کد خبر : 1804 / /
/

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: در دیداری، شهید سلیمانی از حاضرین خواست تا از اتاق بیرون بروند و همه که رفتند، از زیر کتش کفنی درآورد که روی آن شهادت شخصیت‌ها بود و از من چیزی روی آن بنویسم.

آیت‌الله مکارم شیرازی مرجع تقلید تشیع صبح امروز(چهارشنبه)در پیام تصویری که به همایش «گام دوم انقلاب، مکتب شهید سلیمانی» ارسال شده بود، با اشاره به تقارن برگزاری این همایش با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: دشمنان ۴۲سال کینه کردند و آتش روشن کردند و تحریم کردند ولی این انقلاب به کارهای خود ادامه داد و می دهد.

وی افزود: از مسائل جالبی که این روزها واقع شد پرتاب ماهواره‌بر ذوالجناح به آسمان است که در نوع خود بی سابقه بود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه  اینکه خیال می‌کردند ملت از کار افتاده و این تحریم ها کار خود را کرده ولی می‌بینند عکس آنچه خیال می‌کردند واقع شده است، گفت: تمام آزادی‌خواهان دنیا به شهید سلیمانی افتخار می‌کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان او را شهید کردند و خیال کردند مکتب او برچیده می شود در حالی که شهادت او باعث گسترش او شد، تصریح کرد: بسیارند بزرگانی که در میانشان منبع تاثیر مهمند ولی در ولی در وفاتشان تاثیرشان بیشتر می شود.

این مرجع جهان تشیع با تاکید بر اینکه سزاوار است همه از ویژگی‌های شخصیتی شهید سلیمانی درس بگیرند و منتقل کنند، بیان داشت: اولا شجاعت بی‌نظیری داشت و ترسی از چیزی نداشت و اگر شجاعت او نبود، داعش هم عراق و هم سوریه و لبنان را تخریب می‌کرد.

وی با بیان اینکه یکی از امتیازات او شجاعت بی‌نظیر و دوم علاقه فوق‌العاده به رهبر انقلاب بود و همین خط و مسیر او را تعیین می‌کرد، تصریح کرد: این هم از خمیرمایه هوایی بود که به زندگی او شکل می‌داد.

وی با بیان اینکه واقعا شهید سلیمانی خلوص نیت داشت، ضمن اشاره به خاطره دیدار با شهید سلیمانی، اظهار داشت: پس از این دیدار، شهید سلیمانی از حاضرین خواست تا از اتاق بیرون بروند و همه که رفتند، از زیر کتش کفنی درآورد که روی آن شهادت شخصیت ها بود که نوشته شده بود «ما جز خیر از او چیزی نمی دانیم».

آیت الله مکارم شیرازی افزود: این کار اول نشان می داد که ایشان آماده شهادت است و این سردار شجاع، رشید و بزرگوار این کار را انجام داد و ما هم روی آن کفن نوشتیم «اللهم انا لانعلم منه الا خیرا».

این مرجع عالیقدر تاکید کرد: این نشان می‌دهد قیامت و شهادت را باور دارد و شهادت مردم را در پیشگاه خدا سبب نجات خود می داند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار