کد خبر : 2124 / /
/

پرونده بیماری پاکبان جان باخته به "کمیته عوارض واکسیناسیون وزارت بهداشت" ارجاع داده شد.

 

 زهرا نهبندانی رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق بررسی انجام شده آزمایش طبی کرونای این شهروند مشهدی مثبت بوده و در حقیقت ابتلای مرحوم به کرونا با تزریق واکسن همزمان بوده و این در حالی است که بطور قطع و یقین هیچ واکسنی باعث مثبت شدن آزمایش طبی تشخیص کرونا موسوم به تست پی. سی. آر نمی‌شود.

او افزود: همه این واکسن‌ها از نوع "سینوفارم" بوده است که بر اساس دستورالعمل های بهداشتی  وزارت بهداشت این نوع واکسن برای افراد دارای بیماری‌های خاص و سیستم ایمنی ضعیف‌تر استفاده می‌شود.

رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد  ادامه داد: فرد پیش از تزریق واکسن توسط پزشک ویزیت و تب‌سنجی می‌شود، ولی با توجه به اینکه دوره نهفتگی یا کمون بیماری کووید ۱۹ بین هفت تا ۱۰ روز طوی دارد ممکن است فرد در هنگام دریافت واکسن مبتلا باشد، اما بدنش علائمی از خود نشان ندهد.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار