کد خبر : 523 / /
/

اگر فرزند نوجوانی دارید به او کمک کنید تا به موفقیت دست پیدا کند. در ادامه‌ی مقاله ۱۰ ویژگی را معرفی کنیم که می‌تواند شما را به یک فرد موفق تبدیل کند.

همه دوست دارند در زندگی‌شان فرد موفقی باشند. این‌طور نیست؟ حتی اگر شما هنوز نوجوان باشید باز هم می‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید و زمینه‌ی موفقیت‌های آینده‌تان را از همین الان فراهم کنید. این اصلا کار سختی نیست. شک نکنید می‌توانید یک «نوجوان موفق» باشید.

1) تقویت عملکرد در مدرسه

مهم نیست که اکنون چقدر دوران مدرسه برایتان خسته کننده باشد، آموزش به شما کمک می‌کند تا عضو مولدی در جامعه باشید. برای پیشرفت و گرفتن نمرات بهتر در مدرسه تلاش کنید. به معلمان گوش دهید، تکالیف خود را انجام دهید، مطالعه کنید و نمرات خوبی کسب کنید. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا وارد یک کالج یا دانشگاه بهتری شوید و این امر به شما امکان می‌دهد تا در آینده شغل بسیار خوبی کسب کنید. مدرسه شما را در مسیر درست قرار می‌دهد!

2) شرکت در انجمن‌های خیریه

کمک‌های داوطلبانه نه تنها می‌تواند وضعیت جامعه شما را بهبود بخشد، بلکه می‌تواند شما را خوشحال‌تر کند. مطالعات نشان می‌دهد که افرادی که داوطلبانه در انجام کمک‌رسانی‌های اجتماعی عضو می‌شوند، نسبت به افرادی که این‌طور نیست، کمتر دچار افسردگی و سایر مسائل عاطفی می‌شوند. فرصت‌های داوطلبانه را که مورد علاقه شما است پیدا کنید، به عنوان مثال، اگر عاشق حیوانات هستید، داوطلبانه برای یک پناهگاه حیوانات غذا ببرید. اگر دوست دارید به مردم کمک کنید، در یک آشپزخانه داوطلبانه غذا آماده کنید و برای آنان ببرید. اگر دوست دارید به محیط زیست کمک کنید، درختکاری را آغاز کنید. وقتی به دیگران کمک می‌کنید، باعث می‌شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید.

3) تعیین هدف در زندگی

در مورد مشاغلی که دوست دارید در آن شرکت کنید فکر کنید، اما بر اساس علایق و نقاط قوت خود انتخاب خوبی را انجام دهید. این می‌تواند شغل آینده شما باشد! شما همچنین می‌توانید در جهت اهداف غیر شغلی مانند کسب نمرات خوب در مدرسه، پیوستن به یک تیم ورزشی و غیره کار کنید و خود را به چالش بکشید.

4) دردسر درست نکنید

میان نوجوانان مصرف سیگار، نشانه بزرگ شدن است. خوشی‌های لحظه‌ای نه تنها بر زندگی‌تان تأثیرات بسیار منفی دارد بلکه می‌تواند موجب آشوب و جنجال در خانواده و اطرافیان خود می‌شوید. هر چقدر می‌توانید از این دردسرها دوری کنید تا بتوانید آینده درخشانی برای خود بسازید.

2020121916083645560475) بهبود روابط با والدین و معلمان

به یاد داشته باشید، آنها دلسوز شما هستند و می‌خواهند به شما کمک کنند تا بهترین عملکرد خودتان را نشان دهید. به آنها احترام بگذارید و به نظرات آنها احترام بگذارید، حتی اگر بعضی اوقات رفتارشان مورد پسندتان نیست. به خاطر داشته باشید که آن‌ها به شما اهمیت می‌دهند و می‌خواهند شما در زندگی موفق شوید. بخش بسیار بزرگی از زندگی هر فرد زمانی شکل می‌گیرد که بتواند به اجتماع، قوانین و… احترام بگذارد و واکنش‌های غیرعادی از خود نشان ندهد.

6) پیدا کردن دوستان خوب

یک دوست خوب می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و با همدلی‌های به موقع غم و اندوه را از شما دور کند. گروهی از دوستان پشتیبان و دوست داشتنی برای خود پیدا کنید تا به شما در زندگی کمک کنند و باعث خوشحالی‌تان شوند.

7) ورزش کردن

فعالیتتان را بیشتر کنید! به یک تیم ورزشی در مدرسه یا خارج از مدرسه بپیوندید. به یک گروه یوگا بپیوندید، در مراکز تفریحی شنا کردن را یاد بگیرید. این به شما کمک می‌کند احساس بهتری از نظر ذهنی و جسمی داشته باشید. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که در سن کودکی و نوجوانی ورزش می‌کنند در بزرگسالی تن سالم‌تری دارند.

8) انجام کار‌های مورد علاقه

یک سرگرمی برای خود پیدا کنید. نوشتن، خیاطی، آواز خواندن، ورزش کردن، ساختن سفال و غیره باعث پیشرفت شخصی تان می‌شود. در یادگیری حرفه‌های جدید مصر باشید و بدانید این کار شمارا از نوجوانان دیگر جلوتر می‌اندازد.

9) لذت بردن از زندگی

شما فقط برای مدت کوتاهی نوجوان هستید هیچ وقت نگذاریدپشیمانی‌ای برایتان باقی بماند و بگویید: “ای کاش وقتی جوان تر بودم این کار را می‌کردم.” زندگی کوتاه است، بنابراین از آن لذت کافی را ببرید.

10) از زندگی‌تان تمام و کمال استفاده کنید

شما همیشه جوان نمی‌مانید و پیش از اینکه این موضوع را به خوبی درک کنید و از تک تک لحظات نوجوانی‌تان لذت ببرید به سن بزرگسالی خواهید رسید. آن موقع است که فقط با خود می‌گویید: «ای کاش قدر نوجوانی‌ام را بیشتر و بهتر می‌دانستم». جسور باشید. دنیای بیرون را تجربه کنید و زندگی را واقعا، زندگی کنید. عمر کوتاه است از آن لذت ببرید. شما می‌توانید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار