کد خبر : 401 / /
/

تاثیر افکار منفی بر بدن باورنکردنی مخرب است ، در یکی از کتابهای تحقیقات علمی پزشکی هشدارهای جدی با عنوان عوارض و خطرات افکار منفی روی سلامتی جسم و روح بیان شده است.

 

عمل و واکنش انسان همیشه مبتنی بر نوع احساس آن می باشد. با هر گونه تجربه ، انسان ها احساساتی مانند شادی ، خوشحالی ، غم و افسردگی را کسب می کنند.

آیا شما می دانستید که هر کدام از احساسات شما باعث ترشح مواد شیمیایی خاصی در بدن شما می شود؟این نظریه بطور کامل توسط محققان ثابت شده است که برای مثال زمانیکه یک انسان احساس خوشحالی می کند، مغز او مواد شیمیایی مانند اکسیتوسین ( oxytocin) ، دوپامین ( dopamine) و سروتونین ( serotonin) را آزاد می کند و بلعکس زمانیکه شما احساس ناراحتی می کنید بدن شما کورتیزول را براساس قدرت ناراحتی شما آزاد می کند.

بنایراین ما برای جلوگیری از ترشح این مواد شیمیایی باید چه کارهایی انجام دهیم؟ مواد شیمیایی که در حین ناراحتی شما ترشح می شوند می توانند به بدن آسیب جدی وارد نمایند. آیا می خواهید از این آسیب ها جلوگیری کنید؟ خب ، در ادامه این مطلب ما این به بررسی این سوال خواهیم پرداخت.

روند افکار مثبت و منفی

بطور کل ما هر اتفاقی که برایمان می افتد را بنابر احساس خود ، مثبت یا منفی برداشت می کنیم. به عنوان مثال در حین رانندگی اگر کسی به شما نزدیک شود احساس بدی خواهید داشت و از این اتفاق به عنوان یک اتفاق منفی به یاد خواهید داشت و در نتیجه مواد شیمیایی مضر که می توانند به شما آسیب برسانند ، تولید می شوند و شما را دچار مشکل خواهند کرد. بجای اینکه شما احساس ناراحتی کنید و از هر اتفاقی به بدی برداشت کنید ، می توانید با آسودگی از کنار آن بگذرید و انگار نه انگار که اتفاقی افتاده است.

388661_503بنابراین مهم است که یاد بگیرید که هیچ اتفاقی نه مثبت است نه منفی ، که این تماما به شما بستگی دارد که چگونه از کنار هر اتفاق بگذرید.

این یک بازی ادراکی می باشد!

تصورات نقش مهمی را ایفا می کنند هنگامی که شما به یک اتفاقی واکنش نشان می دهید. نحوه ی تصور شما به هر اتفاق ، تصمیم گیرنده نوع احساس شما خواهد بود.

برای داشتن تصور منطقی و مناسب که به شما آسیب نرساند ابتدا باید تمام عقاید و تجارب بد خود را کنار بگذارید. بعد از این مرحله شما باید نسبت به هر اتفاقی که می افتد بطور خنثی نگاه کنید و برای حل آن عصبی نشوید و یک راه حل مناسب پیدا کنید.

ارتباط ذهن و بدن

شما باید از این موضوع که ارتباط قوی بین ذهن و بدن شما وجود دارد ، آگاه باشید. بر اساس نوع احساسات ، مغز مواد شیمیایی را ترشح می کند که هم می توانند بسیار مفید باشند و هم بسیار مضر که فقط به نوع احساس شما بستگی دارد . شما اغلب احساس کرده اید که در زمانیکه در معرض استرس قرار دارید اغلب احساس سوزش در سر دل یا یبوست رنج می برید.

مطالبی که در بالا ذکر کردیم همگی واکنش بدن شما در مقابل احساست شما می باشد. شما شاید خواستار این باشید که چرا ما این حرف را زدیم؟! خب ابتدا شما باید انواع تجربیات و احساست را درک کنید که این تجربیات و احساسات تاثیر مستقیم بر روی ذهن و بدن ما دارند.

این جالب نیست که در صورتیکه شما می توانید زندگی خوبی داشته باشید و یک شیوه زندگی سالم داشته باشید ولی با افکار و احساسات منفی آنرا خراب کنید و یک زندگی ناسالم را در پی گیرید.

ممکن است که شما شگفت زده شوید ، زمانیکه برخی از دردهای مزمن بدن مانند زانو ، گردن و کمر می توناد مربوط به نوع احساس شما باشند و اتفاق بیوفتند.

بنابراین زمانیکه بیمار می شوید ، باید درک کنید که بدن در حال هشدار دادن به شما است که نیاز به آرامش دارد تا بهبود یابد.

آیا شما این قدرت را دارید؟

در کتاب " the sacred balane" که کتابی از Davis Suzuki می باشد ، بیان شده است که مولکول های بدن از حالت خسته بدن تحت تاثیر قرار می گیرند در حالیکه برای مثال خشم خود را می خورید و به کسی بیان نمی کنید.

اگر به مدت یک ساعت بطور مداوم احساس خشم ومنفی داشته باشید ، مواد شیمیایی تولید شده در بدن می تواند بسیار کشنده باشد. با خواندن این متن ببینید که احساسات شما چقدر قدرتمند هستند و چقدر می توانند به شما آسیب برسانند.

احساسات و افکار منفی واقعا می توانند به بدن آسیب برسانند به نحوی که جبران آن بسیار سخت می باشد و ممکن است بیماری هایی را در شما ایجاد کند. شاید احساس کنید که تاثیرات آنرا نمی فهمید و درک نمی کنید ولی بدانید که با افکار منفی زندگی خودتان را مختل می کنید و بدنتان آسیب می زنید.

واضح است که اگر بتوانید احساسات خود را کنترل کنید ریا، قطعا دچار هیچ مشکلی نخواهید شد و هیچ بیماری شما را تهدید نخواهد کرد. فقط و فقط تنها کاری که باید بیشتر روی آن دقت کنید آن است که دیدگاه خود را به مسائل تغییر دهید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار