کد خبر : 5885 / /
/

اخبار روز / اخبار حوادث / اخبار قتل

​راز نقشه شیطانی نصاب دوربین‌های مداربسته برای باجگیری از صاحب یک ویلا از سوی پلیس سایبری فاش شد.

این مرد پس از نصب دوربین ‌های مداربسته در خانه یک زن جوان اقدام به طراحی نقشه ای شوم کرد و عجیب اینکه 2 زن از دوستان طعمه‌شان با وی همدستی کرده بودند.

اقدامات کارآگاهان پلیس فتا برای ردیابی این مرد خلافکار هنگامی در دستور کار قرار گرفت که زن جوان با مراجعه به آنان شکایتی را در این باره مطرح کرد.

نقشه شیطانی مرد 

این زن به پلیس فتا گفت: مدتی پیش با توصیه دوستانم برای بالا بردن امنیت خانه‌‌ام تصمیم گرفتم دوربین مدار بسته در داخل ساختمان نصب کنم. برای این منظور به یک شرکت فعال در این زمینه مراجعه کرده و قراردادی را در این ارتباط تنظیم کردیم.

حوادث

مرد نصاب روز بعد به خانه من آمد و اقدام به نصب سیستم کرد اما چندی بعد فیلمی را که از داخل خانه‌ام تهیه شده بود برایم فرستاده و درخواست کرد تا برای جلوگیری از انتشار این فیلم 40 میلیون تومان به او بپردازم.

با توجه به این شکایت به دستور رئیس پلیس تیمی از کارآگاهان مأموریت یافتند تا با تجسس‌های خود راز این ماجرا را کشف کنند.

 پس از دستور قضایی بلافاصله مراتب در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت و با تحقیقات گسترده و اقدامات ویژه کارشناسان مشخص شد که این تصاویر و فیلم‌های از طریق DVR مستقر در خانه زن جوان ذخیره شده است و از طریق اینترنت و سیستم انتقال تصویر در اختیار مرد نصاب قرار گرفته است.

کارآگاهان با هماهنگی قضایی در حالی که زن جوان با نصاب دوربین مداربسته قرار گذاشته بود وی را محاصره و دستگیر کردند.

این مرد شوم در جریان بازجویی‌ها از سوی پلیس منکر هرگونه اطلاعی از ماجرا شده و خود را بی‌گناه دانست.

بدین ترتیب اقدامات تخصصی درباره اینکه فیلم به چه صورت از خانه زن جوان به بیرون انتقال یافته است در دستور کار مأموران قرار گرفت.

در جریان بررسی‌ها بود که پلیس دریافت این تصاویر از طریق نصاب دوربین در ویلای زن جوان شکار شده است که دو زن از دوستان صاحب ویلا نیز با وی همدست بوده‌اند.

براساس این سرنخ‌های مرد شوم با توجه به داشتن رمز ورود به سیستم DVR، فیلمی از زن جوان تهیه کرده و اقدام به تهدید و اخاذی کرده است.

با دستگیری دو زن جوان و اعترافات آنها مبنی بر اینکه نصاب دوربین‌ها ادعا کرده قصد دارد تا اقدام به تست دوربین‌ها و اطمینان از کارکرد آنها کند بار دیگر نصاب دوربین بازداشت شد.

با توجه به اقرار متهمان، مدارک و مستندات موجود در پرونده جهت سیر مراحل قانونی به همراه این مرد و 2 زن تحویل مراجع قانونی شد

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.