کد خبر : 24872 / /
/

 

چکیده : پله پیما پیچشی راهکاری مطمئن برای حل مشکل زانودرد در پله های ساختمان دوبلکس و آپارتمان ها می باشد که دارای پاگرد یا پله پیچ می باشد. حتما نکات زیر را در نظر داشته باشید.

 

امروزه به دلیل وجود سالمندان و یا افراد ناتوان و معلول جسمی در هر خانه و آپارتمانی ضرورت وجود بالابر پله به شدت احساس می شود. جابجایی و انتقال این افراد در بین طبقات همواره یک مشکل بزرگ برای اهل خانه است که با خرید بالابرهای مخصوص این مشکل تا حدودی حل شده است. در این مطلب کوتاه و خلاصه به ارائه راهنمایی های لازم جهت خرید صندلی پله پیما پیچشی می پردازیم. با ما همراه باشید.

چگونگی کارکرد صندلی بالابر چرخشی

مکانیزیم حرکتی صندلی های پله پیما پیچشی بر حرکت با موتور گیربکس بر روی ریل دندانه شانه ای می باشد. پس از فشار بر روی ریموت کنترل، فرمان حرکت به موتور دستگاه ارسال می شود و موتور قوی نصب شده بر روی این صندلی با رعایت حفظ تعادل بر روی ریل دندانه شانه ای حرکت می کند و مسیر را به راحتی طی می کند.

انواع صندلی های بالابر

صندلی های بالابر یا پله پیما دستگاه ها و ابزار حمل و جابجایی افراد در پلکان های مستقیم یا شیب دار می باشند. صندلی های بالابر و پله پیما بر اساس نوع حرکت به دو نوع پله پیما پیچشی یا پله پیما مستقیم تقسیم می شوند.

  • صندلی پله پیما پیچشی 

    پلکان های خانه ها و آپارتمان ها در همه موارد به صورت صاف و مستقیم نمی باشد و گاهی دارای ایستگاه و یا پاگرد می باشند. وجود پاگرد در پلکان های یک آپارتمان شیب های متغیری را در مسیر بالابر ایجاد می کند که برای حرکت روان و سریع آن نیازمند صندلی پله پیما پیچشی یا بالابر پله چرخشی می باشید.

 

  • صندلی پله پیما مستقیم 

از صندلی های پله پیما مستقیم برای پله های صاف و مستقیم استفاده می شود. نصب و نگهداری صندلی پله پیما مستقیم در مقایسه با چرخشی بسیار کم هزینه تر و راحت تر است.

چه زمان نیاز به صندلی بالابر چرخشی داریم؟

صندلی های پله پیما چرخشی یا پیچشی در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرند که امکان نصب آسانسور یا بالابر برای ساختمان یا خانه های دوبلکس وجود نداشته باشد. علاوه بر این در پلکان های با شیب متغیر و وجود پاگرد و ایستگاه امکان نصب پله پیما مستقیم وجود ندارد و به همین دلیل نصب و استفاده از پله پیما پیچشی ضرورت پیدا می کند.

گرچه به دلیل هزینه بالای خرید و نصب صندلی های پله پیما پیچشی و همچنین مدت زمان طراحی و ساخت استفاده از این ابزار هزینه بر و زمان بر است، اما در حال حاضر بهترین روش برای جابجایی و انتقال سالمندان و معلولان در بین طبقات بدون خطر و ایمنی کامل است. مشاوران شرکت آلفاتَک با آگاهی از موارد نیاز به صندلی های پله پیما پیچشی مشاوره های سودمندی به متقاضیان ارائه می دهند.

تفاوت بالابر پله پیچشی و مستقیم

صندلی پله پیما پیچشی

پله پیماهای پیچشی به دلیل توانایی حرکت در شیب های مختلف دارای طراحی های پیچیده و البته قیمت بالاتر می باشند. گاهی که مسیر پلکان با شیب بسیار و پیچیدگی زیاد همراه است، دستگاه های پله پیمای پیچشی از نوع گیربکسی می تواند بسیار کارساز باشد. مهم ترین تفاوت بالابرهای پیچشی و مستقیم در شرایط استفاده از آن ها است.

