کد خبر : 20680 / /
/

زمان ثبت نام در مدارس کانادا

کانادا یکی از برترین کشورهای دنیا است که دارای سطح رفاهی بالا، اقتصادی قوی و سطح بالای آموزشی می باشد. قطعا تحصیل در کانادا یکی از برترین مسیرهای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا است که علاوه بر اینکه می توانید از سطح علمی خوبی برخوردار شوید، مسیرهای کاری زیادی را نیز می توانید برای خود هموار نمایید. با توجه به اینکه شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا بسیار عالی است، متقاضیان بین المللی بسیاری خواهان اخذ پذیرش از آن ها می باشند و همین امر سبب رقابت بسیار بالا برای تحصیل در کانادا به خصوص برای اپلای دانشگاه های مطرح آن می باشد. یکی از مسیرهایی که سبب اخذ راحت تر پذیرش از دانشگاه های کانادا می شود، تحصیل در مدارس کانادا است. با تحصیل فرزندانتان در ندارس کانادا علاوه بر اینکه می توانید آینده آن ها را تضمین نمایید، امکان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند نیز برای شما وجود دارد. در زینه تحصیل در مدارس کانادا قطعا موضوعاتی نظیر انواع مدارس در کانادا، زمان ثبت نام در مدارس کانادا و چگونگی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند، پیش خواهد آمد. مطالب زیر را با استفاده از تاره ترین اطلاعات موجود در وب سایت های موسسه ملک پور تهیه شده اند. با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

زمان ثبت نام در مدارس کانادا

برای اینکه فرزند شما بتواند در مدارس کانادا مشغول به تحصیل شود می بایست به زمان ثبت نام در مدارس کانادا توجه داشته باشید تا قبل از اتمام ددلاین، ثبت نام را انجام دهید. زمان ثبت نام در مدارس کانادا در اغلب ایالت های آن ماه های ژانویه و سپتامبر می باشد. شما می بایست در زمان ثبت نام در مدارس کانادا پذیرش دریافت نمایید و پس از ان برای فرزند خود ویزای دانش اموزی کانادا را اخذ کنید تا موفق به تحصیل در کانادا شود.

سن تحصیل در مدارس کانادا

کانادا کشور وسیعی است و دارای ایالت های متعددی می باشد که نظام و قوانین آموزش در هر ایالت آن متفاوت است. در بر خی از ایالت های کانادا تحصیل اجباری از سن 5 سالگی آغاز می شود و متقاضی پس از یک سال گذراندن پیش دبستانی در سن 6 سالگی وارد مدرسه خواهد شد. برخی از ایالت های کانادا دوران دبیرستان را در سن 16 سالگی به اتمام می رسانند و متقاضیان می توانند در این سن برای دانشگاه های کانادا اقدام نمایند در حالی که در ایالت های دیگر کانادا تحصیل تا سن 18 سالگی ادامه دارد.

 مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند

اگر قصد اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به این کشور را از طریق تحصیل فرزند خود دارید، باید بگوییم که این امر امکان پذیر می باشد. طبق گفته مشاوران موسسه ملک پور، دولت کانادا اجازه همراهی والدین را در هنگام تحصیل فرزندان زیر 18 سال می دهد. شما می بایست در ابتدا فرزند خود را برای تحصیل به کانادا بفرستید و سپس برای اخذ ویزای همراه اقدام نمایید. دقت نمایید که در اغلب موارد در صورتی که فرزند شما زیر 10 سال است می بایست حتما خودتان به عنوان گاردین همراه فرزند باشید ولی در باقی موارد می تواند یک سرپرست دیگر که اقامت دائم یا تابعیت کانادا را دارد، به عنوان کاستودین معرفی شود.

انواع مدارس در کانادا

کانادا کشوری مهاجرپذیر است که برای رفاه حال مهاجران مدارس متنوعی را تاسیس کرده است. شرایط تحصیل در هر کدام از این مدارس متفاوت می باشد. به طور کلی می توان مدارس کانادا را در سه گروه مدارس دولتی، خصوصی و شبانه روزی، قرار داد. هزینه تحصیل در مدارس دولتی کانادا برای شهروندان کانادا و متقاضیانی که اقامت دائم دارند، رایگان است ولی مهاجران می بایست هزینه پرداخت نمایند ولی میزان این هزینه نسبت به دو گروه دیگر مدارس در کانادا ارزان تر می باشد. در مدارس خصوصی کانادا تمامی متقاضیان می بایست شهریه پرداخت نمایند. در این گونه مدارس فعالیت های فوق برنامه ای نظیر موسیقی، تئاتر، هنر و دیگر تخصص ها به متقاضیان آموزش داده می شود. به طور معمول مدارس شبانه روزی برای آن دسته از افرادی است که به دور از خانه هستند. دانش آموزان در اینگونه مدارس زندگی می کنند که این باعث فراگیری بهتر زبان، افزایش مشارکت و تعامل همچنین یادگیری زندگی گروهی می شود.

شرایط ورود به دانشگاه پس از تحصیل در مدارس کانادا

متقاضیان با تحصیل در مدارس کانادا یکی از دو هدف کلی یعنی ادامه تحصیل در دانشگاه ها یا ورود به بازار کار را دنبال می کنند. آن دسته از متقاضیان که در زمان ثبت نام در مدارس کانادا به فکر ورود به بازار کار در کانادا بوده اند می بایست وارد کالج شوند. دسته دیگری از متقاضیان که در زمان ثبت نام در مدارس کانادا به فکر ورود به دانشگاه های کانادا و ادامه تحصیل بوده اند، می توانند مسیر بسیار هموارتری را طی کنند. این دسته از متقاضیان با توجه به اینکه در مدارس کانادا تحصیل نموده اند نیاز به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت و همینطور اخذ ویزای دانشجویی کانادا برای آن ها راحت تر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مدارس و دانشگاه های کانادا به وبسایت موسسه ملک پور رجوع کنید. برای ورود کلیک کنید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.