کد خبر : 299 / /
/

در این مطلب چند ایده ساده، اما شیک برای تزیین انار شب یلدا به شما عزیزان پیشنهاد داده ایم.

شب زیبای یلدا برای ما ایرانیان از اصالت و اهمیت زیادی برخوردار است و در شهر‌ها و اقوام مختلف ایرانی به شکل‌هایی متفاوت برپا می‌شود.ممکن است عده‌ای بخواهند آن را مانند گذشتگان به ساده‌ترین شکل برگزار کنند یا برعکس عده‌ای هم دوست داشته باشند بهترین و زیباترین تزیینات را در نظر بگیرند.

در هر دو صورت انار یکی از عناصر جداناشدنی از این شب محسوب شده که مسلما زیبایی‌های خاص خود را نیز دارد.به همین جهت ما چند ایده ساده، اما شیک برای تزیین انار شب یلدا به شما پیشنهاد می‌دهیم.

یکی از ایده‌های زیبایی که برای تزیین انار به کار می‌رود، ترکیب رنگ قرمز آن با رنگ سبز یا قهوه‌ای انواع مختلف گیاهان است. برگ یا میوه کاج، گندم، برگ‌های سبز بزرگ و تکه‌های چوب دارچین از جمله نمونه‌هایی است که تزیینات خاصی را با انار خلق می‌کنند. البته بیش‌تر هدف از این کار جلوه دادن به رنگ سرخ انار است که باید در یک بستری مانند ظرف چوبی یا سبد قرار داده شود. تصاویر بالا نمونه‌های مختلف این ایده را به شما نشان می‌دهند.

9101827_956

9101829_222

یکی از تزییات خاصی که برای انار شب یلدا انجام می‌شود، رنگ آن است. به دلیل همخوانی بسیار زیبایی که رنگ قرمز با طلایی دارد، معمولا انار‌ها به رنگ طلایی اسپری می‌شوند؛ بنابراین با کنار هم قرار دادن انار‌های قرمز و طلایی در کنار یکدیگر، خود به خود یک تزیین خاص خلق خواهد شد. البته می‌توان ابتدا انار را به رنگ طلایی رنگ آمیزی کرده و سپس آن را به دو نیم تقسیم کرد، در این حالت نیز قرمزی داخل انار با طلایی بیرون بسیار جذاب می‌شود.

از دیگر تزیینات خاص که شاید کم‌تر دیده باشید، چیدمان انار‌ها درون ظروف شیشه‌ای است. دو تصویر اول به خوبی این ایده‌ها را به شما نشان می‌دهند. مسلما هرچقدر ظروف شیشه‌ای یباتر باشند، این ایده شما خاص‌تر می‌شود.

شمع و انار دو عنصر جدا ناشدنی از یکدیگر هستند. معمولا به دو صورت مختلف می‌توان این دو رو در کنار هم به کار برد. اولین ایده این است که آن‌ها را به همراه گیاهان مختلف در یک ظرف قرار بدهید. این ایده می‌تواند چیدمان‌های متنوع و مختلفی را برای شما به همراه داشته باشد. اما روش دوم که این روز‌ها نیز بیش‌تر دیده می‌شود این است که شمع دقیقا بر روی انار قرار گرفته و دور آن‌ها تزیین شود.

9101822_173

9101817_192

در نهایت به تزیین میز شام شب یلدا می‌رسیم. انار یکی از گزینه‌هایی است می‌توانید برای این کار از آن بهترین استفاده را داشته باشید. برای این کار نیز ایده‌های مختلفی وجود دارد، به طور مثال در بعضی از مواقع می‌توانید انار‌های تکی را به همراه شاخ و برگ گیاهان وسط میز چیدمان کرده و شمع‌هایی را در بین آن‌ها قرار دهید. در حالت دوم داخل بشقاب هر شخص یک انار گذاشته شده و اسمش با رنگ طلایی بر روی آن نوشته می‌شود. هر کدام از این روش‌ها کاملا به سلیقه شما بستگی خواهد داشت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار