کد خبر : 17971 / /
/

 

امروزه ترس از آینده مشکلی است که بیشتر افراد با آن مواجه هستند و به دنبال روشی مناسب برای تامین آتیه خود و فرزندانشان می باشند، لذا روش های مختلفی را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند، یکی از روش های مفید برای سرمایه گذاری موثر، داشتن بیمه عمر است که در این مقاله سعی می کنیم آنرا بررسی نماییم و به این موضوع پی ببریم که آیا خرید بیمه عمر به صرفه است یا خیر؟

بیمه عمر یا بیمه زندگی چیست؟

یک بیمه برای اشخاص است که به صورت انفرادی صادر می شود و در ازای پرداخت حق بیمه، پوشش های بیمه ای مختلفی را به بیمه گذاران ارائه می دهد. در بیمه زندگی شما امکان سرمایه گذاری را نیز دارد به همین خاطر است که خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری برای تامین آتیه در بلند مدت یک روش کاربردی و مفید می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمه عمر و سرمایه گذاری وارد لینک زیر شوید:

حتما مطالعه کنید: بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

پوشش های بیمه زندگی چیست؟

همانطور که گفته شد، شرکت بیمه در ازای پرداخت حق بیمه پوشش هایی را به شما ارائه می دهد که این پوشش ها عبارت هستند از:

 • سرمایه فوت
 • غرامت نقص عضو
 • دریافت مستمری بیکاری به علت نقص عضو
 • پرداخت هزینه های پزشکی
 • معافیت از پرداخت حق بیمه به علت نقص عضو
 • غرامت بیماری های خاص
 • و ...

برای مشاهده تمامی پوشش های بیمه عمر و سرمایه گذاری می توانید به وب سایت شرکت بیمه مورد نظر خود مراجعه فرمایید.

سرمایه گذاری در بیمه عمر چگونه است؟

قبل تر بیان شد که بیمه عمر روشی مناسب برای سرمایه گذاری می باشد، اما قبل از خرید این بیمه نامه باید به طور کامل با سرمایه گذاری آن آشنا باشید.

شما برای بهره مندی از پوشش های بیمه عمر باید هر ساله حق بیمه مشخصی را به شرکت بیمه پرداخت نمایید، حق بیمه های پرداختی شما در سبد اندوخته ذخیره شده و به آن سود تعلق خواهد گرفت، بنابراین شما می توانید در زمان پایان یا فسخ قرارداد تمامی حق بیمه های پرداخت شده خودتان را از سبد اندوخته برداشت کنید. شما از این طریق می توانید با خرید بیمه عمر، سرمایه گذاری خوبی داشته باشید.

نکات مهم برای سرمایه گذاری بهتر

برای آنکه سرمایه گذاری شما در بیمه عمر موثرتر و پر سودتر باشد، باید به نکات زیر دقت داشته باشید:

 • بیمه خود را از شرکت هایی تهیه کنید که میانگین سود سالیانه آنها بالاتر است.
 • بیمه عمر خود را از شرکت هایی تهیه کنید که سقف پرداخت حق بیمه بالاتری دارند.
 • بیمه عمر خود را از شرکت هایی تهیه کنید که توانگری سطح یک داشته باشند.
 • به سقف پوشش ها در بیمه عمر دقت داشته باشید.
 • در سنین پایین اقدام به خرید بیمه نامه عمر نمایید.
 • حق بیمه خود را به صورت سالیانه افزایش دهید.
 • از سبد اندوخته خود بیش از اندازه وام نگیرید.
 • حق بیمه های بالا را انتخاب کنید.
 • مدت قرارداد خود را طولانی انتخاب کنید.
 • سعی کنید زودتر از موعد بیمه نامه خود را فسخ نکنید.
 • حق بیمه های خود را به موقع پرداخت نمایید.

6

مقایسه بیمه عمر با سایر روش های سرمایه گذاری

شما می توانید از سایر روش های سرمایه گذاری نیز استفاده نمایید لذا در ادامه سرمایه گذاری در بیمه عمر را با سرمایه گذاری های دیگر مقایسه خواهیم کرد.

