کد خبر : 14602 / /
/

 

در این مقاله می خواهیم موضوع جاب آفر کانادا را ارزیابی نماییم. ما را همراهی نمایید.

مقدمه

جاب آفر کانادا  که در این مقاله به توضیح و بررسی آن خواهیم پرداخت، یکی از روش های مهاجرت به این کشور است. این روش نسبت به سایر روش های مهاجرت، امنیت بیشتری داشته و حتی احتمال دریافت اقامت دائم با این شیوه مهاجرت بیشتر می شود. مهاجرت به کشور کانادا از طریق جاب آفر، شرایط و قوانین خاصی دارد که در این مقاله به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

فهرست

  1. جاب آفر کانادا چیست و چه تفاوتی با شیوه عادی کار در کانادا دارد؟
  2. مزایای جاب آفر کانادا چیست؟
  3. جاب آفر کانادا چه قوانینی دارد؟
  4. برای اخذ جاب آفر کانادا، به ارائه چه مدارکی نیاز است؟

4

جاب آفر کانادا چیست و چه تفاوتی با شیوه عادی کار در کانادا دارد؟

نرخ بالای مهاجرت به کشور کانادا باعث تنوع مشاغل و تخصص های مختلف در این کشور شده است. یکی از اهداف مهم دولت کانادا، توسعه این کشور با به کارگیری نیروهای متخصص داخلی و خارجی در بخش های مختلف است. یکی از بهترین روش ها برای فعالیت نیروی کار بین المللی در کشور کانادا، مهاجرت از طریق جاب آفر است.

مفهوم جاب آفری

جاب آفر در اصطلاح به معنی پیشنهاد شغلی است. این پیشنهاد از سمت کارفرمای کانادایی به متقاضی مهاجرت داده می شود تا بعد از بستن قرارداد، به وسیله آن برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام کند. جاب آفر فرصت قطعی برای کار در کاناداست. چون قرارداد کاری پیش از ورود به خاک کانادا تنظیم شده و تمام شرایط کار برای متقاضی مشخص می شود. افرادی که از طریق جاب آفری به کشور کانادا مهاجرت می کنند، علاوه بر اقامت موقت، شانس بیشتری نسبت به سایر افراد برای اخذ اقامت دائم این کشور دارند.

تفاوت جاب آفر با سایر روش­های کار در کانادا

جاب آفر کانادا، بهترین روش برای مهاجرت کاری به این کشور است اما تنها راه آن نیست. متقاضیان کار در کشور کانادا در صورت تمایل می­توانند از دیگر روش­های مهاجرت کاری به کانادا نیز استفاده کنند. در سایر روش های مهاجرت کاری، متقاضی باید درخواست خود را به شرکت های مختلف ارسال کند و این امکان وجود دارد که هیچ شرکتی فرد را پذیرش نکند. اما پیشنهاد جاب آفری بعد از بررسی کامل رزومه فرد توسط کارفرما ارائه می شود. در نتیجه احتمال پذیرش در شغل تقریبا قطعی می باشد. با توجه به مشخص بودن حقوق و مزایای کار در جاب آفر، متقاضی می تواند از ابتدای ورود به کانادا برای استفاده از حقوق خود برنامه ریزی کند که این مورد نیز از تفاوت های مهم پیشنهادات جاب آفری با دیگر روش های پیدا کردن شغل در کاناداست.

برای اخذ پیشنهاد جاب آفر کانادا، تکمیل بودن مدارک از اهمیت زیادی برخوردار است. برای اطلاعات از کلیه مدارک لازم برای دریافت این پیشنهاد می توانید با مشاورین تیم مهاجرتی الست گروپ ارتباط برقرار کنید.

مزایای جاب آفر کانادا چیست؟

مهاجرت از طریق ویزای جاب آفر کانادا مزایای زیادی دارد. این روش مهاجرتی قطعی ترین شیوه پیدا کردن کار در کشور کاناداست که مهاجر به محض ورود به خاک کانادا می تواند در این کشور به فعالیت بپردازد. برخی از مزایای مهم این ویزا را در ادامه نوشتار، شرح خواهیم داد.