صندلی ها و پله پیما پیچشی در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرند که امکان نصب آسانسور و یا بالابر در یک آپارتمان یا خانه دوبلکس وجود نداشته باشد. علاوه بر این هزینه نصب و نگهداری صندلی های پله پیما چرخشی به مراتب از بالابرهای مستقیم بالاتر است.

مزایا و معایب بالابرهای چرخشی

صندلی های پله پیمای چرخشی یا پیچشی جدا از مزایای فراوان برای افراد سالمند و معلول و افرادی که ناچار به نگهداری سالمندان می باشند، دارای معایبی نیز می باشند. از جمله معایب صندلی های پله پیمای پیچشی می توان به هزینه بالای ساخت و نصب آن ها اشاره کرد. تنظیم شیب مختلف راه پله، دور زدن صندلی در محل پاگرد و استراحتگاه و نصب ریل های جفتی بر روی پلکان برای پله پیمای پیچشی هزینه های زیادی در بر دارد.

علاوه بر این این نوع پله پیماها به دلیل پیچیدگی ساخت نیاز به صرف هزینه بالا برای تعمیر و نگهداری می باشند. همچنین مدت زمان استفاده از این صندلی های بالابر چرخشی بسیار کوتاه است و قابلیت جابجایی در زمان های طولانی و مسافت های زیاد را ندارد.

هزینه ی صندلی بالابر چرخشی

یکی از مهم ترین موارد در خرید ابزارها و دستگاه های الکترونیکی قیمت و هزینه آن ها می باشد. استفاده از سیستم های الکترونیکی و پیچیدگی های خاص این نوع دستگاه ها قیمت آن را با نوسان همراه ساخته است. تعیین قیمت صندلی های پله پیما پیچشی بر اساس ابزارهای پیچیده به کار رفته در سیستم آن ها و همچنین شرایط پله ها و نوع شیب متفاوت است. در حال حاضر صندلی های پله پیما در دو نوع ایرانی و خارجی موجود است که بر اساس داخلی یا خارجی بودن قیمت هر کدام متفاوت است.

فاکتورهای موثر بر قیمت صندلی های بالابر پیچشی

پله پیما چرخشی یا پیچشی

فاکتورهای مشخصی قیمت و هزینه تمام شده صندلی های پله پیما پیچشی را بالا یا پایین می کنند. از مهم ترین این فاکتورها بر قیمت صندلی ها و پله پیماهای چرخشی یا پیچشی موارد زیر را می توان نام برد:

  • تعداد پاگردها

قیمت صندلی پله پیما چرخشی به تعداد پاگردهای مسیر بستگی دارد. هر چه تعداد پاگردها بیشتر باشد، قیمت این نوع پله پیما افزایش می یابد. در واقع هر چه پاگردهای مسیر پلکانی ساختمان بیشتر باشد، قیمت صندلی های پله پیما پیچشی افزایش می یابد. زیرا برای هر پاگرد باید نقشه برداری و طراحی های خاصی صورت گیرد و هزینه ساخت و تولید را بالا می برد.

  • مسافت و طول مسیر پله ها

هر چه طول و مسافت مسیر پلکان افزایش یابد، قیمت صندلی پله پیما افزایش خواهد یافت.

  • وجود امکانات اضافی

قیمت دستگاه های پله پیما چرخشی یا پیچشی به امکانات اضافی نصب شده بر آن نیز بستگی دارد. اگر دستگاه پله پیما در چند مسیر پاگرد متوقف شود و یا سیستم های جدیدی بر روی آن نصب شود، قیمت دستگاه افزایش می یابد.

  • کشور سازنده

در حال حاضر در بازار ایران دستگاه های بالابر پله چرخشی یا پیچشی بر دو نوع داخلی و خارجی وجود دارند. نوع داخلی این دستگاه های الکترونیک با دارا بودن ایمنی و کیفیت بالا قابل رقابت با نوع خارجی آن می باشد و علاوه بر این از لحاظ قیمت معادل یک سوم دستگاه های خارجی است.

 

برچسب ها : بالابر پله پیچشی,بالابر پله چرخشی,پله پیما پیچشی

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.