مقایسه سرمایه گذاری بیمه عمر و بانک

یکی از روش های دیگر برای سرمایه گذاری، سپرده های بانکی می باشد، اما در سپرده های بانکی شما دارای پوشش های بیمه ای نمی باشید.

از آنجایی که هر ساله سود سرمایه گذاری بیمه عمر به مبلغ موجود در سبد اندوخته بیمه گذاران واریز می شود سود شما به صورت تصاعدی افزایش پیدا می کند اما نمودار سوددهی در بانک به صورت ثابت افزایش خواهد داشت.

به علاوه به سرمایه های شما در بیمه عمر هیچ مالیاتی تعلق نمی گیرد اما در بانک این گونه نیست، با این موارد می توان نتیجه گرفت سرمایه گذاری در بیمه عمر بهتر از بانک است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این دو روش از سرمایه گذاری وارد صفحه زیر شوید:

حتما مطالعه کنید: سرمایه گذاری در بیمه عمر یا بانک

مقایسه سرمایه گذاری در بیمه عمر با خرید طلا

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری خرید طلا می باشد. خرید طلا به علت تورم و افزایش سالیانه قیمت طلا می تواند برای سرمایه گذاری مفید باشد اما شما با خرید بیمه عمر نیز می توانید هر ساله حق بیمه پرداخت خود را افزایش دهید تا در آینده سود شما چشمگیر تر باشد و تورم بالا باعث از بین رفتن سرمایه های شما نشود.

از دیگر مزایا سرمایه گذاری در بیمه عمر نسبت به طلا، داشتن پوشش های بیمه ای متنوع می باشد، شما با خرید بیمه عمر می توانید از پوشش های بیمه ای در مواقع لزوم استفاده کنید اما با خرید طلا از این پوشش ها بهره مند نیستید.

لازم به ذکر است طلا، نقد شوندگی بسیار ساده تری نسبت به بیمه زندگی دارد به همین خاطر ممکن است در مواقعی که شما نیاز به پول پیدا می کنید، طلا های خود را بفروشید، اما در بیمه عمر احتمال فسخ قرارداد به خاطر نیاز مالی خیلی پایین است زیرا شما می توانید بدون نیاز به چک و ضامن از بیمه نامه خود وام دریافت کنید. بنابراین می توان به این نتیجه رسید که سرمایه گذاری در بیمه عمر بهتر از خرید طلا می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در بیمه عمر و طلا وارد صفحه زیر شوید:

حتما مطالعه کنید: سرمایه گذاری در بیمه عمر یا خرید طلا

7

مقایسه سرمایه گذاری بیمه عمر با بورس

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری، بورس می باشد. اما همانطور که حتما خودتان آگاه هستید، سرمایه گذاری در بورس ریسک بسیار بالایی دارد و برای آنکه بتوانید سرمایه گذاری موثری داشته باشید باید حتما اطلاعات کاملی در مورد بورس داشته باشید. از طرفی بیشتر اتفاقات جامعه ممکن است روی منفی و مثبت شدن بورس تاثیر گذار باشد، بنابراین باید همیشه گوش به زنگ باشید و اخبار دنیا را دنبال کنید.

به همین خاطر می توان به این نتیجه رسید بیمه عمر به علت داشتن پوشش های بیمه ای مختلف، هماهنگی با تورم، دریافت وام بدون ضامن و ... روش مناسب تری برای سرمایه گذاری نسبت به بورس می باشد.

نتیجه گیری:

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری به صورت کوتاه مدت و بلند مدت وجود دارد که در این مقاله به طور کامل توضیح داده شد، در جدول پایین روش های مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت بیان شدن است.  

روش سرمایه گذاری

مناسب برای بلند مدت یا کوتاه مدت

بیمه عمر

بلند مدت

سپرده بانکی

کوتاه مدت

خرید طلا

بلند مدت/کوتاه مدت

بورس

بلند مدت

 

 

 

 

 

 

 

 

در صورتی که روش مناسب دیگری برای سرمایه گذاری بلند مدت یا کوتاه مدت می شناسید، آنرا در انتها همین صفحه برای ما بنویسید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.