کد خبر : 18261 / /
/

 

لوله پلاستیکی آب در بسیاری از نقاط جهان برای لوله کشی ساختمان استفاده می شود. به جای اتتفاده از نحوه اتصال دیگر، اتصالات پلاستیکیسفید و سبز توسط یک ابزار همجوشی ویژه گرم می شوند و اساسا به هم ذوب می شوند و به یک قطعه واحد تبدیل می شوند. هنگامی که یک اتصال لوله پلاستیکی به درستی با استفاده از تجهیزات مناسب ایجاد شود، هرگز نشت نمی کند. در این نوشته به نحوه اتصال لوله های پلاستیکی سفید و سبز خواهیم پرداخت. برای خرید لوله سبز با قیمت مناسب می توانید سری به سایت فروشگاهی پاساب بزنید.

گرم کردن با ابزار جوش لوله سبز و آماده سازی لوله

مرحله 1

سوکت های اندازه مناسب را روی ابزار جوش لوله سبز قرار دهید. اکثر این ابزارها دارای جفت سوکت های نر و ماده در اندازه های مختلف هستند که مطابق با قطر لوله PPR رایج است. بنابراین، اگر از لوله PPR با قطر 50 میلی‌متر (2.0 اینچ) استفاده می‌کنید، جفت سوکت علامت‌گذاری شده برای 50 میلی‌متر را انتخاب کنید.

مرحله 2

برای شروع گرم کردن پریزها، ابزار جوش لوله را به برق وصل کنید. اکثر این ابزارهای به یک پریز استاندارد 110 ولت وصل می شوند. این ابزار یا بلافاصله شروع به گرم شدن می کند یا ممکن است مجبور شوید کلید برق را روشن کنید. مدل‌ها متفاوت هستند، اما احتمالاً چند دقیقه طول می‌کشد تا این ابزار سوکت‌ها را تا دمای لازم گرم کند.

مرحله 3

لوله پلاستیکی خود را با یک برش صاف و تمیز به طول برش دهید. در حالی که ابزار جوش لوله سبز گرم می شود، لوله خود را با استفاده از یک ابزار موثر به طول دلخواه علامت بزنید و برش دهید تا برشی تمیز عمود بر محور به دست آورید. بسیاری از مجموعه‌های ابزار جوش لوله سبز با دستگاه برش لوله به سبک ماشه یا گیره عرضه می‌شوند. هنگامی که طبق دستورالعمل استفاده می شود، برش های صاف و یکنواخت در PPR ایجاد می کند که برای جوشکاری ذوبی ایده آل هستند.

لوله  پلاستیکی سبز را می توان با انواع اره های دستی یا برقی یا برش لوله های چرخ دار نیز برش داد. با این حال، مطمئن شوید که برش‌ها تا حد امکان صاف و یکنواخت باشند و هرگونه سوراخ را با کاغذ سنباده ریز پاک کنید.

مرحله 4

قطعات لوله پلاستیکی را با یک پارچه و پاک کننده توصیه شده تمیز کنید. کیت ابزار جوش لوله سبز شما احتمالاً یک پاک کننده خاص را برای استفاده با لوله PPR توصیه می کند و حتی ممکن است همراه داشته باشد. از این پاک کننده طبق دستورالعمل در قسمت بیرونی لوله و قسمت داخلی اتصالات مورد اتصال استفاده کنید. اجازه دهید قطعات برای چند لحظه خشک شوند.

مرحله 5

عمق جوش را در انتهای اتصال لوله علامت بزنید. مجموعه ابزار جوش لوله سبز شما احتمالاً با الگویی برای علامت گذاری عمق جوش مناسب در قطرهای مختلف لوله پلاستیکی ارائه می شود. از یک مداد برای ایجاد علامت مربوطه بر روی لوله استفاده کنید.

مرحله 6

اطمینان حاصل کنید که ابزار جوش لوله پلاتیکی سبز کاملاً گرم شده است. بسیاری از این ابزارها صفحه نمایشی دارند که به شما می گوید چه زمانی ابزار گرم شده و آماده کار است. دمای مورد نظر معمولاً 260 درجه سانتیگراد (500 درجه فارنهایت) است.

