کد خبر : 3558 / /
/

این مساله ممکن است به دلیل افزایش مصرف در برخی نقاط و ضعف شبکه باشد، اما از هم اکنون خاموشی برنامه ریزی شده برای تهران تعریف نشده است و جداول خاموشی منتشر نخواهد شد.

 

مصطفی رجبی مشهدی در پاسخ به این سوال که آیا در روز‌های آینده نیز ممکن است با خاموشی‌های این چنینی مواجه باشیم، اظهار کرد: فردا و احتمالا شنبه روز‌های گرمی هستند، اما اگر مشترکان صرفه جویی لازم را داشته باشند، ان شاالله شاهد خاموشی نخواهیم بود.

وی ادامه داد: در صورت مدیریت مصرف از سوی مشترکان شاهد اتفاقات و حوادث کمتر در شبکه خواهیم بود و امیدواریم در روز‌های آینده اگر مشکلی وجود داشته باشد، در سریع‌ترین زمان برطرف شود.

سخنگوی صنعت برق درباره احتمال انتشار جداول خاموشی در تهران نیز گفت: امسال تابستان بسیار سختی از نظر گرما و افزایش مصرف پیش رو داریم لذا برنامه ریزی شده تا با طرح‌های مدیریت مصرف، برخورد با مشترکان پرمصرف به ویژه در بخش اداری و تجاری، شناسایی و برخورد با رمز ارز‌های غیر مجاز مانع از بروز خاموشی‌های گسترده شویم.

به گفته رجبی مشهدی اگر طرح‌های مدیریت مصرف مورد نظر اجرایی شود، تابستان را بدون خاموشی سپری خواهیم کرد و نیازی به ارائه جداول خاموشی‌های برنامه ریزی شده نیست و تمام تلاش صنعت برق کشور این است تا از خاموشی‌های گسترده جلوگیری کنیم.

منبع: ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار