کد خبر : 19149 / /
/

 

سفر، همیشه پر از آموختن تجربه‌هاست. تجربه‌هایی که گاهی شیرین و دلچسب هستند و گاهی تلخ! اما همین تجربه‌هاست که سفر را جذاب می‌کند و از ما فردی باتجربه می‌سازد. جهان مانند کتابی پرماجرا و پراز شگفتی‌هاست، تنها باید پا در جاده گذاشته و صفحه به صفحه آن را لمس کنید، نفس بکشید و زندگی کنید!

اگر قصد سفر دارید بهتر است مقصد خود را با سفری هیجان‌انگیز به سمت دیار اولین‌ها آغاز کنید. بله درست حدس زدید! منظورم شهر زیبای تبریز است؛ شهری پرآوازه و جذاب که هر گوشه‌اش پر از زیبایی بوده و سفر به آن تجربه‌ای به‌یادماندنی برایتان رقم خواهد زد. با ما همراه باشید تا با بهترین‌های سفر به تبریز بیشتر آشنا شوید.

هزینه سفر به تبریز؛ هزینه‌ای که صرف خوشی‌ها خواهد شد!

برای سفر به تبریز، به این شهر کهن، مهد تمدن و شهر فرهنگ ایران، باید مشابه عمل کنید و اول از هرچیزی هدف خود را از سفر مشخص کرده و سپس هزینه سفر به تبریز را محاسبه کنید. برای چه به تبریز سفر می‌کنید؟ چند روز اقامت خواهید کرد؟ به کدام منطقه تبریز خواهید رفت؟ آیا سفرتان کاری است یا به قصد تفریح و سیاحت سفر می‌کنید؟ چه مقدار از بودجه خود را می‌توانید صرف این سفر کنید؟ پاسخ به این پرسش‌ها می‌تواند سفر را برایتان به یادماندنی‌تر و جذاب‌تر کند.

سفر با هواپیما و تجربه پرواز بر فراز آسمان، سفر با قطاری که تماشایی‌ترین مسیرها را نشانتان می‌دهد، سفر با اتوبوس و حتی سفری خانوادگی با ماشین شخصی هر کدام لذت خاص خود را داشته و هزینه‌های جدایی خواهند داشت. هتلی که انتخاب خواهید کرد، حمل‌ونقل داخل شهر، بازدید از جاهای دیدنی، غذاهایی که می‌خورید و حتی سوغاتی‌هایی که می‌خرید همگی بخش‌هایی از هزینه‌های سفر به تبریز را تشکیل می‌دهند.

بهتر است قبل از این که کوله بار سفر را بسته و آماده سفر شوید، هزینه سفر به تبریز را محاسبه کرده و بر طبق برنامه‌ریزی خود، هزینه مناسبی را برای آن در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که برنامه ریزی قبل از سفر و آشنایی با هزینه‌های سفر می‌تواند لذت سفر را چند برابر کرده و سفر را برایتان خاطره‌انگیزتر کند.

5

سفرنامه تبریز؛ سفری از جنس کلمات!

«تابستان بود و گرمای هوا باعث شده بود تا حوصله‌ام کمی سربرود. در فکر رفتن به سفر یا بهتر بگویم پناه بردن به شهر خنکی بودم که لحظه‌ای فکر سفر به تبریز به ذهنم خطور کرد. در اینترنت به دنبال شناختن تبریز و مطالعه سفرنامه‌‌ها و استفاده از تجربیات دیگر مسافران رفتم تا سفر راحت و بهتری برای خود و خانواده‌ام رقم بزنم. تمام سایت‌ها پر بود از تعریف و تمجید و اینکه سفر به تبریز، سفری متفاوت و فراموش‌نکردنی در زندگی همه است! با خواندن این‌ها اشتیاق و هیجان در من بیشتر جرقه می‌زد و لحظه ‌شماری میکردم تا به این دیار باشکوه سفر کرده و سفرنامه تبریز را به نگارش درآورم.»

چقدر لذت‌بخش است همراه شدن با سایر افراد در سفری از جنس کلمات و در قالب سفرنامه! خواندن سفرنامه به اندازه رفتن به سفر هیجان انگیز بوده و لذت سفر را در فرد ایجاد می‌کند. اصلا مگر می‌شود عاشق سفر کردن، گشت‌وگذار و کسب تجربه جدید باشید اما از خواندن سفرنامه لذت نبرید؟ خواندن بالا و پایین سفر سایر افراد، همراه شدن با آن‌ها در سفر و خواندن اتفاقاتی که در طول سفر افتاده تجربه دلنشینی را برایتان رقم خواهد زد.

می‌توانید فنجانی چای داغ برای خود ریخته، به گوشه دنجی پناه برده و سوار بر کلمات به دوردست‌ترین نقاط سفر کنید. به نظرم سفر خیال، یکی از زیباترین سفرهاست که هیچ محدودیتی ندارد و با خواندن سفرنامه میسر می‌شود. اگر عاشق خواندن سفرنامه هستید حتما سری به آدرس https://mag.yol1.ir/1053/ بزنید. با خواندن این سفرنامه جذاب، وارد ائل گلی شده و در دریاچه آن قایق سواری خواهید کرد، با آهنگ پخش شده از بلندگوها رقصیده و در شهربازی زبانتان از هیجان بند خواهد آمد، وارد موزه مشروطه تبریز شده و بعد از تماشای جذابیت‌های آن سری به موزه عصرآهن خواهید زد.

با غذاهای لذیذ رستوران حاج علی آشنا شده و در بازار بزرگ تبریز قدم خواهید زد، بعد از آن سوار بر تله کابین شده و به بالای بام تبریز خواهید رفت، جایی که شهر درست زیر پایتان قرار دارد! و در آخر، با سیاحتی هیجان انگیز در باغلارباغی، سفر به تبریز را به پایان خواهید رساند. به راستی چقدر لذت‌بخش است خواندن سفر نامه!

6

سفر به تبریز؛ سفری که هیچ‌وقت تمام نخواهد شد!

سفر به تبریز، به شهر اولین‌ها و زیباترین‌ها. سفری که هیچ‌وقت تمام نخواهد شد حتی بعد از برگشتن به منزلتان در خیالتان دور استخر ائل‌گلی قدم می‌زنید، از دیدن خانه مشروطه به وجد می‌آیید و با شوقی که در چشمتان موج می‌زند و دلتنگی که در دلتان جاری شده، برای سفر دوباره به این دیار متمدن برنامه‌ریزی خواهید کرد. این شهر از گردشگرپذیرترین شهرهای ایران است، مهربانی و میزبانی مردم ترک‌زبان، فراوان بودن جاهای دیدنی تبریز و آب‌وهوای دل‌پسندی که دارد آن را به یکی از گزینه‌های محبوب مسافرت تبدیل کرده است. اصلا مگر سفر به تبریز چرا دارد؟

نشستن در یکی از کافه‌های شهر و گوش دادن به عطری که در فضا پراکنده شده، قدم زدن در طبیعت زیبایی که آرامش را مهمان جانتان می‌کند، عبادت زیر سقف خیال انگیز مسجدی به رنگ کبود، خرید کردن در راسته‌های شگفت‌انگیز بازار سرپوشیده، قدم گذاشتن به آرامگاهی که 400 شاعر در آن آرمیده‌اند، نوش‌جان کردن غذایی لذیذ در بهترین رستوران‌ها، شب‌گردی‌های هیجان‌انگیزی که نوید زنده بودن می‌دهند و گشتن در شهر با تکاپوهای مردم، همگی حس لذت بخش، جذاب و فوق‌العاده‌ای است که کلمات از بیان آن قاصر و قلم از نوشتن آن عاجز است.

در هر حال این سفر کردن است که لذت زندگی را به انسان یادآور شده و تجربه‌هایی خاص و ناب را برایش رقم می‌زند. سفر کنید و به شهرهای مختلف بروید، با فرهنگ‌های مختلف آشنا شوید و تجربه‌های جدید برای خود ایجاد کنید، به یاد داشته باشید که زندگی برای زیستن در یک نقطه نیست! زندگی لذتی است که باید به دنبالش بروید و چه لذتی بالاتر از این که این حس را در سفر به دست آورید.

توصیه می‌کنیم قبل از این که کوله بار خود را بسته و راهی سفر به تبریز اینجا کلیک کنید و با خواندن آن برنامه خود را برای سفر به تبریز آماده کنید. خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با بهترین‌های این شهر آشنا شده و سفری خاطره‌انگیز و جذاب برای خود رقم بزنید.

7

مجله گردشگری یول بیر؛ همراه شما برای تجربه سفری خاطره‌انگیز

سفر، گاهی برداشتن کوله بار و قدم گذاشتن در دل جاده‌ها، لمیدن در میان ماسه‌ها و گوش سپردن به صدای طبیعت، تماشای یک کشتی زیبا و یا دیدن لنج شکسته‌ای است که در میان پنجه طوفان گیر افتاده و اکنون به گل نشسته است و گاهی می‌تواند برداشتن فنجانی از چای داغ، نشستن پشت میز و خواندن سفرنامه‌ای باشد که در قالب کلمات شما را با خود همراه کرده و لذت یک سفر را برایتان به ارمغان می‌آورد.

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید برنامه دقیقی برای سفر داشته باشید، اگر به دنبال آشنایی با بهترین جاهای دیدنی تبریز هستید، اگر دوست دارید تا در سفر به این شهر یک شکم‌گردی جانانه را تجربه کنید، اگر دوست دارید با بهترین زمان سفر به هر شهر آشنا شوید و یا حتی اگر از آن دسته از نویسندگان خوش ذوقی هستید که دوست دارید مخاطب را در قالب کلمات با خود همراه کرده و برایش از جاهای دیدنی شهرهای مختلف بنویسید، می‌توانید با مجله گردشگری یول بیر همراه باشید. مجله گردشگری یول بیر یکی از معدود مجله‌های گردشگری است که با زبان و بیانی فصیح و شیوا به معرفی شهرهای مختلف و نیاز مخاطبان در سفر پرداخته و ارزشمندترین اطلاعات را در قالب زیباترین کلمات به مخاطب ارائه می‌دهد.

راه‌هایی که شما را به یول بیر می‌رساند:

  • مجله گردشگری یول بیر: https://mag.yol1.ir
  • شماره تماس: 09143337200
  • آدرس: دانشگاه تبریز، مرکز فناوری دانشگاه، مجله گردشگری یول بیر

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.