کد خبر : 19024 / /
/

 

همانطور که شرکت شما رشد می کند، ممکن است متوجه شوید که مدیریت بسته بندی به خودی خود تقریباً به یک بخش تبدیل می شود. در نتیجه، می‌خواهید راه‌هایی برای کارآمدتر و کم‌هزینه‌تر کردن آن بیابید. در اینجا چند راه برای کاهش هزینه های بسته بندی آورده شده است.

رایج ترین انواع مواد بسته بندی  مورد استفاده تجاری عبارتند از:

 • پلاستیک
 • شیشه
 • فولاد
 • آلومینیوم
 • کاغذ و مقوا
 • چوب

خودکارسازی وظایف رایج بسته بندی

یکی از راه های کاهش هزینه های بسته بندی این است که از دستگاه بسته بندی استفاده کنید. اگر در حال حاضر به افراد برای انجام این کارهای تکراری پول می دهید، سرمایه گذاری در فناوری رباتیک برای جمع آوری یا بسته بندی کارتن ها را در نظر بگیرید. کارکنان خود را به کارهای سطح بالاتر و پر ارزش تر تغییر دهید تا شرکت خود را رشد دهید.

کاهش هزینه های بسته بندی با راه ها و روش های گوناگونی صورت می گیرد. کاهش هزینه بسته بندی برای اکثر شرکت ها و تولیدی های ایران اولویت بالایی دارد.

ساده کردن ذخیره سازی و استفاده از مواد بسته بندی

یکی از راه های کاهش هزینه های بسته بندی مطمئن شوید که محبوب‌ترین مواد بسته‌بندی شما در مکانی با دسترسی آسان ذخیره می‌شوند و موجودی شما به خوبی ذخیره می‌شود. مواد بسته بندی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند را به منطقه دورتر منتقل کنید.

اندازه و فضا را بهینه کنید

یکی از مطمئن شوید که با اندازه‌بندی مناسب بسته‌بندی، یا یافتن راه‌هایی برای کارکرد مواد بسته‌بندی، شاید به عنوان یک نمایش تجاری مستقل، مقدار مواد مصرفی را به حداقل برسانید. همچنین، به جعبه‌های کوچک‌تر بروید یا چندین مورد را در یک بسته قرار دهید.

به حداقل رساندن بازده

اگرچه امروزه پذیرش بازپرداخت بخش مهمی از سطوح مورد انتظار خدمات عالی به مشتریان است، مطمئن شوید که فرآیند تأیید و سفارش خود را تمیز کرده‌اید، به طوری که تعداد بازگشت‌ها تا حد امکان کم باشد.

در صدر تحولات بسته بندی باشید

مطمئن شوید که مراقب چیزهایی مانند فناوری های بسته بندی جدید، طرح ها و پیشرفت های بسته بندی هستید. اینها می توانند مواردی مانند آسیب، بازگشت یا سایر مشکلات حمل و نقل را کاهش دهند.  یکی از بهترین روش های بسته بندی محصولات استفاده از طرح های منحصر به فرد و گرافیکی می باشد.

8

نحوه کاهش هزینه های بسته بندی با استفاده مجدد از مواد بسته بندی

با یافتن راه هایی برای استفاده مجدد، کاهش و بازیافت مواد بسته بندی، هزینه ها را کاهش داده و در هزینه ها صرفه جویی خواهید کرد. دیده شدن به عنوان یک شهروند شرکتی مسئول که پایداری را در اولویت قرار می دهد نیز یک مزیت است. در اینجا چند ایده برای بررسی وجود دارد:

 • مواد بسته بندی ساخته شده از محتوای بازیافتی را کاوش کنید.
 • راه هایی برای استفاده مجدد از ظروف چوبی یا فلزی محکم پیدا کنید.
 • از مواد بسته بندی پایدار یا تجدید پذیر استفاده کنید.
 • برای بسته بندی ایمن تر و شکستگی کمتر از بسته بندی کششی استفاده کنید.
 • مواد پرکننده سست زیست تخریب پذیر را انتخاب کنید.
 • بسته بندی در صنایع غذایی

اگر شما در صنعت تولید مواد غذایی هستید، هنگام انتخاب مواد بسته بندی خود چندین ملاحظات دیگر را نیز در نظر خواهید داشت. علاوه بر بررسی هزینه، در دسترس بودن و پایداری مواد، باید در نظر بگیرید که چگونه مواد غذایی و نوشیدنی ها را ایمن، مطمئن و تازه نگه می دارد. سلامت مواد غذایی و خوراکی در صنعت تولیدات بسیار مهم است و باید در بسته بندی محصولات غذایی دقت ویژه ای داشته باشید.

بسته بندی مقاوم در برابر دستکاری در تولید مواد غذایی و همچنین استفاده از مواد غذایی مناسب به ویژه هنگام انتخاب بسته بندی پلاستیکی مهم است. انواع خاصی از بسته بندی فرصت های بازاریابی و برندسازی بهتری را برای خود فراهم می کند که می تواند یک مزیت رقابتی در قفسه های شلوغ فروشگاه های مواد غذایی باشد.

مدیریت مواد بسته بندی

مدیریت، کاهش هزینه بسته بندی محصولات و استفاده مجدد از مواد بسته بندی یک کار پیچیده است. با این حال، امروزه صرف استفاده از بسته بندی و فراموش کردن آن کافی نیست. باید به صورت برنامه ریزی شده و منظم مدیریت و نگهداری شود.

اینجاست که یک سیستم مدیریت تعمیر و نگهداری کامپیوتری (CMMS) می تواند شرکت شما را پیشرفته تر و کم هزینه تر کند.

بهترین راه برای بسته بندی ارزان محصولات

همانطور که عرض کردیم یکی از بهترین راه های کاهش هزینه بسته بندی محصولات شرکت شما این است که از دستگاه بسته بندی استفاده نمائید تا به صورت خودکار و با سرعت بالا محصولات خود را بسته بندی نمائید. یکی از بهترین تولید کنندگان دستگاه بسته بندی در ایران سایت زاگرس ماشین می باشد که جهت خرید دستگاه بسته بندی، نصب، مشاوره و ارسال به سراسر ایران می توانید عبارت " دستگاه بسته بندی زاگرس ماشین " را در گوگل جستجو نمائید و وارد سایت Arianzagrosmachinery.com شوید و اقدام نمائید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.