایج بهتر از ترکیب عمل لیپوماتیک با سایر روش ها استفاده کنند. برخی از این روش ها عبارتند از:

لیپوماتیک همزمان با ابدومینوپلاستی

اگر بیمار در ناحیه شکم دارای چربی و پوست اضافی باشد، جراحان معمولا جراحی لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی را به طور همزمان انجام می دهند. جراح با استفاده از روش لیپوماتیک چربی های اضافه بدن را خارج و تخلیه می کند و از طریق جراحی ابدومینوپلاستی پوست شل و اضافی را از بین می برد و پوست ناحیه موردنظر را لیفت می کند.

لیپوماتیک و تزریق چربی به نواحی دیگر بدن

از آنجایی که در جراحی لیپوماتیک بافت و سلول های چربی آسیب نمی بینند، جراح می تواند چربی های خارج شده را برای پر کردن نواحی دیگر مورد استفاده قرار دهد.

 بسیاری از بیماران تمایل دارند از چربی های خارج شده از بدن خود برای پر کردن نواحی دیگر بدن مانند صورت، سینه و باسن استفاده کنند. پزشک جراح در صورت تمایل بیمار می تواند به راحتی این چربی های خارج شده را به قسمت های دیگر بدن تزریق کند.

تفاوت عمل لیپوماتیک با جراحی لاغری

بسیاری از افراد تصور می کنند جراحی لاغری و لیپوماتیک روش های درمانی مشابهی برای کاهش وزن هستند. با این حال، لیپوماتیک نوعی جراحی لاغری یا کاهش وزن نیست.

لیپوماتیک به بیماران کمک نمی کند وزن کم کنند. در عمل لیپوماتیک مقداری از چربی های اضافی و سرسخت بیمار برداشته می شود و فرم و شکل ظاهری بدن بهبود می یابد. به دلیل تورم ناشی از عمل ممکن است چندین ماه طول بکشد تا نتایج حاصل از عمل لیپوماتیک مشاهده شود.

جراحی لاغری یک راه حل طولانی مدت برای افرادی است که با چاقی دست و پنجه نرم می کنند. بسته به روش، جراحی لاغری مسیر سیستم گوارشی را تغییر می‌دهد. در اکثر جراحی های لاغری، جراح قسمت بزرگی از معده را بر می دارد. این امر باعث می شود بیمار با خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری کند و به همین دلیل بیمار پس از جراحی لاغری وزن بسیار زیادی از دست می دهد.

متخصص جراحی لیپوماتیک

اگر به دنبال جراح فوق تخصص لیپوماتیک در تهران هستید، از سایت drkambizizadpanah.com دیدن کنید.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.