کد خبر : 3896 / /
/

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش زمان نقل و انتقالات اضطراری فرهنگیان را اعلام کرد.

 

علی الهیار ترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش روز چهارشنبه در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها در اردوگاه شهید باهنر تهران اظهارکرد: در آموزش و پرورش ۸۸هزار نفر مشمول فوق العاده مناطق مرزی می‌شوند، ما پیگیر حل مشکل این همکاران هستیم. برای توسعه باشگاه‌های رفاهی باید توجیه اقتصادی وجود داشته باشد لذا استان هایی که در حال توسعه باشگاه‌های رفاهی هستند باید به این موضوع توجه داشته باشند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: شاخص‌های توزیع نیروی انسانی با حضور کارشناسان مربوطه طراحی شده است و ساماندهی این موضوع با حضور نماینده برنامه و بودجه، از ۲۰اردیبهشت آغاز و تا ۵خرداد ادامه خواهد داشت. در سال تحصیلی ١٤٠١-١٤٠٠ بیش از ۱۳میلیون دانش آموز خواهیم داشت همچنین، در امسال بیش از ۹۵هزار نفر بازنشسته خواهیم داشت. به دلیل کمبود نیروی انسانی، تلاش می‌کنیم شرایط استمرار خدمت حدود ۶۰هزار نفر از بازنشستگان را فراهم کنیم.

آماری از ورودی دانشگاه فرهنگیان

وی ورودی دانشگاه فرهنگیان را در مجموع بیش از ۸۸هزار نفر اعلام و عنوان کرد: در سال تحصیلی جدید حدود ۱۹۰هزار نیرو در سال جدید تحصیلی کسری نیرو داریم. تدریس موظف معاونان، استفاده از تدریس نیروهای حق التدریس شاغل و آزاد، بهره‌مندی از نیروهای خرید خدمات آموزشی، و در صورت لزوم، کاهش پست‌های مدیریتی از جمله راه‌حل‌های جبران کسری نیرو انسانی است که برای سال تحصیلی جدید پیش‌بینی شده است.

الهیار ترکمن ادامه داد: موضوع نقل و انتقالات درون استانی و برون استانی صدور ابلاغ ها، کلاس بندی و برنامه‌ریزی برای سال جدید تحصیلی در دستور کار قرار دارد. انتقال دائم نیروها باید پس از پایان تعهد آنها باشد و برای انتقال موقت نیز نیرو باید حداقل ۲ سال سابقه خدمت داشته باشد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: انتقال به کلان شهر‌ها همچنان ممنوع است و نقل و انتقالات اضطراری نیز در نیمه دوم مرداد ماه انجام خواهد شد. با توجه به اقدامات انجام شده در راستای ارتقای وضعیت آمار، وزارت آموزش و پرورش، رتبه اول کمیته آمار بخشی شورای‌عالی آمار کشور را کسب نموده است. در راستای اقداماتی که برای ارتقای بهره‌وری در آموزش و پرورش انجام شد، وزارت آموزش و پرورش در شاخص‌های بهره‌وری نیز در بین دستگاه‌های اجرایی، رتبه اول را کسب کرد.

منبع: روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار