کد خبر : 19836 / /
/

 

در این روزها که در حال گذراندن روند عادی جدید هستیم، بار والدین سگ کمی سنگین تر شده است. ضروری است که برای سلامت و بهداشت سگ هایمان تلاش بیشتری کنیم. در این مرحله، اطاعت از دستورات ما در خیابان، آنها را کمی از خطر دور می کند. سگ ها، حیوانات خانگی ما، باید برای صلح متقابل آموزش ببینند، به خصوص برای اینکه دچار استرس نشوند. می‌توان موارد مهم و روش‌های تربیت سگ در آموزش سگ را به شرح زیر فهرست کرد.

اول از همه، شخصیت دوستان حیوان خانگی ما و ویژگی های نژاد آنها باید به خوبی شناخته شود. والدین حیوان خانگی نیاز به پشتکار و اراده دارند. دوستان حیوان خانگی ما نباید غافلگیر شوند، انتظار نتیجه فوری نداشته باشند، یعنی صبور باشند، و کار باید زمانی انجام شود که سگ خوشحال است، بدون تلاش برای آموزش در هر زمانی. جدا از اینها، یک مسئله مهم این است که آموزش سگ توسط یک نفر انجام می شود. هوشیاری گله در سگ ها نیز مانند برخی حیوانات دیگر شکل می گیرد. هر گله یک رهبر دارد. در این مورد، صاحبان حیوانات خانگی باید رهبر دوستان حیوان خانگی ما باشند.

چگونه یک سگ را تربیت کنیم، روش های برجسته کدامند؟

برای اینکه بتوانیم با سگ ها که دوستان حیوان خانگی ما هستند زندگی کنیم، باید یاد بگیریم که چگونه با توجه به روش های تربیتی آنها را وادار به انجام چه کاری و نحوه تربیت آنها کنیم.

زمان غذا نزدیک به دوستان حیوان خانگی ما

مقدار کمی غذا را در کاسه سگ خود بریزید و دور شوید. وقتی غذا تمام شد، دوباره نزدیک شده و مقداری دیگر اضافه کنید. این اقدامات باعث می شود سگ شما مشتاقانه منتظر رویکرد شما باشد.

افزایش شادی

اگر هنگام نزدیک شدن شما دمش را تکان دهد، به این معنی است که او شروع به دوست داشتن شما کرده و خوشحال است. به اندازه کافی نزدیک بنشینید تا زمانی که او غذای خود را می خورد به او نزدیک شود و در حین غذا خوردن به او پاداش دهید. در تربیت سگ، این کار را چندین بار در وعده های غذایی تکرار کنید.

آموزش اطاعت: بنشینید

دستور نشستن که از جمله روش های تربیت سگ است، ساده ترین دستور برای یادگیری است. روش برای این کار این خواهد بود که وقتی می‌فهمیم که آن‌ها می‌آیند و جلوی ما می‌نشینند، دستور «sit» را با تمدید آن می‌دهیم. اگر بعداً بنشینند، باید به آنها پاداش دهیم. لزوماً نباید یک چیز مادی باشد. اگر ما آنها را دوست داشته باشیم اگر بعد از هر دستور بنشینند، به طور خودکار این کار را انجام می دهند.

یات

در تربیت سگ، اگر دوستمان در موقعیت باشد، چیزی را به او نشان می دهیم که برایش جالب باشد (غذا، چوب، توپ کوچک و ...). سپس آن را از جلو به صورت نزدیک می کنیم. پس از تمرکز حواس او روی جسمی که در دست داریم، آن را پایین می آوریم. در نهایت وقتی جسمی را که دنبال می‌کند با دقت به سمت خود می‌کشیم، سگ ما به حالت دراز می‌رود.

می تواند

به عنوان یک قاعده، دوستان سگ ما اشیایی را که دور می اندازیم، پس می آورند. اما اگر نتوانند این کار را انجام دهند، روش زیر را می توان دنبال کرد. بیایید با پرتاب یک چوب کوچک در فاصله کوتاهی او را از بند خود بفرستیم. وقتی چوب را پیدا کردیم و گرفتیم، بگوییم "آفرین" و به آرامی آن را به سمت خودمان بکشیم. اگر چوب را بگیریم و به او جایزه خوبی بدهیم، او از آن یاد می گیرد و با کمال میل شروع به انجام آن می کند.

راه رفتن با افسار

این آموزش زیاد سخت نیست. برای اینکه بتوانیم با دوستان حیوان خانگی خود قدم بزنیم، باید به آنها بیاموزیم که کنترل خود را در دست داریم. برای این کار باید با توقف های ناگهانی و دادن فرمان "نه" منتظر بمانیم، بدون اینکه فرصتی به آنها بدهیم تا جلوی ما راه بروند. به این ترتیب او پس از چند بار تلاش متوجه می شود که نمی تواند ناخواسته به جایی برود.

برای آموزش دستشویی سگ چه باید کرد؟

آموزش دستشویی سگ یکی از مهمترین مسائل در تربیت سگ است. ما باید به سگ هایمان، دوستان حیوان خانگی خود، که باید به زندگی اجتماعی با ما عادت کنند، بیاموزیم که کجا و چگونه مدفوع کنند.

اول از همه اینجا باید تصمیم بگیریم. آیا می خواهید سگ شما در داخل خانه از پد دستشویی استفاده کند یا از دستشویی بیرون استفاده کند؟ گزینه اول بیشتر برای سگ های کوچک ترجیح داده می شود. اما آموزش دستشویی رفتن برای هر دو ضروری است!

آموزش دستشویی سگ در منزل

وقتی تصمیم می گیرید با دوستان حیوان خانگی ما زندگی کنید، بزرگترین مشکلی که باید حل شود دستشویی است. زیرا در سگ ها هر زمان که نیاز باشد این کار را انجام می دهند. اگر دوستان حیوان خانگی ما دستشویی خود را در گوشه ای از خانه درست کنند، نیازهای بعدی خود را در آنجا برآورده می کنند و این باعث می شود خانه غیرقابل سکونت شود. برای حل این مشکل باید مکانی را برای آموزش دستشویی سگ انتخاب کنیم و آن را با روزنامه پر کنیم.

پس از خوردن و آشامیدن آب، سگ خود را در نزدیکی این نقاط تعیین شده نگه داریم. شما می توانید در پرتو این دانش عمل کنید، زیرا می دانیم موجوداتی هستند که 1 ساعت پس از فرآیند خوردن و آشامیدن نیازهای خود را برآورده می کنند.

آموزش دستشویی سگ خارج از منزل

آموزش دستشویی در خارج از خانه آسان تر است. اگر به سگ خود وقتی بیرون است جایزه بدهید، خیلی راحت و سریع یاد می گیرد.

مالکیت خوب با آگاهی از اینکه تربیت سگ باید با حوصله انجام شود و هرگز در روند عادی جدید ما را آلوده نخواهند کرد...

منبع: پتشاپ آتاپت

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.