گرم کردن لوله و نصب بر روی ابزار جوش لوله پلاستیکی سبز

مرحله 1

از پوست خود در برابر ابزار جوش لوله پلاستیکی سبز بسیار داغ محافظت کنید. قبل از شروع نرم کردن لوله سبز روی ابزار مورد نظر، دستکش های مقاوم در برابر حرارت و آستین های بلند بپوشید.

مرحله 2

قطعات و اتصالات لوله های پلاستیکی را مستقیماً به داخل/روی سوکت های مربوطه فشار دهید. اگر یک ابزار جوش روی میز دارید، لوله را در یک دست و اتصالات را در دست دیگر بگیرید تا بتوانید همزمان آنها را وارد کنید. اگر یک ابزار همجوشی دستی دارید، یک قطعه و سپس دیگری را به صورت متوالی وارد کنید. لوله را به سوکت ماده فشار دهید تا به علامت عمقی که روی آن گذاشته اید برسید.

فیتینگ را روی سوکت نر فشار دهید تا جایی که برآمدگی یا خط مشخص شده روی سوکت را لمس کند. برای خرید انواع اتصالات لوله پلاستیکی یا همان لوله سبز که شامل خرید بوشن، سه راهی، زانو و ... از فروشگاه لوله و اتصالات پاساب اقدام کنید.

مرحله 3

اگر مدل شما تایمر گرمایشی دارد، آن را روشن کنید. بسیاری از ابزارهای جوش لوله پلاستیکی دارای تایمرهای داخلی هستند که زمانی را که قطر انتخابی لوله سبز آماده برداشتن از سوکت است، سیگنال می دهند.

زمان گرمایش می تواند متفاوت باشد، لوله های با قطر بزرگتر اغلب کمی بیشتر از لوله های کوچکتر طول می کشد.

مرحله 4

قطعات لوله پلاستیکی را مستقیماً از سوکت ها بیرون بکشید. درست مانند زمانی که آنها را در جای خود روی سوکت ها قرار می دهید، لوله یا اتصالات را با زاویه خارج نکنید. در غیر این صورت، PPR نرم شده و تقریباً ضعیف را تغییر شکل می دهید.

به محض اینکه زنگ هشدار به صدا درآمد یا به زمان گرم شدن خود رسیدند، قطعات را جدا کنید. در غیر این صورت، انتهای آن تغییر شکل داده و ذوب می شود.

ادغام لوله و اتصالات پلاستیکی به هم

مرحله 1

لوله و اتصالات را بلافاصله به هم فشار دهید. به محض اینکه آنها را از ابزار جوش لوله سبز جدا کردید، لوله را مستقیماً داخل اتصالات قرار دهید تا به خط عمقی که روی آن مشخص شده است برسد. لوله را با زاویه وارد نکنید، و هیچ یک از قطعات را نپیچانید، فقط لوله را مستقیماً به داخل فشار دهید.

مرحله 2

قطعات لوله ذوب شده را به مدت 30 ثانیه در جای خود نگه دارید. لوله پلاستیکی خیلی سریع گرم می شود و خیلی سریع خنک می شود. در عرض 30 ثانیه، قطعات به اندازه ای خنک می شوند که در یک قطعه لوله PPR ذوب می شوند. سپس می توانید لوله ذوب شده را پایین بیاورید و به کار بعدی خود ادامه دهید.

مرحله 3

پس از خنک شدن کامل لوله را در خدمت قرار دهید. هنگامی که لوله پلاستیکی سبز ذوب شده دوباره به دمای اتاق خنک شد، آماده است تا فشار نامی آب خود را تحمل کند.

 جمع بندی نحوه اتصال لوله پلاستیکی آب

در این نوشته به بررسی نحوه اتصال لوله پلاستیکی آب یا همان لوله سبز یا سفید پرداختیم. توجه داشته باشید که در هنگام کار باید با رعایت موارد ایمنی به خود آسیب نزنید. فروشگاه لوله و اتصالات پاساب دارای انواع لوله و اتصالات با قیمت ارزان می باشد، که نیازهای شما را رفع خواهد کرد.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.