مزایای جاب آفر کانادا

اولین مزیت ویزای جاب آفر، دریافت امتیازی بیشتر در سیستم اکسپرس اینتری کاناداست. تمام متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا باید درخواست خود را در این سیستم ثبت کنند. بعد از ارائه مدارک، شرایط فرد از نظر مدرک تحصیلی، مدرک زبان و ... بررسی شده و با معادل سازی اطلاعات نسبت به قوانین کشور کانادا، امتیازی به متقاضی اختصاص داده می شود که پیشنهادات شغلی براساس آن به فرد ارائه می شوند. جاب آفری امتیاز این سیستم را افزایش می دهد. همچنین صلاحیت افرادی که از این طریق به کانادا مهاجرت می کنند، بیشتر از سایرین است. در صورتی که فرد، متقاضی مهاجرت دائم به کشور کانادا باشد، رسیدگی به پرونده و درخواست وی در صورت برخورداری از مدرک جاب آفری سریع تر انجام می شود.

در مورد سایر مزایای جاب آفر کانادا می توانید با مشاورین تیم مهاجرتی الست گروپ ارتباط برقرار کنید.

5

جاب آفر کانادا چه قوانینی دارد؟

جاب آفر کانادا فرصتی ویژه برای اقامت و کار در این کشور است اما دریافت آن توسط متقاضی و ارائه آن توسط کارفرما قوانین به خصوصی برای هر دو طرف دارد.

قوانین جاب آفر برای کارفرما

کارفرمایی که قصد ارائه پیشنهاد کاری به افراد جویای کار در کشورهای دیگر را دارد، ابتدا باید پیشنهاد کار را به شهروندان و تبعه کانادا داده باشد. این پیشنهاد باید به مدت یک ماه در سایت و مجلات معتبر کاریابی کشور کانادا منتشر شود و در صورتی که در این مدت هیچ یک از شهروندان کانادا برای این شغل پذیرفته نشده یا درخواستی ندهند، می توان پیشنهاد کاری را به متقاضیان بین المللی ارائه کرد. حقوق و مزایای کار، چه در آگهی های داخلی و چه در آگهی خارجی، باید به طور دقیق مشخص باشد. جاب آفری تنها باید از سمت شرکت های معتبر کاریابی به متقاضی کار ارائه شود. در غیر این صورت وجهه قانونی نخواهد داشت.

قوانین جاب آفر برای افراد جویای کار

متقاضی جویای کار باید مدرک تحصیلی دانشگاهی یا فنی حرفه ای مرتبط با شغل پیشنهادی داشته باشد. تسلط به زبان انگلیسی به منظور ارتباط با کارفرما و انجام مصاحبه برای متقاضی الزامی است. همچنین به منظور دریافت پیشنهاد کاری، متقاضی باید برای مدت زمان مشخص در یکی از بنگاه های کاریابی کانادا عضویت داشته باشد.

برای اخذ جاب آفر کانادا، به ارائه چه مدارکی نیاز است؟

متقاضیانی که به دنبال اخذ جاب آفر کانادا برای مهاجرت به این کشور می باشند، باید مدارک خود را پیش از دریافت درخواست آماده کنند تا به محض دریافت آن، ارسال مدارک برای کارفرما را انجام دهند. در صورت تعلل در این روند و تاخیر ارسال مدارک، احتمال از دست رفتن فرصت شغلی وجود خواهد داشت. از جمله این مدارک می توان به مدرک تحصیلی اشاره کرد. حداقل مدرک تحصیلی برای اخذ پیشنهاد جاب آفر، مدرک لیسانس است. اما مدارک فنی حرفه ای از مراکز معتبر و رشته های تخصصی نیز قابل قبول می باشند. تسلط به زبان و مدرک آن از دیگر مدارک مهم برای اخذ پیشنهاد جاب آفری است. در صورتی که متقاضی، سابقه کاری در رده شغلی مشابه داشته باشد، مدارک این موضوع نیز باید برای ارائه به کارفرما ترجمه و آماده سازی شوند.

اطلاعات بیشتر در مورد نحوه آماده سازی مدارک و انواع مدارک مورد نیاز را می توانید در سایت الست گروپ مطالعه کنید.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.